Culoarea nuntii

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
kateryn burunduc
Posts: 11
Joined: 04 Dec 2013, 12:28

Re: Culoarea nuntii

Post by kateryn burunduc »

catiushka wrote:
kateryn burunduc wrote:Fetelor,ce parere aveti? Mie imi place culoare rosi si galben,iar sotului meu albastru...si ma gindesc sa combin galben cu albastru..cam cu o sa iasa...nici nu stiu

cind am citit prima varianta galben si rosu mi-am zis ca nu mi-ar placea, dar in final am cautat pe google si uite ce-am gasit
https://www.google.fr/search?q=red+yell ... 77&bih=598

totusi eu cred as prefera albastru si galben : https://www.google.fr/search?q=red+yell ... g&tbm=isch
Ooooo super,chiar si galben cu rosu arata superb....deja sun in alegere...galben cu rosu sau galben cu albastru


kateryn burunduc
Posts: 11
Joined: 04 Dec 2013, 12:28

Re: Culoarea nuntii

Post by kateryn burunduc »

kateryn burunduc wrote:
catiushka wrote:
kateryn burunduc wrote:Fetelor,ce parere aveti? Mie imi place culoare rosi si galben,iar sotului meu albastru...si ma gindesc sa combin galben cu albastru..cam cu o sa iasa...nici nu stiu

cind am citit prima varianta galben si rosu mi-am zis ca nu mi-ar placea, dar in final am cautat pe google si uite ce-am gasit
https://www.google.fr/search?q=red+yell ... 77&bih=598

totusi eu cred as prefera albastru si galben : https://www.google.fr/search?q=red+yell ... g&tbm=isch
Ooooo super,chiar si galben cu rosu arata superb....deja sun in alegere...galben cu rosu sau galben cu albastru
Multumesc mult catius...te pup


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Culoarea nuntii

Post by catiushka »

Mary08 wrote:Ma gindesc si eu, ce culoare s-ar potrivi pentru rest. Cascada? vreau sa combin si cu buchetul, si cu cocardele...etc..ei decorul il ofera gratis, dar parca as mai vrea sa adaug elemente de decor de-ale mele; imi place alb, roz, galben nu foarte aprins:-) coral.
mary m-am uitat pe virtual tur la sala ta, sala deja are elemente de decor foarte sofisticate, chiar draperiile, scaunele, tot, culorile sint in armonie, eu sa fiu in locul tau nu as pune panglici sau alte chitibusuri cum se pun la scaune, sau nu mai stiu unde, si daca ei ofera compozitiile celea de flori care le vad pe virtual tur, apoi chiar nu-ti trebuie nimic, si vei avea o nunta regala
sa stii ca prea mult strica de multe ori si arata prea tiganesc sau cum spunea o viitoare miresuica kitchos :)
chiar daca vrei ceva in plus poate afara dai friu liber fanteziei


Mary08
Posts: 291
Joined: 29 Oct 2012, 23:05

Re: Culoarea nuntii

Post by Mary08 »

catiushka wrote:
Mary08 wrote:Ma gindesc si eu, ce culoare s-ar potrivi pentru rest. Cascada? vreau sa combin si cu buchetul, si cu cocardele...etc..ei decorul il ofera gratis, dar parca as mai vrea sa adaug elemente de decor de-ale mele; imi place alb, roz, galben nu foarte aprins:-) coral.
mary m-am uitat pe virtual tur la sala ta, sala deja are elemente de decor foarte sofisticate, chiar draperiile, scaunele, tot, culorile sint in armonie, eu sa fiu in locul tau nu as pune panglici sau alte chitibusuri cum se pun la scaune, sau nu mai stiu unde, si daca ei ofera compozitiile celea de flori care le vad pe virtual tur, apoi chiar nu-ti trebuie nimic, si vei avea o nunta regala
sa stii ca prea mult strica de multe ori si arata prea tiganesc sau cum spunea o viitoare miresuica kitchos :)
chiar daca vrei ceva in plus poate afara dai friu liber fanteziei
Multumesc Catiuska pentru atentie, eu ma gindeam compozitia de la prezidium sa o skimb cu una naturala din flori vii, dar ma mai ginsesc...caci daca o scot pe acea, o sa trebuiasca sa scot si de la celelalte mese, sau daca o sa las asa, + 1 compozitie vie, o sa arate bine.? ..altceva nu vreau sa adaug, imi place asa cum e...afara ma gindesc la ceva handmade, sa vad daca dispun de timp..nici nu stiu cum sa numesc culoarea de la sala,:-) ca sa pot combina si in buket, cocarde, invitatii..parca e galben, parca sicafeniu predomina..:-)


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Culoarea nuntii

Post by catiushka »

mary nu trebuie sa le schimbi pe celelalte, pur si simplu da comanda de o compozitie de flori albe sau/si bej, si cu frunze deja verzi
nu e neaparat sa combini totul dupa culoarea salii, voi trebuie sa iesiti in evidenta, sa fiti pata de culoare, asa ca aici cu buchetul tau, cravata mirelui, cocarde si rochii ale vornicelelor pot sa fie de orice culoare, care va place
idei de asortare auriu, roz (cum vroiai tu)
https://www.google.fr/search?q=golden+r ... g&tbm=isch
sau albastru electric : https://www.google.fr/search?q=golden+r ... g&tbm=isch
culorile salii sint alb, auriu, maro, vad si un pic de camel


Mary08
Posts: 291
Joined: 29 Oct 2012, 23:05

Re: Culoarea nuntii

Post by Mary08 »

Cred ca asa si o sa fac, cu florile ca sa nu ma complic mai tare:-) , iar ce tine de asortare, mi-a placut cu auriu cu roz, doar ca as alege un roz mai aprins, m-am mai uitat si cu coral asortat tot se priveste frumos..


Amoricina
Posts: 46
Joined: 24 Nov 2013, 16:12

Re: Culoarea nuntii

Post by Amoricina »

Decizie luata - alb si bordeaux! :D


katiusha
Posts: 60
Joined: 08 Dec 2013, 23:55

Re: Culoarea nuntii

Post by katiusha »

buna ziua dragi miresuici,am ajuns la o intrebare foarte importanta ,si anume culoarea nuntii.Nustiu de ce dar m-am gindit sa o fac in culoarea smarald,nu m-am sfatuit cu nimeni si nu am cautat prin net,si acum uitindu-ma mi-am dat seama ca nuanta data a fost in voga anul trecut si sunt intr-o dilema sa o aleg sau nu,si nu stiu daca va fi frumos,as vrea ca nunta sa fie intr-o culoare mai neobisnuita,dar sa nu isi piarda din eleganta,rafinament.VOI CUM CREDETI,poate sa asociez 2 culori,adika smarald +alta nuanta,si care s-ar potrivi mai bine dupa parerea voastra.ms


User avatar
henrietta
Posts: 176
Joined: 22 Sep 2013, 19:30

Re: Culoarea nuntii

Post by henrietta »

katiusha wrote:buna ziua dragi miresuici,am ajuns la o intrebare foarte importanta ,si anume culoarea nuntii.Nustiu de ce dar m-am gindit sa o fac in culoarea smarald,nu m-am sfatuit cu nimeni si nu am cautat prin net,si acum uitindu-ma mi-am dat seama ca nuanta data a fost in voga anul trecut si sunt intr-o dilema sa o aleg sau nu,si nu stiu daca va fi frumos,as vrea ca nunta sa fie intr-o culoare mai neobisnuita,dar sa nu isi piarda din eleganta,rafinament.VOI CUM CREDETI,poate sa asociez 2 culori,adika smarald +alta nuanta,si care s-ar potrivi mai bine dupa parerea voastra.ms
Smarald e o culoare foarte frumoasa si cred ca ar trebui sa o combini doar cu alb/ivory/crem ...eu nu vad alta combinatie, cred ca si-ar pierde farmecul daca s-ar combina cu o culoare mai aprinsa . Iar in compozitiile florale poti folosi flori albe si roz-pal, cred ca va fi perfect :)


Image
katiusha
Posts: 60
Joined: 08 Dec 2013, 23:55

Re: Culoarea nuntii

Post by katiusha »

ms mult henrietta ,eu la fel m-am gindit la aceasta combinatie(smarald+alb sau crem),cred ca va fi cea mai reusita alegere,dar nu prea am vazut in trenduri aceasta nuanta,ce zici?
P.S.Eu am multe idei referitor la aceasta nuanta,dar nustiu daca voi gasi in md cele necesare,dar de la inceput trebuie sa gasesc huse de aceasta culoare :D


Post Reply