Rochia de mireasă 3

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Rochia de mireasă 3

Post by CristinaB »

Frumoasa Tiberoon!! Semeni cu avatarul tau :D


Image
User avatar
tibberoon
Posts: 225
Joined: 02 Mar 2012, 13:49
Location: Chisinau
Contact:

Re: Rochia de mireasă 3

Post by tibberoon »

Mersi Cristina 8-)


http://tibberoon.wordpress.com/
Sweety
Posts: 79
Joined: 04 Jul 2013, 15:15

Re: Rochia de mireasă 3

Post by Sweety »

tibberoon wrote:Iata va arat si rochita mea.

M-am simtit extraordinar de comod in ea, am dansat, am zburdat..nu am indreptat corsetul nici o data. Nu m-a calcat nimeni, nu am rupt-o si chiar imi pare ca e prea curata, doar poalele sunt de colb, in rest nimic.
Mi-a plăcut fraza ”chiar imi pare ca e prea curata” :lol: E foarte frumoasă, de fapt, TU ești foarte frumoasă în ea! Într-adevăr semeni cu avatarul tău :D
Cînd am ajuns la sală și mi-a dat vornicica trena jos (pentru înregistrarea civilă) ne-am speriat cît de neagră era pededesubt :shock: Bine că nu se vedea))) Dar corsetul l-am îndreptat permanent (chiar îmi vine cu greu să cred că există corsete care nu cad - mai ales dacă rochia este grea de la sine) :lol: Și... am rupt o fîșie îngustă de poală că era un băiețaș tare drăgălaș care s-a ținut toată nunta de mine - practic mai mult cu dînsul am și dansat)))))))))


Diana 2013
Posts: 234
Joined: 17 Nov 2012, 19:18

Re: Rochia de mireasă 3

Post by Diana 2013 »

Sweety tin sa te combat :-) rochita mea, mai bine zis corsetul de la ea nu a vaazut miinele mele la nunta, adica eu niciodata nu am simtit nevoia sa o ridic in sus, si crede ma nu exagerez deloc. Se datoreaza probabil faptului ca rochita mai intii se lega pe siret, dupa asta fermoarul, si dupa asta se incheiau nasturii la spate...


User avatar
Zinaida
Posts: 29
Joined: 24 Aug 2013, 13:33

Re: Rochia de mireasă 3

Post by Zinaida »

salut fetelor...am asa o interbare, am gasit pe doamna Natalia care coase rochii,doar ca nu aici dar in Polonia.adica ia masurile exacte, probezi citeva modele sa vezi ce alegi si ea trimite comanda care ajunge de la 10 pina la 28 zile , model exact ca pe poze!!Am auzit numai laude si cuvinde de bine in adresa ei si vreau sa ma impart si cu voi...ma gindesc sami cos rochita pentru cununie si ma gindesc so vizitez sa ma decid ce fac!! o puteti gasi aici http://www.odnoklassniki.ru/skoro.svadba ca sa vedeti rochiile si daca este cineva de pe forum care au cusut rochiile la ea....ce parere aveti? va rog sa ma ajutati!!multumesc


Christiana
Posts: 42
Joined: 16 Sep 2013, 18:30

Re: Rochia de mireasă 3

Post by Christiana »

Zinaida wrote:salut fetelor...am asa o interbare, am gasit pe doamna Natalia care coase rochii,doar ca nu aici dar in Polonia.adica ia masurile exacte, probezi citeva modele sa vezi ce alegi si ea trimite comanda care ajunge de la 10 pina la 28 zile , model exact ca pe poze!!Am auzit numai laude si cuvinde de bine in adresa ei si vreau sa ma impart si cu voi...ma gindesc sami cos rochita pentru cununie si ma gindesc so vizitez sa ma decid ce fac!! o puteti gasi aici http://www.odnoklassniki.ru/skoro.svadba ca sa vedeti rochiile si daca este cineva de pe forum care au cusut rochiile la ea....ce parere aveti? va rog sa ma ajutati!!multumesc
Salut ....vreau si eu sa ma duc la Doamna Natalia..dar imi fac griji ca rochia nu va fi ca in poze..si daca nu imi va placea ce sa fac cu ea? :roll:


Sweety
Posts: 79
Joined: 04 Jul 2013, 15:15

Re: Rochia de mireasă 3

Post by Sweety »

Diana 2013 wrote:Sweety tin sa te combat :-) rochita mea, mai bine zis corsetul de la ea nu a vaazut miinele mele la nunta, adica eu niciodata nu am simtit nevoia sa o ridic in sus, si crede ma nu exagerez deloc. Se datoreaza probabil faptului ca rochita mai intii se lega pe siret, dupa asta fermoarul, si dupa asta se incheiau nasturii la spate...
Vai, ce complicat! :lol: Dar foarte eficient în schimb! Cu adevărat, dacă n-ai corectat-o niciodată, e foarte bine! Mă bucur mult pentru voi! Pe mine, dacă sincer, nu m-a deranjat faptul că o tot ridicam, mai ales că am știut că așa va fi (m-am pregătit moral de asta :D ), doar că-mi făceam griji ca în timp ce o ridic să nu slăbesc ața cu care erau cusute pietricelele (tot corsetul era plin de ele), mai ales că nu era rochița mea, am închiriat-o. Nu știu, poate e i o problemă a mea, personală cumva, pentru că mereu îmi cad lucrurile fără bretele :lol:


Christiana
Posts: 42
Joined: 16 Sep 2013, 18:30

Re: Rochia de mireasă 3

Post by Christiana »

Nikutsa wrote:O sa vind si eu dupa nunta rochita , model Arabella Oksana Mukha , culoare alba . Cine este interesat , ma poate contacta in privat .
Buna...ma intereseaza rochia..cum ne putem contacta mai usor?


bulinica
Posts: 4
Joined: 16 Aug 2013, 12:44

Re: Rochia de mireasă 3

Post by bulinica »

va impartasesc si rochita mea , poate o sa inspire vreo miresuica :P



Image

Image

Image


User avatar
alina2012
Posts: 202
Joined: 27 Oct 2012, 22:20

Re: Rochia de mireasă 3

Post by alina2012 »

wow!o rochita spectaculoasa!!!fluturasul de pe spate imi place foarte mult!


Post Reply