DJ la nunta

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
viorela
Posts: 178
Joined: 22 Nov 2012, 20:31
Location: Chisinau

Re: DJ la nunta

Post by viorela »

bobrsergey wrote:
viorela wrote:Fetelor,am hotarit si noi sa luam Dj la nunta..pentru toata nunta,nu doar pentru o ora..si va rog sa-mi spuneti,daca a fost la cineva Dj Bond,cum a fost? impresii? ati ramas satisfacute? merci anticipat
P.S. am vrut sa-l luam pe Sunny Fish,caci multi il recomanda dar e ocupat:(
Даже не задумывайтесь брать или не брать Бонда. DJ с огромным опытом работы не только на вечеринках но и на свадьба. Очень много свадеб отработал вместе с ним. Весело, профессионально и очень достойно!!! РЕКОМЕНДУЮ как эксперт.
Спасибо большое за отзыв


christa
Posts: 62
Joined: 06 Apr 2010, 23:00

Re: Muzicanţii II

Post by christa »

Angela, mie sincer mi s-a parut straniu comportamentul domnului dj.
Noi la cumetrie am avut un dj Base sau Bass, a fost mediu daca sincer, a intarziat, nu prea a respectat conditiile noastre, cam laudaros, oricum nu cred ca trebuie sa compar nunta cu evenimentul nostru. ( asta a fost un mic comentariu pentru cei care ar vrea sa il angajeze)
Am vrut sa ti le recomand cu draga inima in schimb pe surorile Osoianu. Au cantece si pentru mireasa si pentru nasa ( Nasa tanara mai esti...) fac o veselie foarte mare si iese toata lumea la dans, pentru ca ceea ce fac ele e chiar folclor de calitate autentic. Pretul lor nu e foarte mare, avand in vedere ca sunt 5 la numar. Stiu ca uneori sunt invitate la despodobitul miresei, iarasi au anumite cantece pentru aceasta parte a nuntii.


Angel3DOM
Posts: 23
Joined: 25 Jul 2012, 14:31

Re: Muzicanţii II

Post by Angel3DOM »

christa wrote:Angela, mie sincer mi s-a parut straniu comportamentul domnului dj.
Noi la cumetrie am avut un dj Base sau Bass, a fost mediu daca sincer, a intarziat, nu prea a respectat conditiile noastre, cam laudaros, oricum nu cred ca trebuie sa compar nunta cu evenimentul nostru. ( asta a fost un mic comentariu pentru cei care ar vrea sa il angajeze)
Am vrut sa ti le recomand cu draga inima in schimb pe surorile Osoianu. Au cantece si pentru mireasa si pentru nasa ( Nasa tanara mai esti...) fac o veselie foarte mare si iese toata lumea la dans, pentru ca ceea ce fac ele e chiar folclor de calitate autentic. Pretul lor nu e foarte mare, avand in vedere ca sunt 5 la numar. Stiu ca uneori sunt invitate la despodobitul miresei, iarasi au anumite cantece pentru aceasta parte a nuntii.
Merci mult!


viorela
Posts: 178
Joined: 22 Nov 2012, 20:31
Location: Chisinau

Re: Muzicanţii II

Post by viorela »

Fetelor,si noi ne-am hotarit in sfirsit si l-am luat pe Dj Roman Hlybov..sper sa nu regretam..inca un plus in listuta! :)


nutza0103
Posts: 10
Joined: 19 Oct 2012, 10:11

Re: Muzicanţii II

Post by nutza0103 »

Fetelor!!! Nu prea sunt vorbareatsa pe acest forum, dar va urmaresc tare demult... Am nevoie de recomandari proaspete in ce piveste muzica... stau la dubii mari in privinta asta, intrucit nustiu ce sa aleg- DJ sau muzica vie... Nunta noastra e pe 31 august 2013, o data fooaaarte ocupata shi intru in panica deja... Am ezitat atita caci eram mai preocupati de gasirea nanaseilor... Fetele care au vazut cum lucreaza si un DJ si o formatie, va rog, impartasiti-va impresiile, plusuri, minusuri... VS vrea muzica vie cu voce feminina shi barbateasca, dar cred ca nu va fi usor sa gasim ce vrea el pentru data nuntii noastre :( Sper la parerile voastre si daca nu va ese greu sa afisati si preturile medii... Multumesc anticipat pentru receptivitate!!!


User avatar
Libelula
Posts: 206
Joined: 17 May 2012, 09:04
Location: Romania

Nr de tf

Post by Libelula »

Pentru persoanele interesate, voi incerca mai jos sa concentrez cateva date de contact ale DJ-lor , culese tot de aici de pe forum :

DJ BOND - 078230000
DJ SUNNY FISH - 068700001
DJ SANCHEZ - 079506855
DJ ROMAN HLYBOV - 079506580
DJ ALEX BURETZ - 068687422
DJ SASHA - 069285153
DJ DELPH (Ruslan Graur) - 060006363
DJ BASS (sau base, christa l-a avut la botez, poate ne comunica numarul)

Poate va ajuta ... :)


User avatar
Libelula
Posts: 206
Joined: 17 May 2012, 09:04
Location: Romania

Re: DJ la nunta

Post by Libelula »

happybride wrote:Fetelor, dar care sunt preturile pentru un dj??? e mai ieftin ka o formatie ku muzika vie??
Este si logic sa fie mai ieftin.
Noi l-am luat pe Roman Hlybov (impreuna cu asistentul sau) caruia i-am achitat 300 euro (250 - pt 8 ore + 50 suplimentar)
Uite mai sus am afisat mai multe nr de tf, contacteaza-i si intreaba-i .
Bafta !


User avatar
Libelula
Posts: 206
Joined: 17 May 2012, 09:04
Location: Romania

Re: DJ la nunta

Post by Libelula »

funrau wrote:un dj Bun tre sa-l rezervezi din timp ptu ca dj specializatzi in petreceri is putzini ... da ca sa-i impaci shi pe parintzi am vazut la o nunta la care am fost era DJ si prezentator shi prezentatorul mai shi cinta .... a fost o combinatzie buna shi totzi multzumitzi. dj se numea Roman prezentatorul nu-mi amintesc cum se numea dar e din show busines e cunoscut


Anne
Posts: 20
Joined: 12 Mar 2013, 08:24

Re: DJ la nunta

Post by Anne »

Salut miresicelor!
Noi suntem in toiul pregatirilor...am optat pentru un DJ si moderator pentru partea muzicala. L-am ales pe Iurie Nistorica moderator si el ne-a propus sa il luam pe fratele lui DJ. Nu l-am auzit niciodata pe fratele lui, dar am acceptat fara sa ne gandim prea mult, deoarece pe Iurie ni l-a recomandat o prietena ca fiind foarte bun in ceea ce face. Problema este ca nu gasesc nicaieri filmulete cu vreo nunta la care sa fi lucrat el. Ma poate ajuta cineva?


User avatar
erste
Posts: 21
Joined: 13 Mar 2013, 11:53

Re: DJ la nunta

Post by erste »

si noi vom avea un dj la nunta, este vorba despre Dj sunny fish. Insa vom imbina si cu o voce live, care va canta periodic pe tot parcursul nuntii.


Post Reply