Culoarea nuntii

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
niutka
Posts: 20
Joined: 03 Feb 2014, 15:16

Re: Culoarea nuntii

Post by niutka »

katiusha wrote:Niutka,una e ceea ce noi ne decidem si alta e ca cind ne ducem sa procuram materialul nuanta dorita nu o gasim :(
eu deja de 3 luni caut material fetelor pt rochii,am cautat si la odessa,si in tot chisinaul,culmea e ca o vornicica acum a fost in bulgaria si a cautat in cel mai mare magazin din sofia si tot nu a gasit ceva potrivit
daca vrei trimite-mi culoarea stofei si tipul acesteia si te ajut eu sa o gasesti,momentan sunt in Bucuresti si aici este un magazin enorm de stofe,Europa ii zice cu toate ca materialele is cam toate din Turcia sau China,mai rar si India,plus la asta in august ma duc la Istanbul sa cumpar ce-mi trebuie mie de nunta,asa ca dasa nu gasesc aici ma uit acolo,daca nu ma insel suntem mirese in aceiasi zi,asa ca o sa ai timp.


katiusha
Posts: 60
Joined: 08 Dec 2013, 23:55

Re: Culoarea nuntii

Post by katiusha »

niutka wrote:
katiusha wrote:Niutka,una e ceea ce noi ne decidem si alta e ca cind ne ducem sa procuram materialul nuanta dorita nu o gasim :(
eu deja de 3 luni caut material fetelor pt rochii,am cautat si la odessa,si in tot chisinaul,culmea e ca o vornicica acum a fost in bulgaria si a cautat in cel mai mare magazin din sofia si tot nu a gasit ceva potrivit
daca vrei trimite-mi culoarea stofei si tipul acesteia si te ajut eu sa o gasesti,momentan sunt in Bucuresti si aici este un magazin enorm de stofe,Europa ii zice cu toate ca materialele is toate din Turcia sau China,mai rar si India,plus la asta in august ma duc la Istanbul sa cumpar ce-mi trebuie mie de nunta,asa ca dasa nu gasesc aici ma uit acolo,daca nu ma insel suntem mirese in aceiasi zi,asa ca o sa ai timp.
ms enorm de mult niutka de ajutor,dar eu ple cpeste hotare peste citva zile,stofa e la marcelushka-ea ma ajuta cu decorul si la noi ii cam complicat cu stofa :)


Post Reply