Culoarea nuntii

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Culoarea nuntii

Post by catiushka »

Kitsurica wrote:Parerea mea prea mult rosu, el e dragut dar in cazul dat oboseste ochiu, daca s-a ales doar rosu-alb dupa parerea mea cortul ar fi bine alb, iar printre trandafiri sa fie citiva albi, sau cel putin panglica alba, ceva mai alb-rosu nu doar rosu
acolo sint mai multe optiuni, cineva a ales doar piloni simpli la intrarea in sala cu covor rosu, iar altcineva a vrut cortul cela (cum zici tu)
eu as opta pt cel cu pilonii din ultima poza, mai simplu iar aranjarea in sala ca in prima optiune, adica cu scaunele cu rosu


User avatar
crisgirl
Posts: 85
Joined: 22 Oct 2012, 00:34

Re: Culoarea nuntii

Post by crisgirl »

Daca aleg culoarea nuntii ROSU , atunci asta imi va da peste cap toate planurile mele : 1 rind - eu nu vreau sa vad urma de trandafiri rosii la nunta mea ( deci am nevoie de o alternativa) adica din ce flori rosii sa-mi fac buchetul, ce alte flori rosii sa folosesc la decorul salii? 2 rind - vornicele nu vor vrea roschii rosii 3. va trebui sa alegem mirelul costum intr-o culoare care s-ar potrivi cu o cravata rosie 4. banerul pe care-l vreau la nunta e din florii fucsia+violet si o sa se lipeasca de decorul rosu ca nuca de perete! si multe alte nuate ... eu ma gandeam la ALB , o sa fie mai linistit!


Image
User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Culoarea nuntii

Post by catiushka »

da unde-i scris ca totul trebuie sa fie rosu, fii mai nonconformista,
daca-ar fi dupa mine, sala as face-o asa cum ti-am zis mai sus, florile pe mese pot sa fie compozitii din multe alte flori si nuante, nu-i neaparat trandafiri rosii,
voi trebuie sa iesiti in evidenta, tu sa va fa-ti buchet violet, ia papion violet mirelui, rochitele vornicelelor,
uite aici vezi ce frumos se priveste banerul cu covorul:
si a-i sa ai o nunta ca la hollywood
Image


User avatar
henrietta
Posts: 176
Joined: 22 Sep 2013, 19:30

Re: Culoarea nuntii

Post by henrietta »

Asa ca o informatie.... din punct de vedere a feng-shui-ului culoarea rosie poarta noroc (si multe alte semnificatii benefice) la nunta, chiar rokia se recomanda sa fie rosie, cine indrazneste desigur :) .


Image
User avatar
henrietta
Posts: 176
Joined: 22 Sep 2013, 19:30

Re: Culoarea nuntii

Post by henrietta »

crisgirl wrote:Daca aleg culoarea nuntii ROSU , atunci asta imi va da peste cap toate planurile mele : 1 rind - eu nu vreau sa vad urma de trandafiri rosii la nunta mea ( deci am nevoie de o alternativa) adica din ce flori rosii sa-mi fac buchetul, ce alte flori rosii sa folosesc la decorul salii? 2 rind - vornicele nu vor vrea roschii rosii 3. va trebui sa alegem mirelul costum intr-o culoare care s-ar potrivi cu o cravata rosie 4. banerul pe care-l vreau la nunta e din florii fucsia+violet si o sa se lipeasca de decorul rosu ca nuca de perete! si multe alte nuate ... eu ma gandeam la ALB , o sa fie mai linistit!
crisgirl flori rosii sunt o gramada ca de exemplu gherberele cale le gasesti in o gramada de culori ... poti face compozitiile din gherbere combinind rosu cu roz pal si cu alb, deasemenea in luna iulie sunt maci daca nu gresesc, mai poti face compozitii albe cu o cala rosie pentru a te costa mai putin....iesire din situatie oricind este. principalu capu sus ;)
si da sunt de acord cu Catiushka ca alta culoare nu s-ar potrivi am vazut o nunta cu verde la Steaua Nordului si nu mi-a placut... dupa parerea mea poate doar un roz pal ar merge si albul desigur caci face parte din gama asta de culori calde


Image
ianachka3
Posts: 62
Joined: 03 Aug 2012, 19:58

Re: Culoarea nuntii

Post by ianachka3 »

Fetitele si viitoarele miresuici, eu deja nunta miam petrecuto, dar daca aveti dificultati in alegerea nuantelor de baza, poftim o pagina web unde la sigur gasiti ce va trebuie..;)
http://www.theperfectpalette.com/p/colo ... 7.html?m=1


kateryn burunduc
Posts: 11
Joined: 04 Dec 2013, 12:28

Re: Culoarea nuntii

Post by kateryn burunduc »

Fetelor,ce parere aveti? Mie imi place culoare rosi si galben,iar sotului meu albastru...si ma gindesc sa combin galben cu albastru..cam cu o sa iasa...nici nu stiu


User avatar
By Cristina
Posts: 111
Joined: 01 Apr 2012, 10:08
Location: Chisinau
Contact:

Re: Culoarea nuntii

Post by By Cristina »

kateryn burunduc wrote:Fetelor,ce parere aveti? Mie imi place culoare rosi si galben,iar sotului meu albastru...si ma gindesc sa combin galben cu albastru..cam cu o sa iasa...nici nu stiu
Superbe culori...va fi foarte frumos !!!


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Culoarea nuntii

Post by catiushka »

kateryn burunduc wrote:Fetelor,ce parere aveti? Mie imi place culoare rosi si galben,iar sotului meu albastru...si ma gindesc sa combin galben cu albastru..cam cu o sa iasa...nici nu stiu

cind am citit prima varianta galben si rosu mi-am zis ca nu mi-ar placea, dar in final am cautat pe google si uite ce-am gasit
https://www.google.fr/search?q=red+yell ... 77&bih=598

totusi eu cred as prefera albastru si galben : https://www.google.fr/search?q=red+yell ... g&tbm=isch


Mary08
Posts: 291
Joined: 29 Oct 2012, 23:05

Re: Culoarea nuntii

Post by Mary08 »

Ma gindesc si eu, ce culoare s-ar potrivi pentru rest. Cascada? vreau sa combin si cu buchetul, si cu cocardele...etc..ei decorul il ofera gratis, dar parca as mai vrea sa adaug elemente de decor de-ale mele; imi place alb, roz, galben nu foarte aprins:-) coral.


Post Reply