Muzicanţii II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
buterfly
Posts: 57
Joined: 02 Oct 2012, 21:23

Re: Muzicanţii II

Post by buterfly »

xiusha wrote:salutare tuturor!!!as avea si eu nevoie de kiteva sfaturi ale voastre!as vrea mult la noi la nunta sa ne kinte formatia drimba...nu am fost nici la o nunta unde au kintat ei dar in programa lor de pe net miau plakut...noi prekonizam nunta in 2014 kam ku kit timp inintea evenimentului sa luam legatura ku ei pentru ai arvona?si dak kunoaste cineva kam ce tarife au ei???
Xiusha nio iam arvonat pe Drimba. Ei au cintaat la o nunta la un verisor de a l meu si mia placut. Cit de program au un program dare bun o sa vedem ce va iesi la nunta. I-am avonat cu vrio 9 luniu inainte ca cu iguranta sa fie pui i ei pe lista. Pentru 213 cereau 1800 e. (7 muzicanti +2 perechi de dansatori)
PS: sper sati fie de folos


marcellla
Posts: 350
Joined: 08 Jun 2011, 23:00
Location: Torino

Re: Muzicanţii II

Post by marcellla »

Xiusha, noi i-am avut pe ei si vreau sa spun ca sint foarte bravo, eu nu am fost la nici o nunta cu ei, i-am luat si noi doar din recomandare, de cine si intrebam doar cuvinte de lauda auzeam. Nu vorbesc nici prea mult nici prea putin, atit cit trebuie, si au un program bine stabilit dupa care se conduc. La asta si vreau sa-ti atrag atentia, ca daca ai ceva idei, poate vrei sa schimbi sau sa scoti ceva din traditii, etc, trebuie sa vorbesti cu ei, de obicei te intilnesti cu o saptamina inaintea nuntii si programezi tot. Noi i-am arvonit cu vreo 10 luni inainte, dar depinde ce noroc ai, deoarece am avut nunta in iulie si erau liberi, dar augustul, septembrie de obicei cu un an si ceva, depinde iarasi de noroc. Pentru 2012 au luat 1500(cum s-a mai spus, 7 muzicanti si 2 perechi de dansatori). Unicul lucru care m-a enervat este faptul ca la urma, dansatorii l-au luat pe sotul meu deoparte si i-au zis ca treb sa le mai dea 600 lei pentru drum, si el cu toata folia de la sfirsitul nuntii, obosit nici nu a mai stat sa discute si le-a dat, asta mi-a displacut foarte mult, deoarece cred ca trebuia sa spuna totul de la inceput. In rest sint suuuuuuper.


Image
simona_simaa
Posts: 40
Joined: 14 Aug 2012, 00:10

Re: Muzicanţii II

Post by simona_simaa »

salut... cine poate sa-mi spuna, Foratia Maestro ce dansatori are? cine-s dansatorii? merci... cam i-mi fac griji pt dansatori chiar daca D-nul Victor mi-a zis ca sunt bravo si se descurca bine...
Last edited by simona_simaa on 11 Mar 2013, 12:05, edited 1 time in total.


xiusha
Posts: 11
Joined: 06 Mar 2013, 14:14

Re: Muzicanţii II

Post by xiusha »

fetelor va multumesk pentru informatii....sunteti foarte amabile!!!!!!!!1800 pentru 2013....ku siguranta in 2014 vor kreste preturile....si aceasta din pakate nu ma prea inkinta.....offf..da ce sa facem asa suntem noi vrem si frumos si ieftin....


User avatar
Alinkka
Posts: 320
Joined: 19 Feb 2012, 15:20

Re: Muzicanţii II

Post by Alinkka »

simona_simaa wrote:salut... cine poate sa-mi spuna, Foratia Maestro ce dansatori are? cine-s dansatorii? merci... cam i-mi fac driji pt dansatori chiar daca D-nul Victor mi-a zis ca sunt bravo si se descurca bine...
Stai linistita dansatorii sunt bravo shi foarte responsabili, au tinut cont de toate, ei lukreaza in ekipa shi e bine, deoarece kum a zis shi dn. Victor daka ceva poate sa le zik sai indemne dar daka sunt nu din ekipa el nu se implika, noi am ramas foarte multumiti, am avut doamne, domnishoare singure shi ei au avut grija shi de ele. :)
Cum trec la calculator iti arat shi o poza cu ei


evrik@
Posts: 6
Joined: 25 Nov 2012, 22:44

Re: Muzicanţii II

Post by evrik@ »

Fetelor,am bifat si eu la categoria muzica si moderator. Deci, in caliatate de moderatoare o sa fie Tatiana Slivca,prezentatoare la Noroc TV,iar muzica va cinta Nicolae Ciubotaru cu 5 membri ai formatiei "Lautaru"(tambal,trompeta,clape,vioara,acordeon) + inca o voce masculina pentru muzica de estrada.Sper sa nu ramin dezamagita :?


alinutz24
Posts: 7
Joined: 18 Feb 2013, 13:58
Location: chisinau

Re: Muzicanţii II

Post by alinutz24 »

a auzit cineva de Rodica Rosioru???


mariska1
Posts: 100
Joined: 20 Oct 2012, 16:35

Re: Muzicanţii II

Post by mariska1 »

ca persoana o stiu,dar nu am avut placerea sa asist la vreo nunta unde ea cinta,numai la scoala din Durlesti unde era invitata la vreo sarbatoare


simona_simaa
Posts: 40
Joined: 14 Aug 2012, 00:10

Re: Muzicanţii II

Post by simona_simaa »

Alinkka wrote:
simona_simaa wrote:salut... cine poate sa-mi spuna, Foratia Maestro ce dansatori are? cine-s dansatorii? merci... cam i-mi fac driji pt dansatori chiar daca D-nul Victor mi-a zis ca sunt bravo si se descurca bine...
Stai linistita dansatorii sunt bravo shi foarte responsabili, au tinut cont de toate, ei lukreaza in ekipa shi e bine, deoarece kum a zis shi dn. Victor daka ceva poate sa le zik sai indemne dar daka sunt nu din ekipa el nu se implika, noi am ramas foarte multumiti, am avut doamne, domnishoare singure shi ei au avut grija shi de ele. :)
Cum trec la calculator iti arat shi o poza cu ei
Alinkka, merci pt raspuns... pt formatie nu i-mi fac griji fiindca am vb cu d-nul Victor si e ceea ce ne dorim de la muzicanti.. insa pe dansatori nici nu i-am vz...
La noi in or. Cimislia sunt dansaori, 3-4 perechi la 250 E, sunt foarte bravi, insa toti le shtiu programul... de aceea cu VS am hotarit sa alegem dansatorii din echipa foormatie Maestro... astept cu nerabdare poza... pup


Doinitza
Posts: 1
Joined: 20 Jan 2013, 15:32

Re: Muzicanţii II

Post by Doinitza »

spuneti-mi va rog stie cineva de VAsile Macovei si formatia sa, a fost cineva la nunti unde a citat el, sau ati auzit , cum cinta? Ce parere aveti?


Locked