DJ la nunta

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Muzicanţii II

Post by tancha_ru86 »

Rodinka te sustin in discursul tau. Dj implica multe lucruri si nu se limiteaza doar la a pune muzica pe calculator. Un Dj bun trebuie sa simta muzica, trebuie sa simta dansatorul, trebuie sa simta gustul publicului.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
svetlana_h
Posts: 59
Joined: 20 Feb 2012, 09:11

Re: Muzicanţii II

Post by svetlana_h »

Fetelor, pot sa o sustin pe Rodika de 1000 de ori. Acum 2 saptamini am fost la o nunta cu DJ, in genere a fost o nunta fara traditii, mai europeana sa-i zic asa...Sincer, dupa nunta respectiva mai vroiam sa fiu o data mireasa si sa mai organizez o data nunta :D :D :D clar, cu acelasi sot...mi-a placut e putin spus, absolut toti, dar toti (si credeti-ma ca erau oameni foarte importanti la acea nunta) au dansat de curgea apa siroaie de pe ei....muzica pe placul tuturor, au avut 2 invitati mai speciali si dupa parerea mea a fost suficient...a fost extraordinar, daca as mai face o data nunta cu siguranta asa lege un DJ...dar, desigur fiecare cu preferintele lor...tare sper sa mai ajungem la asa nunti :P


User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Muzicanţii II

Post by heliga »

eu cred ca cumatria am sa o fac cu DJ.Peste hotare mai mult cu DJ se fac nuntile chiar de au bani si pt ceva mai fastuos.Eu cred ca cea mai mare distractie e cu DJ mai ales ca la sigur voi avea mai mult tineret.Chiar ii zik un mare bravo Rodinkai ca a avut curajul sa faca nunta cu DJ si sa nu se gindeasca ce va zice lumea ca pina la urma sunt sigura ca toti au ramas inkintati :) off eu nici n-am nascut ,dar deja ma gindesc la cumatrie :D
Dar pot sa va zik si de orchestra barbu lautaru din balti ii gasiti si pe net sunt nemaipomeniti.I-am avut la nunta si ne-au facut o distractie pe cinste tot cu disco. www.barbulautaru.md


Image
Image
DanielaG
Posts: 596
Joined: 23 Feb 2012, 17:04

Re: Muzicanţii II

Post by DanielaG »

+1 Rodinka


Image
User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Muzicanţii II

Post by RoDiNkA »

He, he!!! :P Va multumesc scumpelor pentru o astfel de sustinere, la care nici nu ma asteptam!!! Da...tot imi amintesc si imi amintesc de momentele din ziua nuntii si ii sunt foarte recunoscatoare lui Sunny Fish....cita rabdare a avut si........ii datorez anume faptului ca i-a reusit atit de bine sa satisfaca gusturilor TUTUROR oaspetilor nostri, care taaaaaaaaaaaare mai erau pretentiosi si...ca nu lucra dupa sablon, ci...era hiper flexibil, i-a reusit sa simta spiritul nuntii, starile oaspetilor si sa intuiasca ce piesa, stil va fi cel mai potrivit pentru urmatorul dans...Ahhhhh...mai vreau :lol:
Fetelor, mai mentionez ca nu am nimic contra muzicii vii la nunti, chiar la multe la care am fost - m-am distrat foarte bine samd....doar ca eu sunt mult mai exigenta si....mai sus am scris de ce am dat priotitate anume Dj-ului sa imi dirijeze atmosfera nuntii noastre...DAR...ei la fel sunt foarte multi, diferiti si...trebuie sa stii sigur de ce, de cine ai nevoie si sa gasesti persoana potrivita pentru a-ti aduce in realizare asteptarile...Stiti...aminitnu-mi momentele din timpul nuntii, mi-am pus intrebarea, cine din interpretii ce cinta la nunti, ar putea sa cinte in originalitate si cu vocea lui Igor Nikolaev piesa "выпьем за любовь"?!!!!!!!!!!!!!!! sau ceva de Boney M, sau Elvis Presley, anume cu vocile lor?!!! :mrgreen: precum si toate celelalte care au cintat la nunta... Ei in fine, e prim exemplu ce mi-a venit din amintiri...Cine ma intelege, stie bine la ce ma refer...Dar flexibilitatea, reactia momentana la solicitari, de a include o piesa la alta, in momentele chiar hiper dificile...nu voi uita niciodata....E super bravo baiatul...Cine va avea nevoie de Dj, apelati - va voi ajuta cu mare drag!!! ;)
P.S: nu vreau sa fac nici o publicitate, cine il cunoaste, il stie foarte bine si competentele lui la fel! Doar ca ma coplesesc emotiile...si ce as mai vrea sa traiesc din nou acele clipe... :oops:


Image
User avatar
marcelushka
Posts: 700
Joined: 15 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Muzicanţii II

Post by marcelushka »

RoDiNkA wrote:He, he!!! :P Va multumesc scumpelor pentru o astfel de sustinere, la care nici nu ma asteptam!!! Da...tot imi amintesc si imi amintesc de momentele din ziua nuntii si ii sunt foarte recunoscatoare lui Sunny Fish....cita rabdare a avut si........ii datorez anume faptului ca i-a reusit atit de bine sa satisfaca gusturilor TUTUROR oaspetilor nostri, care taaaaaaaaaaaare mai erau pretentiosi si...ca nu lucra dupa sablon, ci...era hiper flexibil, i-a reusit sa simta spiritul nuntii, starile oaspetilor si sa intuiasca ce piesa, stil va fi cel mai potrivit pentru urmatorul dans...Ahhhhh...mai vreau :lol:
Fetelor, mai mentionez ca nu am nimic contra muzicii vii la nunti, chiar la multe la care am fost - m-am distrat foarte bine samd....doar ca eu sunt mult mai exigenta si....mai sus am scris de ce am dat priotitate anume Dj-ului sa imi dirijeze atmosfera nuntii noastre...DAR...ei la fel sunt foarte multi, diferiti si...trebuie sa stii sigur de ce, de cine ai nevoie si sa gasesti persoana potrivita pentru a-ti aduce in realizare asteptarile...Stiti...aminitnu-mi momentele din timpul nuntii, mi-am pus intrebarea, cine din interpretii ce cinta la nunti, ar putea sa cinte in originalitate si cu vocea lui Igor Nikolaev piesa "выпьем за любовь"?!!!!!!!!!!!!!!! sau ceva de Boney M, sau Elvis Presley, anume cu vocile lor?!!! :mrgreen: precum si toate celelalte care au cintat la nunta... Ei in fine, e prim exemplu ce mi-a venit din amintiri...Cine ma intelege, stie bine la ce ma refer...Dar flexibilitatea, reactia momentana la solicitari, de a include o piesa la alta, in momentele chiar hiper dificile...nu voi uita niciodata....E super bravo baiatul...Cine va avea nevoie de Dj, apelati - va voi ajuta cu mare drag!!! ;)
P.S: nu vreau sa fac nici o publicitate, cine il cunoaste, il stie foarte bine si competentele lui la fel! Doar ca ma coplesesc emotiile...si ce as mai vrea sa traiesc din nou acele clipe... :oops:
+10, foarte frumos si sigur spus. Eu ma bucur ca totul a fost anume asa cum ti-ai dorit tu, asta e foarte important plus e nunta voastra si cine daca nu voi tre sa va simti-ti bine si sa va placa.
Eu cred ca o sa optez pentru muzica vie totusi, asa simt asta dorim, plus ca, formatile cu care Marco lucreaza, unele sunt foarte bune as spune, am citeva pe lista urmeaza sa mergem la nuntile unde vor evolua si sa decidem.
Inca odat tie scumpo felicitari pentru ca a avea o petrecere frumoasa, implica o organizare minutioasa si cu multa responsabilitate, aici nici nu am cuvinet.BRAVO


User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Muzicanţii II

Post by RoDiNkA »

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, iti multumesc din suflet, Marcelushka!!!!!!!!!!!! Sa dea Domnul la nunta voastra sa fie ca minimum asa de frumoasa cum a fost la noi ;)
Succes si multa bafta in pregatirile emotionante si sa faci cea mai buna alegere pentru tine, stiu ca vei reusi cu brio!!! :P


Image
User avatar
Libelula
Posts: 206
Joined: 17 May 2012, 09:04
Location: Romania

DJ la nunta

Post by Libelula »

Pentru ca si eu eram sigura ca vreau DJ , pt ca nici eu nu aveam cunostinte in domeniu, pt ca si eu am avut dificultati in cautarea informatiei pe forum, am deschis aceasta tema separat : DJ LA NUNTA :)

Daca ai nevoie de un Dj pt o ora de discoteca retro, sau de unul pt o nunta intreaga, daca esti departe de tara si nu cunosti piata din Md, daca habar nu ai ce aparatura se foloseste si ce preturi se practica , plaseaza aici intrebarile care te framanta !
Si nu uita sa revii dupa eveniment cu sugestii / reclamatii rezultate din propria experienta ;)

Foc la ghete ! :D


viorela
Posts: 178
Joined: 22 Nov 2012, 20:31
Location: Chisinau

Re: DJ la nunta

Post by viorela »

Fetelor,am hotarit si noi sa luam Dj la nunta..pentru toata nunta,nu doar pentru o ora..si va rog sa-mi spuneti,daca a fost la cineva Dj Bond,cum a fost? impresii? ati ramas satisfacute? merci anticipat
P.S. am vrut sa-l luam pe Sunny Fish,caci multi il recomanda dar e ocupat:(


User avatar
bobrsergey
Posts: 109
Joined: 22 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau
Contact:

Re: DJ la nunta

Post by bobrsergey »

viorela wrote:Fetelor,am hotarit si noi sa luam Dj la nunta..pentru toata nunta,nu doar pentru o ora..si va rog sa-mi spuneti,daca a fost la cineva Dj Bond,cum a fost? impresii? ati ramas satisfacute? merci anticipat
P.S. am vrut sa-l luam pe Sunny Fish,caci multi il recomanda dar e ocupat:(
Даже не задумывайтесь брать или не брать Бонда. DJ с огромным опытом работы не только на вечеринках но и на свадьба. Очень много свадеб отработал вместе с ним. Весело, профессионально и очень достойно!!! РЕКОМЕНДУЮ как эксперт.


Post Reply