Înregistrarea Civilă

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Nadinn
Posts: 206
Joined: 24 Jan 2013, 01:37
Location: Chisinau,Moldova

Re: Înregistrarea Civilă

Post by Nadinn »

Dutsu wrote:Am o intrebare...cu cit timp inainte ati fost la starea civila sa depuneti documentele sau sa rezervazi ora care va convine?
cu 2 luni inainte de eveniment


Dutsu
Posts: 446
Joined: 20 Feb 2012, 11:41

Re: Înregistrarea Civilă

Post by Dutsu »

multumesc de informatie


lummynel8
Posts: 223
Joined: 20 Oct 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Înregistrarea Civilă

Post by lummynel8 »

Dutsu wrote:Am o intrebare...cu cit timp inainte ati fost la starea civila sa depuneti documentele sau sa rezervazi ora care va convine?
dute exact cu 2 luni inainte asa cum permite legea ca apoi nu vei gasi ora convenabila tie ;)


Diana 2013
Posts: 234
Joined: 17 Nov 2012, 19:18

Re: Înregistrarea Civilă

Post by Diana 2013 »

Daca sa fim exacti atunci legea permite depunerea cererii de casatorie cu maxim 2 luni inainte de data dorita, dar cu minim o luna inainte de eveniment...


Mary08
Posts: 291
Joined: 29 Oct 2012, 23:05

Re: Înregistrarea Civilă

Post by Mary08 »

Fetelor, pentru inregistrarea civila este nevoie si de vreo confirmare ca uite am viza de resedinta anume la sectorul dat adica( OSC Riscani)Chisinau...sau doar de certificate de nastere si buletine?..n-as vrea sa ajung la OSC si sa-mi lipseasca vreun act..merci ;)


happybride
Posts: 43
Joined: 15 May 2012, 10:11

Re: Înregistrarea Civilă

Post by happybride »

trebuie sa ai domiciliu akolo, sau poate resedinta.. noi am vrut sa ne inscrim in balti, facem nunta akolo dar ambii isntem din raioane diferite si nu au vrut sa ne primeasca.. asa ca vedeti ce faceti..


Mary08
Posts: 291
Joined: 29 Oct 2012, 23:05

Re: Înregistrarea Civilă

Post by Mary08 »

happybride wrote:trebuie sa ai domiciliu akolo, sau poate resedinta.. noi am vrut sa ne inscrim in balti, facem nunta akolo dar ambii isntem din raioane diferite si nu au vrut sa ne primeasca.. asa ca vedeti ce faceti..
Mersi, da eu am viza de resedinta, dar intrebam, daca trebuie de prezentat vreun act ce demonstreaza faptul. ;)


Girgana
Posts: 273
Joined: 29 Dec 2011, 00:00

Re: Înregistrarea Civilă

Post by Girgana »

Mary08 wrote:
happybride wrote:trebuie sa ai domiciliu akolo, sau poate resedinta.. noi am vrut sa ne inscrim in balti, facem nunta akolo dar ambii isntem din raioane diferite si nu au vrut sa ne primeasca.. asa ca vedeti ce faceti..
Mersi, da eu am viza de resedinta, dar intrebam, daca trebuie de prezentat vreun act ce demonstreaza faptul. ;)
Fisa buletinului cu viza de resedinta si reprezinta demonstrarea. ;)


Mary08
Posts: 291
Joined: 29 Oct 2012, 23:05

Re: Înregistrarea Civilă

Post by Mary08 »

Girgana wrote:
Mary08 wrote:
happybride wrote:trebuie sa ai domiciliu akolo, sau poate resedinta.. noi am vrut sa ne inscrim in balti, facem nunta akolo dar ambii isntem din raioane diferite si nu au vrut sa ne primeasca.. asa ca vedeti ce faceti..
Mersi, da eu am viza de resedinta, dar intrebam, daca trebuie de prezentat vreun act ce demonstreaza faptul. ;)
Fisa buletinului cu viza de resedinta si reprezinta demonstrarea. ;)
Multumesc Girgana :)


buterfly
Posts: 57
Joined: 02 Oct 2012, 21:23

Re: Înregistrarea Civilă

Post by buterfly »

Noi cind am fost sa depunem cere am fost cu fix 2 luni inainte si mia spus ca trebui sa fie 1 luna si ceva si am fost iaar peste 3 zile si am depus cerere.


Post Reply