Culoarea nuntii

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
romanct1
Posts: 215
Joined: 22 Dec 2013, 19:30

Re: Culoarea nuntii

Post by romanct1 »

Fleur de lis wrote:Noi la fel am ales verde smarald culoarea nuntii, imi place mult aceasta culoare. Buchetul nu mi-l imaginez altfel decat cu flori orange in combinatie cu galben, roz pastelat si alb. De baza smarald, a doua orange, dar precum am optat pt un decor minim nu stiu daca va fi foarte vizibil ca avem culori anume, doar florile si cardurile de masa.
Ai incercat sa cauti buchet verde cu mere? ceva de genu imi pare dragut
Image


User avatar
Fleur de lis
Posts: 57
Joined: 05 Aug 2013, 17:41

Re: Culoarea nuntii

Post by Fleur de lis »

Multumesc mult Romanct1, doar ca verdele nostru este unul mai inchis, cred ca va fi doar coada verde, iar florile colorate. Originala ideea cu mere :)


User avatar
Fleur de lis
Posts: 57
Joined: 05 Aug 2013, 17:41

Re: Culoarea nuntii

Post by Fleur de lis »

Iata, pana la urma, la ce nuanta ne-am oprit. Sper sa gasim tot de ce avem nevoie in nuanta data, dar am o presimtire ca va varia de la un obiect la altul.

Image
Image
Image
Image


romanct1
Posts: 215
Joined: 22 Dec 2013, 19:30

Re: Culoarea nuntii

Post by romanct1 »

apropo poti face buketul din flori gingase cu culori pastelate shi sa adaugi mici lentute printre ele de culoare verde smarald sau aceleashi fundite in miniatiura sau chiar cristale, ei cum..."cristale" :D , la fel shi cocardele sa le faceti din aceleashi flori shi lentute. shi taman shi vei corespunde temei alese ;) Dar e foarte frumoasa aceasta nuanta.


Radutu
Posts: 90
Joined: 27 Mar 2014, 15:33

Re: Culoarea nuntii

Post by Radutu »

kateryn burunduc wrote:Fetelor,ce parere aveti? Mie imi place culoare rosi si galben,iar sotului meu albastru...si ma gindesc sa combin galben cu albastru..cam cu o sa iasa...nici nu stiu
kateryn uite cit de frumos se priveste galben cu albastru mai bine zis tucuaz
Image
Image


Radutu
Posts: 90
Joined: 27 Mar 2014, 15:33

Re: Culoarea nuntii

Post by Radutu »

catiushka wrote:
katiusha wrote:buna ziua dragi miresuici,am ajuns la o intrebare foarte importanta ,si anume culoarea nuntii.Nustiu de ce dar m-am gindit sa o fac in culoarea smarald,nu m-am sfatuit cu nimeni si nu am cautat prin net,si acum uitindu-ma mi-am dat seama ca nuanta data a fost in voga anul trecut si sunt intr-o dilema sa o aleg sau nu,si nu stiu daca va fi frumos,as vrea ca nunta sa fie intr-o culoare mai neobisnuita,dar sa nu isi piarda din eleganta,rafinament.VOI CUM CREDETI,poate sa asociez 2 culori,adika smarald +alta nuanta,si care s-ar potrivi mai bine dupa parerea voastra.ms
eu iti zic sa fii atenta la nuanta care o alegi, sa fie usor de gasit, mai este aici o miresuica ninela, ea a scris de culoarea nuntii ei, tot verde smarald a ales dar a ramas pina la urma dezamagita caci nu a gasit ceea ce a dorit ea in aceasta nuanta si a fost nevoita sa aleaga alta nuanta de verde ...
si nu va mai uitati la mode dictate de nu stiu cine acolo, creativa moda voastra, alegeti ceea ce va este mai aproape de suflet, se combina cu sala etc.
deci dupa ce-am citit ultimele tale mesaje ti-ai dat si tu seama :)
sunt si eu de aceeasi parere ca verdele smarald poate o fi el frumos dar anume la pietre sau stofe scumpe dar pentru decor vezi sa nu ajungi la un verde obisnuit si inchis care iti va intuneca sala in loc sa o lumineze si sa nu iti para rau, in asa caz poti sa combini verde cu o alta culoare mai deschisa , de exemplu eu am avut in mai nunta si tot am vrut verde adica mai aproape de natura insa pina la urma mi-am facut decorul in piersic, roz si verde, putina stofa piersic si mult decor natural cu flori piersic si roz si verdeata pina si arca din flori vii, iata aici si a fost prezent verdele doar la buchetul meu am avut panglica verde si cercei cu piatra smarald si a esit o combinatie buna de culori


katiusha
Posts: 60
Joined: 08 Dec 2013, 23:55

Re: Culoarea nuntii

Post by katiusha »

Radutu ms de sfat,noi combinam verdele smarald cu piersic si alb,nu punem mare accent anume pe smarald,ca sa nu para exagerat,dar sala este foarte luminoasa ceea ce ne permite sa jucam cu culorile,sper sa iasa super intr-un final,stofele deja sunt procurate.
Eu cind am ales nuanta nu credeam ca va fi asa in voga,doream ceva mai neobisnuit,dar vad ca acum la orice pas toti poarta smarald :)
P.S.oricum intr-un final va iesi bine,deoarece ma ajuta marcelushka de pe forum,dar ea se pricepe la astfel de chestii .


niutka
Posts: 20
Joined: 03 Feb 2014, 15:16

Re: Culoarea nuntii

Post by niutka »

[quote="katiusha"]Radutu ms de sfat,noi combinam verdele smarald cu piersic si alb,nu punem mare accent anume pe smarald,ca sa nu para exagerat,dar sala este foarte luminoasa ceea ce ne permite sa jucam cu culorile,sper sa iasa super intr-un final,stofele deja sunt procurate.
Eu cind am ales nuanta nu credeam ca va fi asa in voga,doream ceva mai neobisnuit,dar vad ca acum la orice pas toti poarta smarald :)
P.S.oricum intr-un final va iesi bine,deoarece ma ajuta marcelushka de pe forum,dar ea se pricepe la astfel de chestii .[

si eu eram fascinata de verde smarald,mai ales ca inelul de logodna este cu smarals :) , si am gasit cam asa model de aranjament care dupa parerea mea nu intuneca nicio sala http://uld5.mycdn.me/getImage?photoId=5 ... hotoType=0
dar parca si asta imi place :) http://uld5.mycdn.me/getImage?photoId=5 ... hotoType=0
stiu ca sunt diferita dar verdele e culoarea mea preferata,nici o prietena nu a ramas mirata cand am zis ca verde e culoarea nuntii,problema e ca nu ma decid ce nuanta de verde sa fie :D


katiusha
Posts: 60
Joined: 08 Dec 2013, 23:55

Re: Culoarea nuntii

Post by katiusha »

mmm,la mine nu se deschide :(


katiusha
Posts: 60
Joined: 08 Dec 2013, 23:55

Re: Culoarea nuntii

Post by katiusha »

Niutka,una e ceea ce noi ne decidem si alta e ca cind ne ducem sa procuram materialul nuanta dorita nu o gasim :(
eu deja de 3 luni caut material fetelor pt rochii,am cautat si la odessa,si in tot chisinaul,culmea e ca o vornicica acum a fost in bulgaria si a cautat in cel mai mare magazin din sofia si tot nu a gasit ceva potrivit


Post Reply