Coafură și make-up II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
T<3 V
Posts: 104
Joined: 03 Apr 2013, 20:21

Re: Coafură și make-up II

Post by T<3 V »

La inscrierea civila mi-a facut o d-na makiajul si mi-a placut mult. Pt nunta, am optat la fel pt ea, ba chiar am pus cuvint si am mai programat 3 fete:sora, vornicica si mami.
Sa va spun ce s-a intimplat? Am decis sa-mi cresc sprincenele ( o luna). Astazi am fost la pensat la d-na d-e care va scriam:
1) s-a grabit, si nu si-a dus lucrul pina la capat, raminind multe fire nepensate, rebele
2)nu avea macar oglinda sa ma pot uita la rezultat
3) am anuntat-o ca nu vreau sa-mi vopseasca sprincenele, cind colo simt ca aplica ceva pe ele...si o intreb ce face? la care raspunde, ca va iesi mai frumos.( trebuia sa achit adaugator deja)
4) m-a trimis in Wc, sa-mi sterg vopseaua de pe sprincene, singura; si doar acolo avea o oglinda, desi slab iluminata
5) ma duk la universitate, si colegele faceau haz, mi-au spus ca eu mai bine imi pensam singura sprincene...
Va spun sincer, kind m-am vazut acasa in oglina, m-au luat lacrimile. Spatiul dintre sprincene, mai sus de nas...e aiurea; inteleg ca nu poate fi perfect, dar macar aproape simetric, sa pot corecta cu un creion. Un capat la sprinceana e drept, altul e rotund...:-( una e mai groasa, vizibil; alta parca e o liniuta...Deasupra nici nu a pensat, sa arate ok...
Eu ii scriu mesaj ca nu a iesit simetric sprincenele, la care ea spune ca a facut tot ce a putut, ca nu avea sa-mi creasca par. Si daca mai vreau sau nu sa-mi faca machiajul de mireasa? ca daca nu, ea va cauta alte cliente.
Ce sa fac miresici?
Ok, nu avea de unde sa-mi creasca par la sprinceana, dar macar sa le faca ambele subtiri chiar nu a putut???
Sotul nu vrea sa-mi mai fac makiajul la ea, plus e insarcinata ( presupun ca in luna a 4-a sigur), cine stie ce va intelege din doleanta mea pt makiaj de mireasa si ce va iesi....
HELP!!!!!!!!


"Ador sa fiu casatorita.Este atat de bine sa gasesti acea persoana speciala pe care doresti sa o plictisesti tot restul vietii tale !"
Mary08
Posts: 291
Joined: 29 Oct 2012, 23:05

Re: Coafură și make-up II

Post by Mary08 »

Imi pare rau, foarte neplacuta situatia...eu in asa caz, nici nu mai apelez la serviciile ei, mai ales sa ma makieze in ziua nuntii, daca la sprincene o da in bara, pai cine stie cum va fi machiajul :|
Sper sa gasesti persoana care sa-ti indeplineasca doleantele si sa ramii satisfacuta de rezultat...Multa Bafta!!! ;)
P.S. Aici pe forum este Aleena, care te poate ajuta cu makeup-ul, multe miresici apeleaza la ea...Succes ;)


CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Coafură și make-up II

Post by CristinaB »

Daca sincer, eu nu as mai apela la ea!!
Trebuie sa ai in ziua nuntii persoane care sunt capabile sa te sustina, sa te motiveze ca totul va fi bine...Dar sa stai tu ingrijorata de ce va iesi ,nu cred ca se merita!!
Iar de Aleena, eu am numai cuvinte de lauda!!de 2 ori am beneficiat de serviciile ei si am ramas super multumita!


Image
Valeria
Posts: 3
Joined: 30 May 2013, 18:11
Location: Chisinau

Re: Coafură și make-up II

Post by Valeria »

Pentru cununia civila mi-am facut machiajul si coafura la Afrodita,am ramas incintata de serviciile lor si pentru cununia religioasa tot acolo mi-am facut inregistrare


T<3 V
Posts: 104
Joined: 03 Apr 2013, 20:21

Re: Coafură și make-up II

Post by T<3 V »

CristinaB wrote:Daca sincer, eu nu as mai apela la ea!!
Trebuie sa ai in ziua nuntii persoane care sunt capabile sa te sustina, sa te motiveze ca totul va fi bine...Dar sa stai tu ingrijorata de ce va iesi ,nu cred ca se merita!!
Iar de Aleena, eu am numai cuvinte de lauda!!de 2 ori am beneficiat de serviciile ei si am ramas super multumita!
Va IMAGINATI? d-na imi strica aspectul in legatura cu sprincenele si apoi inca si ma sterge din lista de friends de pe Odno, cu aproximativ o luna inainte de nunta...?
Cita neseriozitate in tarisoara ns.De ce sa nu te apuci de un lucru si sa-l duci bine merci pina la capat???
FETELOR, ginditi-va 100000 de ori inainte de a apela la MARINA DAVID (Karalevscaya), desi din fotografii par lucrarile ei dragute.


"Ador sa fiu casatorita.Este atat de bine sa gasesti acea persoana speciala pe care doresti sa o plictisesti tot restul vietii tale !"
User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: Coafură și make-up II

Post by wildcat soul »

fetelor ajutatima va rog, am nevoie de cineva care sa imi faca makiajul de nunta, nunta e in octombrie si mai am timp, dar vreau cineva care sa faca lucru bun si la un pret rezonabil, si plus la asta pe 29 iunie e nunta surorii, si iarasi am nevoie de un makiaj de seara, am fost recent la o domnisoara la un salon, a facut lucru bun, dar nu am ramas incintata chiar atit de tare, ajutati-ma va rog, plsss :| :| :|


Image
T<3 V
Posts: 104
Joined: 03 Apr 2013, 20:21

Re: Coafură și make-up II

Post by T<3 V »

wildcat soul wrote:fetelor ajutatima va rog, am nevoie de cineva care sa imi faca makiajul de nunta, nunta e in octombrie si mai am timp, dar vreau cineva care sa faca lucru bun si la un pret rezonabil, si plus la asta pe 29 iunie e nunta surorii, si iarasi am nevoie de un makiaj de seara, am fost recent la o domnisoara la un salon, a facut lucru bun, dar nu am ramas incintata chiar atit de tare, ajutati-ma va rog, plsss :| :| :|
Astazi am apelat la ALeena de pe forum ( Alina Braileanu), pt proba si am ramas foarte multumita. Si makiaj si sprincene minunate din nimik aproape!!!


"Ador sa fiu casatorita.Este atat de bine sa gasesti acea persoana speciala pe care doresti sa o plictisesti tot restul vietii tale !"
christa
Posts: 62
Joined: 06 Apr 2010, 23:00

Re: Coafură și make-up II

Post by christa »

Fetelor, cred ca pentru prima data eu sunt gata sa laud pe cineva care a inteles ce caut si de ce am eu nevoie si anume Ana Rusu ( nu mai e la feminim dom). Ieri am fost nasa si zburam de fericire cand am iesit de la salon, mi-a facut coafura si machiajul.


User avatar
tibberoon
Posts: 225
Joined: 02 Mar 2012, 13:49
Location: Chisinau
Contact:

Re: Coafură și make-up II

Post by tibberoon »

Am facut recent la o nunta machiaj si coafura la Afrodita ( Bardo Elena si Natalia Vitcovscaia) . Pot sa le recomand cu inima deschisa, la cit de bine si-au facut treaba, totul a rezistat perfect. La nunta tot acolo sunt inscrisa


http://tibberoon.wordpress.com/
User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: Coafură și make-up II

Post by wildcat soul »

T<3 V wrote:
wildcat soul wrote:fetelor ajutatima va rog, am nevoie de cineva care sa imi faca makiajul de nunta, nunta e in octombrie si mai am timp, dar vreau cineva care sa faca lucru bun si la un pret rezonabil, si plus la asta pe 29 iunie e nunta surorii, si iarasi am nevoie de un makiaj de seara, am fost recent la o domnisoara la un salon, a facut lucru bun, dar nu am ramas incintata chiar atit de tare, ajutati-ma va rog, plsss :| :| :|
Astazi am apelat la ALeena de pe forum ( Alina Braileanu), pt proba si am ramas foarte multumita. Si makiaj si sprincene minunate din nimik aproape!!!
mersi mult, cred ca o sa apelez si eu la ea, mai multe fete miau recomandato? dar in ce pret e make upul de nunta la ea?


Image
Post Reply