Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Nikutsa
Posts: 178
Joined: 28 Mar 2013, 14:16

Re: Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Post by Nikutsa »

Apropo , dupa nunta toate accesoriile o sa le fac cadou . M-am convins de la alte evenimente ca stau si se prafuiesc. Mai bine sa fie de folos altei mirese. Cu poze revin dupa .


Nikutsa
Posts: 178
Joined: 28 Mar 2013, 14:16

Re: Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Post by Nikutsa »

Image poate a vazut cineva cercei de forma aceasta , adica sus cercuri mai mici jos mai mari, nu numaidecit asa cu pietre ... a fost la elat si la gemenii , n-am vazut ceva sa-mi placa, cercei ii am procurati dar imi plac numai vreo 70 procente, ma gindesc sa mai caut...


User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Post by wildcat soul »

incearca la atrium, acolo este un magazin cu bijuterii swarovschie, acolo, am vazut ceva de genu acesta, pe ai mei tot de acolo iam procurat, preturile sunt rezonabile, plus ti le pot face inca si dupa dorinta pe loc, poti sa ei o poza cu cercei doriti, si o sa ti le faca acolo ;) succese


Image
Nikutsa
Posts: 178
Joined: 28 Mar 2013, 14:16

Re: Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Post by Nikutsa »

wildcat soul wrote:incearca la atrium, acolo este un magazin cu bijuterii swarovschie, acolo, am vazut ceva de genu acesta, pe ai mei tot de acolo iam procurat, preturile sunt rezonabile, plus ti le pot face inca si dupa dorinta pe loc, poti sa ei o poza cu cercei doriti, si o sa ti le faca acolo ;) succese
Ms, o sa ma duc sa vad ce gasesc ; nu m-am gindit la atrium...


User avatar
marcelushka
Posts: 700
Joined: 15 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Post by marcelushka »

Citeva accesorii....umbrela (batuta cu biser) vualeta, bijuteria( bratara si cercelusii sunt pe pantofiori.) le dau in chirie.
Image
Image
Image


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Post by catiushka »

fetelor cine a auzit? e adevarat ca mireasa nu tre sa poarte perle??


User avatar
crisgirl
Posts: 85
Joined: 22 Oct 2012, 00:34

Re: Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Post by crisgirl »

catiushka wrote:fetelor cine a auzit? e adevarat ca mireasa nu tre sa poarte perle??
am auzit si eu de asta , cica perlele se vor transforma in lacrimi , acum totul depinde la cit de superstitioasa esti !


Image
User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Post by catiushka »

merci crisgirl, nu sint superstitioasa dar ma mai gindesc ce sa port :)


viorela
Posts: 178
Joined: 22 Nov 2012, 20:31
Location: Chisinau

Re: Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Post by viorela »

Fetelor,eu vand accesoriul de pus in par care l-am purtat la nunta,si o pereche de cercelusi care sunt noi,caci erau preconizati pt cununie,insa am uitat sa mi-i pun :D
Image
Image
l-am luat de la salonul Victoriei Schimbator,il dau cu 150 lei,straluceste foarte frumos
Iata cercelusii
Image


User avatar
Fleur de lis
Posts: 57
Joined: 05 Aug 2013, 17:41

Re: Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Post by Fleur de lis »

Si eu am fost azi si mi-am cumparat bijuteriile pentru nunta, doream mult ceva cu verde si asta e unicul care am gasit asa nuanta. Astept pareri.

Image


Post Reply