Hand made de nuntă II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
silvia
Posts: 18
Joined: 20 Mar 2013, 16:14

Re: Hand made de nuntă II

Post by silvia »

CristinaB wrote:Nu stiam unde sa postez mesajul si am ramas aici...Acestea sunt scumpele mele pahare facute de Irina (Kid_25 ).Au fost una dintre atractiile serii!! Toti le fotografiau si se minunau ce fumusete de pahare avem.... Cu aceasta ocazie vreau sa-i multumesc inca o data Irinei,ca este o persoana deosebita si un prestator de servicii ce se respecta!!!
Image
P.S. Eu retraiam ca nu le fotografiasem dar cautind pe FB Irina le-a postat!!
intregul set cit te-a costat?


CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Hand made de nuntă II

Post by CristinaB »

Silvia, daca nu ma gresesc perechea ma costat 150 lei pentru decorare, paharele au fost ale mele..
Pentru mai multe detalii intreabo pe Irina
http://odnoklassniki.ru/artatelier
http://odnoklassniki.ru/irinadru.neznayunedobavlyayu


Image
Anne
Posts: 20
Joined: 12 Mar 2013, 08:24

Re: Hand made de nuntă II

Post by Anne »

Salut fetelor!
Am tot urmarit mesajele de aici si m-am hotarat sa impartasesc si eu cate ceva din pregatirile pentru ziua cea mare.
Astea sunt paharele mele pentru noi si pentru nasi. file:///D:/pregatiri/20130704_131753.JPG
pe cine intreb pareri, sunt subiectivi, de aceea as vrea sa aud si eu o parere mai obiectiva.
va multumesc


Anne
Posts: 20
Joined: 12 Mar 2013, 08:24

Re: Hand made de nuntă II

Post by Anne »

Nu stiu daca prima oara s-a atasat poza, de aceea mai incerc o data
Image


Anne
Posts: 20
Joined: 12 Mar 2013, 08:24

Re: Hand made de nuntă II

Post by Anne »

uraaaaaa!!!! :)


kristiknelu
Posts: 32
Joined: 07 Feb 2013, 13:01

Re: Hand made de nuntă II

Post by kristiknelu »

fetelor, imi fac si eu invitatiile manual si am ajuns intrun inpas: nu shtiu cu ce sa inclei pelicula ceea transparenta (calica) pe carton. Eu vreau sa fie invizibil, dar numi iese :(. Am incercat scoci adeziv pe ambele parti dar se cunoashte, am incercat clei care vine ca un ruj, dar ala nu lipeshte.. am incercat clei simplu dar e mai urit decit toate celelalte variante... dati vreun saft pls :)

PS eu deja am coshmaruri cu ziua nuntzii.. eu care credeam cas calma si pofighista.. oofofofof


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Hand made de nuntă II

Post by maryLand »

incearca cleiul fierbinte sau glue gun.
La mine nu a lasat urme ;)


Image
silvia
Posts: 18
Joined: 20 Mar 2013, 16:14

Re: Hand made de nuntă II

Post by silvia »

salutare la toate miresuicele... am nevoie de un sfat....cum as putea atasa la modelul de plic-card niste desene mici la colturile plicului....ca de exemplu 2 inimi sau niste hulubi...fluturasi.... Prin ce metoda sau programa pot sa fixez aceste desene. Nu stiu!!!!


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Hand made de nuntă II

Post by Olecika »

Anne mie imi plac paharele :) Sunt destul de simplutze dar dragutze :) Felicitari :)


Anne
Posts: 20
Joined: 12 Mar 2013, 08:24

Re: Hand made de nuntă II

Post by Anne »

multumesc mult


Post Reply