Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
viorela
Posts: 178
Joined: 22 Nov 2012, 20:31
Location: Chisinau

Re: Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Post by viorela »

Fetelor,vind cercelusii care i-am luat pt cununie si nu i-am purtat. Sunt noi,foarte gingasi
Image
Image
De asemenea,butonii pentru mire,la fel sunt noi
Image
Image


Nikutsa
Posts: 178
Joined: 28 Mar 2013, 14:16

Re: Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Post by Nikutsa »

Fetelor, am nevoie de un sfat , nu stiu ce accesorii sa aleg pentru rochie ma gindesc sa port numai cercei si sa renunt la colier si manusi , ce parere aveti? Image


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Post by catiushka »

Nikutsa wrote:Fetelor, am nevoie de un sfat , nu stiu ce accesorii sa aleg pentru rochie ma gindesc sa port numai cercei si sa renunt la colier si manusi , ce parere aveti?
superba rochia (cit te costa?)
eu as purta la fel ca modelul doar cercei din astia lungi

de altfel eu tot o sa port doar cercei, fara colier si probabil fara manusi caci rochia o sa fie destul de bogata


marcellla
Posts: 350
Joined: 08 Jun 2011, 23:00
Location: Torino

Re: Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Post by marcellla »

Fetelor un detaliu, poate a mai fost scris dar in orice caz il mai mentionez odata. Eu la fel am avut doar cercei, fara colier si manusi, si cu citeva zile inainte de nunta cineva mi-a zis ca trebuie numaidecit sa am manusi, daca nu vreau sa le port la nunta, macar atunci cind dau mina cu invitatii, ca nu trebuie sa ai miinile goale, uite ca eu nu sint superstitioasa, dar chestia asta nustiu de ce mi s-a intiparit in minte. In ultimele zile neavind timp sa mai caut si manusi, am trimis vornicelele mele sa-mi cumpere de la talcioc o pereche simpla, fara nimic, in culoarea ivory ca rochia si le-am pus doar la intimpinatul oaspetilor. Culmea ca eu am niste miini atit de mici si delicate ca imi erau si un pic mari, dar na...am rabdat eu, oricum doar pentru putin timp si nici nu s-a observat.


Image
User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Post by wildcat soul »

eu tot am avut doar cercei si deja manusi, nu am stiut ca e bine de avut manusi la intimpinatul oaspetilor dar le-am avut, tot simple de la tolcioc, si tot imi erau putin mari, dar le-am strimtat singurica acasa, si aratau minunat:)


Image
Nikutsa
Posts: 178
Joined: 28 Mar 2013, 14:16

Re: Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Post by Nikutsa »

Nu am stiut despre asta , ca nu se intimpina invitatii fara manusi . . .Si inca o intrebare catre fostele mirese, gentuta miresei a-ti mai folosit-o sau nu? Caci eu ma gindesc sa pun ce am nevoie la vornicica in geanta, oricum o sa fie buchetul miresei si ma gindesc ca n-o sa-mi fie comod sa le port pe ambele... voi cum ati facut?


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Post by catiushka »

hm nici eu nu am auzit nimic despre manusi
cred ca o sa-mi iau si eu o pereche si o sa le port cum ziceti voi :D

cit despre gentuta o sa pun cele necesare (ruj, telefon etc) intr-o trusa care v-a fi la cineva care va fi mereu alaturi, probabil la vreo domnisoara de onoare


User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Post by Ninela »

Gentuta miresei pentru orice eventualitate trebuie sa fie. Eu acolo am pus de toate, incepind de la plasture si finisind cu mocasini, car ei-am incaltat doar cind am mers acasa. Am avut rujuri vreo citeva, antiperpirant, pieptene, agenda nuntii, incaltamintea, pilocika, lingura de incaltat, servetele pentru a lua traspiratia de pe fata (speciale), pudra, o sticla cu apa :D .. si mai erau ceva chitibusuri pe acolo, ca era tare grea. Nu am folosit nimic, inafara de ruj si mocasini, dar pt orice eventualitate sa fie pregatita se merita. Telefonul l-am gasit dimineata la tata in buzunar :D Geanta am lasat-o in odaia pt miri. Nu a purtat-o nimeni dupa sine....


Image
User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Post by catiushka »

Ninela wrote:Gentuta miresei pentru orice eventualitate trebuie sa fie. Eu acolo am pus de toate, incepind de la plasture si finisind cu mocasini, car ei-am incaltat doar cind am mers acasa. Am avut rujuri vreo citeva, antiperpirant, pieptene, agenda nuntii, incaltamintea, pilocika, lingura de incaltat, servetele pentru a lua traspiratia de pe fata (speciale), pudra, o sticla cu apa :D .. si mai erau ceva chitibusuri pe acolo, ca era tare grea. Nu am folosit nimic, inafara de ruj si mocasini, dar pt orice eventualitate sa fie pregatita se merita. Telefonul l-am gasit dimineata la tata in buzunar :D Geanta am lasat-o in odaia pt miri. Nu a purtat-o nimeni dupa sine....
ninela m-ai facut sa ma razgindesc,
mi-am dat seama ca am o gramada de lucruri sa le pun in geanta asta

foarte nostim a-i patit-o cu telefonul, nu-mi imaginez eu pe unde o sa-l gasesc :D


User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Post by wildcat soul »

eu nu am avut gentutsa, tot de ce am avut necesar a fost la mama si la vornicica in geanta, care erau ambele linga mine, si ma ajutau, agenda nu am luat-o fiindca aveam incredere totala in moderatoare, si sincer intradevar asa a fost bine, fiindca nu mam stresat ca e 7 jumate si nu se aseaza lumea la masa sau ceva de genu ista, pur si simplu daca aveam intrebari ma apropiam ii spuneam si ea clarifica totul.. sicer no stress mam odihnit de minune


Image
Post Reply