Culoarea nuntii

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
henrietta
Posts: 176
Joined: 22 Sep 2013, 19:30

Re: Culoarea nuntii

Post by henrietta »

nu e necesar sa fie in trend, chiar din contra...o sa fie deosebit, mai special - important ca tie iti place

ce tine de huse cred ca e prea mult sa fie in totalitate verde-smarld, poti face niste funde la scaune
http://www.mirajulnuntii.ro/product/hus ... n-brocard/
ceva de tipul asta


Image
katiusha
Posts: 60
Joined: 08 Dec 2013, 23:55

Re: Culoarea nuntii

Post by katiusha »

henrietta wrote:nu e necesar sa fie in trend, chiar din contra...o sa fie deosebit, mai special - important ca tie iti place

ce tine de huse cred ca e prea mult sa fie in totalitate verde-smarld, poti face niste funde la scaune
http://www.mirajulnuntii.ro/product/hus ... n-brocard/
ceva de tipul asta
da,eu nu am vrut huse,vreau fundite)))fix asa ca in imagine,dar nu gasesc nicaieri nuanta dorita


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Culoarea nuntii

Post by catiushka »

katiusha wrote:buna ziua dragi miresuici,am ajuns la o intrebare foarte importanta ,si anume culoarea nuntii.Nustiu de ce dar m-am gindit sa o fac in culoarea smarald,nu m-am sfatuit cu nimeni si nu am cautat prin net,si acum uitindu-ma mi-am dat seama ca nuanta data a fost in voga anul trecut si sunt intr-o dilema sa o aleg sau nu,si nu stiu daca va fi frumos,as vrea ca nunta sa fie intr-o culoare mai neobisnuita,dar sa nu isi piarda din eleganta,rafinament.VOI CUM CREDETI,poate sa asociez 2 culori,adika smarald +alta nuanta,si care s-ar potrivi mai bine dupa parerea voastra.ms
eu iti zic sa fii atenta la nuanta care o alegi, sa fie usor de gasit, mai este aici o miresuica ninela, ea a scris de culoarea nuntii ei, tot verde smarald a ales dar a ramas pina la urma dezamagita caci nu a gasit ceea ce a dorit ea in aceasta nuanta si a fost nevoita sa aleaga alta nuanta de verde ...
si nu va mai uitati la mode dictate de nu stiu cine acolo, creativa moda voastra, alegeti ceea ce va este mai aproape de suflet, se combina cu sala etc.
deci dupa ce-am citit ultimele tale mesaje ti-ai dat si tu seama :)


User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: Culoarea nuntii

Post by Ninela »

Da, fetelor, complicat la noi in MD sa gaseti anumite nuante de culori. Eu daca as mai organiza nunta, as alege o tematica, dar nu culoare. Bafta in decizii!!!


Image
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Culoarea nuntii

Post by maryLand »

Niste idei de a combina albastrul diplomat:
Image


Image
User avatar
mmgg29
Posts: 230
Joined: 21 Mar 2013, 04:12

Re: Culoarea nuntii

Post by mmgg29 »

Mary08 wrote:Cred ca asa si o sa fac, cu florile ca sa nu ma complic mai tare:-) , iar ce tine de asortare, mi-a placut cu auriu cu roz, doar ca as alege un roz mai aprins, m-am mai uitat si cu coral asortat tot se priveste frumos..
Mary08, eu cred ca sala de la Cascada e destul de sofisticata si nu trebuie sa mai adaugi nimic in plus, doar daca vrei sa mai pui cate o compozitie de flori sau de fructe pe mese, cum spunea cineva aici pe forum.


sunny
Posts: 17
Joined: 03 Feb 2014, 10:16

Re: Culoarea nuntii

Post by sunny »

Culoarea mea preferata e rosie, dar cind m-am gindit la culoarea nuntii am ales galben si negru din simplu motiv ca vreau buchetul din floarea soarelui (galben + negru), plus ca sunt innebunita dupa florile de culoare galbena.


corina.fabian@mail.ru
Posts: 8
Joined: 30 Jan 2014, 02:06

Re: Culoarea nuntii

Post by corina.fabian@mail.ru »

Rodica wrote:Ce-mi mai plac mie nuntile frumoase si colorate... Ai avut o nunta superba, de ar fi si la mine asa! Luminile si decorul si sala, totul e asa de minunat, ca intr-o poveste, o atmosfera de vis! Cred ca ai dat o avere pentru tot, dar sa meritat.
rodica am inteles ca ai vrut un decor stil PARIS .ti-as fi recunoscatoare daca ai atasha niste poze. Mersi


Radutu
Posts: 90
Joined: 27 Mar 2014, 15:33

Re: Culoarea nuntii

Post by Radutu »

si eu am ales culoarea decorului roz-peach, e acelas coral doar ca mai pastelat , am inteles ca anul asta e sezonul fluturasilor dar am aflat tirziu , se folosesc peste tot la invitatii, plicurii decor asa ca ma gindeam unde ias putea folosi si eu, ca foarte exagerat tot nu am vrut sa fie, asa ca decoratoarea mi-a sugerat sa ii folosim impreuna cu petale pe covorul rosu si agatati pe elementele de decor, mi se pare romantic, stiu ca unele mirese iau fluturii vii la sala, dar parca mii frica sa nu ajunga si prin farfurii


User avatar
Fleur de lis
Posts: 57
Joined: 05 Aug 2013, 17:41

Re: Culoarea nuntii

Post by Fleur de lis »

Noi la fel am ales verde smarald culoarea nuntii, imi place mult aceasta culoare. Buchetul nu mi-l imaginez altfel decat cu flori orange in combinatie cu galben, roz pastelat si alb. De baza smarald, a doua orange, dar precum am optat pt un decor minim nu stiu daca va fi foarte vizibil ca avem culori anume, doar florile si cardurile de masa.


Post Reply