Culoarea nuntii

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
KORYNA
Posts: 91
Joined: 08 Dec 2012, 00:40

Re: Culoarea nuntii

Post by KORYNA »

ACESTE CULORI NOI LEAM ALES PENTRU CUNUNIE, DAR PENTRU NUNTA VOM ALEGE CULOAREA BORDO


NatashkaB
Posts: 4
Joined: 07 Oct 2013, 21:29

Re: Culoarea nuntii

Post by NatashkaB »

Salut, am oproblema nustiu ce culoare sa aleg, cum credeti roz+albastru+rosu+a lb propuneti sunt foarte disperata


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Culoarea nuntii

Post by catiushka »

NatashkaB wrote:Salut, am oproblema nustiu ce culoare sa aleg, cum credeti roz+albastru+rosu+a lb propuneti sunt foarte disperata
4 culori mie mi se pare cam mult,
se potrivesc bine, galben si albastru, galben si verde, turkoaz,
toate nuantele de roz, de violet, si albul poate fi adaugat la toate

inspira-te de pe google si spor la treaba :
https://www.google.fr/search?q=culoarea ... 24&bih=605


NatashkaB
Posts: 4
Joined: 07 Oct 2013, 21:29

Re: Culoarea nuntii

Post by NatashkaB »

catiushka merci


User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: Culoarea nuntii

Post by wildcat soul »

sunt de acord ca e cam incarcat 4 culori, dar depinde si de tematica nuntii, sunt nunti care sunt anume facute in mai multe culori, un fel de boom de culori, curcubeu, dar uite mai bine aici, sunt diferite combinatii de culori poate gasesti ceva ce te va ajuta http://sfaturinunta.blogspot.com/2012/1 ... nunta.html


Image
User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: Culoarea nuntii

Post by Ninela »

Eu tot mi-am ale o culoare a nuntii - verde smarald, dar olecuta am regretat, deoarece nu gaseam nuanta data la tot ce aveam nevoie. Cu panglicile a fost mai usor, cu hirtia foarte complicat, pina la urma am ales alta nunta de verde mai aproape de smarald. Sa fi stiut ca imi va fi asa complicat mai bine alegeam o tema si cred ca ar fi fost muzica. Dar pina la urma e alegerea fiecaruia, puteti combina si culoarea cu tema, asa va fi mai usor sa realizati ideile. Bafta!!!


Image
special
Posts: 3
Joined: 25 Jun 2013, 23:21

Re: Culoarea nuntii

Post by special »

Salut fetelor! In privinta culorii pentru nunta, am citi recent un articol unde scria ca pentru 2014 se propune culoarea galben stralucitor, albastru regal, cafeniu ca ciocolata, verde fistic si crem. Toate acestea ar fi ca tendinte, dar parerea mea e ca ceea ce e cel mai aproape de sufletelul meu ca culoare si important o culoare placuta , ar fi cea mai potrivita alegere! Este tare la moda sa combini 2 culori, pe linga alb, dar este mai complicat pentru ca foarte usor poti gresi cantitatea de culoare, cit la cit. Succese!!!


User avatar
crisgirl
Posts: 85
Joined: 22 Oct 2012, 00:34

Re: Culoarea nuntii

Post by crisgirl »

Eu desigur iubesc culoarea rosie insa in combinatie cu sala mi se pare ca va arata cam kitschos. Propuneti-mi va rog alta culoare?

Image

Image

Image


Image
Kitsurica
Posts: 146
Joined: 06 Sep 2013, 15:21

Re: Culoarea nuntii

Post by Kitsurica »

Parerea mea prea mult rosu, el e dragut dar in cazul dat oboseste ochiu, daca s-a ales doar rosu-alb dupa parerea mea cortul ar fi bine alb, iar printre trandafiri sa fie citiva albi, sau cel putin panglica alba, ceva mai alb-rosu nu doar rosu


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Culoarea nuntii

Post by catiushka »

crisgirl la ce sala?
la steaua nordului?
mie-mi place enorm cu rosu, e asa regal, cu covorul rosu te-ai simti ca o vedeta la hollywood
(nu stiu de ce ai utilizat cuvintul kitchos care inseamna iesit din moda si ieftin la sens figurat desigur, care-si pierde valoarea) dar pozele care le-ai pus tu imi plac enorm, nu cred ca s-ar demoda vreodata alb cu rosu
vad ca in sala podeaua e rosie, eu n-as indrazni sa bag alte culori pentru ca rosu e deja o culoare indrazneata
dupa mine ar fi kitchos daca la culoarea rosie a salii ai baga alte culori de exemplu violet sau nu stiu ce alta culoare prin decor

PS atrage atentia la cele 2 poze din sala, cit de frumos se armonizeaza totul acolo unde scaunele au huuse cu rosu,
iar ceilalti care au optat pt un auriu sau roz deschis (ca nu se vede bine) parca ceva nu-i ajunge


Post Reply