DJ la nunta

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Post Reply
User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: DJ la nunta

Post by Ninela »

Am avut si noi Dj - Dj Busuioc. Nu pot sa zic multe despre activitatea lui :oops: deaorece fratele acordeonist ne-a facut cadou la nunta si a venit cu niste colegi de-ai lui si au cintat la instrmente live (cite vreo 20 min la 2 ore). Multi au zis ca Dj -ul a fost bravo, mama a zis ca parca era olecuta plouat :D Muzica tin minte ca pusese bunisoara, retro asa cum ne-am dorit...


Image
Sweety
Posts: 79
Joined: 04 Jul 2013, 15:15

Re: DJ la nunta

Post by Sweety »

kristiknelu wrote:Scumpele mele, la noi a fost Sunny Fish si dak sicer am ramas cu un gust amar :( totul a fost super pina la momentul cind a trebuit sa dansam primul dans.. noi aveam emotii mari dar neam adunat toate puterile si increderea si am ieshit sa dansam. Am dansat tango si din cauza ca era pre lunga melodia, coregrafii neau dat versiunea scurtata si noi iam trimiso lui Sunny Fish. si ce credeti? el a incurcat melodiile!!! nea pus versiunea originala si la jumatate de dans a trbuit sa ne oprim, sa mergem la el si sai zicem sa puna piesa care noi iam trimiso... el in playlist avea 5 melodii cu acelashi nume :( .... foarte urit a ieshit.. noi si asha eram emotionati, iar dinto parte a arata ca noi am greshit... mai pe scurt: fiti atente fetelor si confirmati de o mie de ori toate detaliile

PS noi totusi am dansat tangoul si a fost extraordinar de frumos si toate astea datorita coregrafilor noshtri scumpi, un mare mare multzumesc pentru rabdare, profesionalism si multa energie pozitiva!!! cine vrea detalii imi poate scrie in privat.
Kristiknelu, îmi pare foarte rău că v-ați stricat dispoziția cu cazul ăsta, îmi imaginez cum vă simțeați... Dar, la noi tot a fost Sunny Fish și am cuvinte doar de laudă pentru dînsul! A fost totul foarte bine! Nici măcar n-am reușit să dăm cioc cu toți invitații pentru că abia începea muzica și toți erau deja pe ringul de dans, iar noi rămîneam cu buzele umflate și cu paharele în mînă :lol:

Iar, pe viitor, ce am observat și eu în ceea ce privește o nuntă în general, de concretizat trebuie nu de concretizat de o mie de ori cum ai zis, dar de discutat la întîlnire și, NUMAIDECÎT (!) de amintit încă o dată fie înainte de nuntă, fie înainte de momentul în cauză. Pentru că chiar dacă spunem că i s-a plătit bani și ăsta e lucrul lui, iar pentru noi e un moment unic și foarte emoționant, tot cu oameni avem de-a face! Chiar vă rog să-mi spună cineva că n-a greșit niciodată, mai ales la serviciu!

Cînd ne-am întîlnit încă o dată cu dînsul înainte de nunta noastră, arăta foarte obosit - noi chiar am făcut glume pe seama lui și el a zis că a lucrat cîteva zile fără întrerupere și n-a reușit deloc să-și revină. Iar dacă mai și avea în playlist 5 melodii cu același nume, nu mă mir că le-a încurcat... Cu părere de rău, dar trebuia doar să-i mai amintiți (sau voi, sau să rugați pe cineva din vornicei) înainte de dans și era să fie bine...

Și, cel mai important, vreau să vă asigur că oaspeții au memorat dansul vostru frumos, și nu greșeala cu muzica. Aceste greșeli și necorespunderi așteptărilor noastre le ținem minte doar noi - miresele și, mai puțin, mirii :D Invitații nu atrag atenția unor astfel de lucruri! Iar dacă cineva vă va aminti de acest moment spunînd: ”daaaa... daca iaca dj-ul v-a făcut-oooooooo...” să știți că sunt persoanele care vă invidiază și le place să vă indispună. Vă doresc o viață frumoasă ca dansul vostru, iar muzica să vă fie mereu cea care trebuie!!! ;)


Gaby
Posts: 73
Joined: 17 Nov 2013, 23:49

Re: DJ la nunta

Post by Gaby »

salutare, stie cineva despre Dj August? a fost la cineva din cunoscuti la nunti? am vazut ca are site, dar nu stiu nici o parere din afara


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: DJ la nunta

Post by catiushka »

incearca sa te uiti pe mama.md acolo este multa info despre dj pt ca rusii aproape toti fac nuntile cu dj


Alinka
Posts: 34
Joined: 27 Jan 2014, 17:42

Re: DJ la nunta

Post by Alinka »

A auzit cineva de Nadia Mosneagu?cum cinta?mi-a recomantato cineva,dar as vrea sa stiu parerea voastra,poate ati fost la vreo nunta cu ea?


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: DJ la nunta

Post by catiushka »

da ea e dj? pt ca daca nu ai mai mari sanse de raspuns in tema cu muzica :)


Sweety
Posts: 79
Joined: 04 Jul 2013, 15:15

Re: DJ la nunta

Post by Sweety »

Salut, fetelor! Am fost recent la Trattoria de la Rîșcani și am petrecut o seară minunată în mare parte datorită faptului că la etajul 2 muzica era mixată de Dj Kolpak: e prima dată cînd l-am auzit, dar am rămas cu gura căscată - dacă există de obicei căntece care-ți plac și care nu-ți plac, el a ales niște muzică de nu-ți era a sta așezată deloc! Am luat și nr. lui de tel. ;) : 069103983


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: DJ la nunta

Post by catiushka »

Sweety wrote:Salut, fetelor! Am luat și nr. lui de tel. ;) : 069103983
ce mi-e dor si mie de asa petreceri, cind muzica e asa de buna ca nu te mai asezi pe scaun toata seara :roll: :D


romanct1
Posts: 215
Joined: 22 Dec 2013, 19:30

Re: Sevicii foto si video II

Post by romanct1 »

Vreu sati spun ca nu sunt de acord, macar ca citi oameni atite pareri. Daca faci o nunta doar cu tinereul da dj merita. Dj la cumatrie- cu ambele miini pro.
Oricum prezenta muzicantilor creaza un alt loock nuntii, mai aristocrat nici nu stiu ce cuvint sa aleg. Plus sunt muzicanti care iau cu mult mai putin de 2000 si anume 850-1200, depinde cite persoane sunt in colectiv, si cinta bine si fac veselie, din cite am citit, nu vreau sa supar pe nimeni dar chiar si unele fetele ce au dat bani grei pu muzica sau fript, deci, nu depinde de pret cit de bravi sunt artistii, asta se refera si la cuafura si la foto-video, etc. dar de insasi maiestria lor.
Mai bine dj pe o ora sau un invitat special.

Noi am luat muzicantii cu 850, multi prieteni deai soacrei ii lauda tare, 4 persoane dintre care 2 cinta si au glasuri melodioase si frumoase plus doamna si modereaza. Sunt culti, fara glume de prost gust, imbracati frumos si curatel.

Dar deja uitativa dupa buget si preferinte.


User avatar
mmgg29
Posts: 230
Joined: 21 Mar 2013, 04:12

Re: Sevicii foto si video II

Post by mmgg29 »

Sorry de off-topic, dar un prieten de-al meu a avut la nunta DJ si invitati de toate varstele, iar DJ-ul s-a orientat si dupa varsta. Nu a pus numai muzica disco, asta e o parere gresita, ci muzica de toate gusturile si toate varstele, cum se canta la orice nunta, doar ca nu live- ci negativul. :)
Asta cred ca fac toti DJ, doar sunt constienti ca vin la nunta si nu la disco.


Post Reply