Culoarea nuntii

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Post Reply
gugusea
Posts: 7
Joined: 12 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Culoarea nuntii

Post by gugusea »

Salut! am aparut si eu aci::))) Am o mare problema, nustiu ce culoare sa aleg,ka sa se asorteze cu sala, de aceea as vrea ka aici sa va descrieti ce nuanta va predomina la nunta voastra, poate voi afla ceva culori noi, combinatii de culori, ka deamu nu ma mai duce capu::)))


olesikag
Posts: 98
Joined: 06 Apr 2010, 23:00
Location: chisinau

Re: Culoarea nuntii

Post by olesikag »

gugusea wrote:Salut! am aparut si eu aci::))) Am o mare problema, nustiu ce culoare sa aleg,ka sa se asorteze cu sala, de aceea as vrea ka aici sa va descrieti ce nuanta va predomina la nunta voastra, poate voi afla ceva culori noi, combinatii de culori, ka deamu nu ma mai duce capu::)))
pina kind inca nu nem ghindit la nuante dar dac ceva ma inspir de aici
http://youplusweevents.com/ :D :D :D :D


User avatar
Admin
Site Admin
Posts: 1498
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Culoarea nuntii

Post by Admin »

La noi va predomina culoarea bordo si alb. Buchetul meu, cravata mirelui, peretii din restaurant - sunt bordo.


Uliana
Posts: 447
Joined: 07 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Culoarea nuntii

Post by Uliana »

noi cred ca vom lua culoarea roz, ca vreua buketul miresei sa fie din capusa trandafirului si cu orhidee....


pops_uk
Posts: 77
Joined: 09 Apr 2010, 23:00
Location: Londra, Marea Britanie

Re: Culoarea nuntii

Post by pops_uk »

Noi o facem din doua grupe de culori. O sa fim alb si negru ca mire si mireasa, deci si la intampinarea oaspetilor cam tot in culorile astea os a fie (arca, buchet, invitatii, marturii etc) - localul unde facem noi are o "bisedca" (nici nu stiu cum in romana) deci intalnirea oaspetilor o facem afara. Sala o sa fie in schimb toata in aurie, decorata cu floarea soarelui si lumanari bej, cu scaune de lemn, si elemente rurale.


gugusea
Posts: 7
Joined: 12 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Culoarea nuntii

Post by gugusea »

Interesanta e kestia cu floarea soarelui, stil rural, insa la mine sala e bordo cu auriu si ceva lemn, insa asa numi place culoarea rosie sau bordo, nas vrea sa am buchetul cu ceva rosu, sau VS sa aiba cul rosie, si tot ma gindesc ce sar putea combina cu bordo si totodata sa pot gasi ceva flori cu astfel de culoare. Mam uitat pe forumurile rominesti si se vorbea de cul somon, tare mia placut dar nustiu cum sar potrivi. Mai pe scurt e greu, fara de un designer nu faci nika :roll:


fluturash
Posts: 100
Joined: 09 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Culoarea nuntii

Post by fluturash »

La noi va fi ivory/ciocolata/oranj-maro/si un pic de verde proaspat auriu, nici nush cum sa-i zic... Image


fluturash
Posts: 100
Joined: 09 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Culoarea nuntii

Post by fluturash »

gugusea wrote:Interesanta e kestia cu floarea soarelui, stil rural, insa la mine sala e bordo cu auriu si ceva lemn, insa asa numi place culoarea rosie sau bordo, nas vrea sa am buchetul cu ceva rosu, sau VS sa aiba cul rosie, si tot ma gindesc ce sar putea combina cu bordo si totodata sa pot gasi ceva flori cu astfel de culoare. Mam uitat pe forumurile rominesti si se vorbea de cul somon, tare mia placut dar nustiu cum sar potrivi. Mai pe scurt e greu, fara de un designer nu faci nika :roll:
Somon daca nu gresesc e gama roz, nu? Si daca n-am gresit, atunci imi place mult si mie culoarea, e linistita.
Last edited by fluturash on 27 Apr 2010, 13:29, edited 1 time in total.


fluturash
Posts: 100
Joined: 09 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Culoarea nuntii

Post by fluturash »

Am gasit...
Image


User avatar
Admin
Site Admin
Posts: 1498
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Culoarea nuntii

Post by Admin »

fluturash wrote:Am gasit...
Image
Frumoasa culoare si linistitoare intradevar. Mie turcoaz mi-ar fi placut...


Post Reply