Lista Neagră

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Amoricina
Posts: 46
Joined: 24 Nov 2013, 16:12

Re: Lista Neagră

Post by Amoricina »

pacat de sarmanii miri... cei de la Select Banquet Hall, cind am vrut sa arvunez sala pentru 100 de persoane, in perioada de post!!! mi-au impus ca conditie minim 150 de persoane... si am renuntzat...caci nu am de unde sa-i adun atitzia...


IRACIKA1983
Posts: 296
Joined: 01 Dec 2012, 17:26

Re: Lista Neagră

Post by IRACIKA1983 »

Ca sa fiti mai increzute fetelor platiti numai 50% din suma ,si la sfirsitul nuntii sa achitati a doua suma .Ca intradevar preturile sunt mari .


sone4k_a
Posts: 2
Joined: 19 May 2014, 21:25

Re: Lista Neagră

Post by sone4k_a »

Buna seara!noi avem o mica problema.la nunta l-am luat ca foto-video pe Victor Sanduta si deja de 9 luni nu ne putem lua materialele...si plus la toate e plecat din tara...daca cineva a avut de afacere cu el,paote sa ne ajute...cum putem recupera materialele...mc :)


sone4k_a
Posts: 2
Joined: 19 May 2014, 21:25

Re: Lista Neagră

Post by sone4k_a »

Tashka wrote:[Victor Sanduta- fotograf..
Locul lui este aici, servicii proaste, atasament prost, lucru necalitativ.
Daca doriti sa va strica-ti nunta, s-au sa-l recomandati celei mai bune prietene:) Vil recomand.....
Cel mai incompetent, va asigur


buna seara!..din cite am observat ati avut de-afacere cu el...d-stra ati luat foto de la el?..si daca da- in ce mod? mc anticipat


User avatar
henrietta
Posts: 176
Joined: 22 Sep 2013, 19:30

Re: Lista Neagră

Post by henrietta »

Am si eu ceva de adaugat aici asa un mic neajuns
Nu faceti macarons la Colibri sunt deplorabile ba chiar strasnice, cind le-am vazut pe masa de furchet ma umflat risul :D (ce bine ca aveam dispozitie buna in ziua nuntii) iar la gust seamana cu bezelele din albus cu zahar.
Doar atit de adaugat aici, restul prajiturilor de la ei foarte gustoase, frumoase si accesibile la pret (am comandat 100 de bucati prajituri si cosulete)


Image
User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Lista Neagră

Post by catiushka »

ce bine ca mai nimic nu ai de spus la tema data,
si ce bine ca ai dispozitie buna, la mine se strica pe zi ce trece sper sa fiu si eu la fel ca tine sa ma umfle risul de la ceva care nu s-a primit :D
ce tine de macaroni ei au dat sa economiseasca si n-au folosit deloc sau tare putin pudra de amande care costa mult, dar bravo tie ca ai reactionat asa
eu ma gindeam la colibri pt torta dar acuma o sa ma mai gindesc inainte de a face alegerea finala :lol:


User avatar
K_ID_25
Posts: 556
Joined: 04 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Lista Neagră

Post by K_ID_25 »

Catiushka, Colibri torta face bine, cum a zis si Henrietta, ei cu macarons nu s-au clarificat pina la urma in tehnologie :D :D :D

Bravo Henrietta, la mine nunta a fost acum 2 ani in aceeasi zi cu tine la 18:00 si ne-am trezit la 18:30 muzica nu era inca nici venita la sala ... asa ca si tine am ris ambii cu sotul ca era ceva greu de imaginat ... taticu mai tare retraia :D


Image
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Lista Neagră

Post by maryLand »

Tortele la Colibri sunt delicioase si chiar nu am avut nici un cazus negativ, ce tine de macarons, din cite stiu sunt cam sofisticate, poate nu stiu inca bine sa le execute...sau poate nu stiu cum trebuie sa arate :D


Image
User avatar
henrietta
Posts: 176
Joined: 22 Sep 2013, 19:30

Re: Lista Neagră

Post by henrietta »

da mai specific inca o data ca nu vreau sa fac antireclama pe nedrept - doar macorons nu au fost bune, in rest toate prajiturelele (care au fost foarte multe) au fost atit gustoase cit si frumoase.


Image
User avatar
crisgirl
Posts: 85
Joined: 22 Oct 2012, 00:34

Re: Lista Neagră

Post by crisgirl »

Stiu ca am laudat-o in subiectele anterioare pe Mariana Adamciuc , insa a venit timpul sa-mi recunosc chiar si mie insumi ca primele aparente chiar inseala si oamenii isi au interesele lor! Mariana Adamciuc este florista si vreau sa va povestesc despre experienta neplacuta pe care am avut-o in legatura cu ea. Deci, initial cind ne-am intalnit ca sa-i dau avansul i-am spus ca urmeaza sa am 2 ceremonii (cununia si nunta) iar din aceasta cauza as opta pu florile autohtone de sezon pu ca sa mai economisesc putin. Pentru cununie mi-am dorit bujori roz , deaceea i-am zis sa fie autohtoni pu ca 18 mai e exact sezonul lor. Ea a insistat foarte mult sa-mi comand olandezi deoarece nu stie daca ai nostri vor fi , ca nu stiu ce si nu stiu cum si inca alte multe motive.A zis ca vom vedea. Cu 3 zile inainte de cununie ma suna seara si imi spune ca la baza de unde procura ea flori nu sunt bujori roz, a 2-a zis am hotarit sa caut eu bujori pe la rude iar pu ca nu am gasit i-am scris ca sa-i spun sa caute orice alte flori ca sa-mi faca totusi un buchet. Ea imi raspunde ca pleaca inafara orasul si revine in seara cununiei si nu ma poate juta cu nimic , doar de ca poate cu niste flori artificiale. Va dati seama ca dupa cele auzite si atita indiferenta nu am putut reactiona adecvat si i-am spus ca nu mai am nevoie de serviciile ei. Am primit desigur reprosuri din partea ei , ca eu sunt vinovata si ca trebuia sa comand bujorii olandezi de 950 lei , ca ce ai vrut sa ma duc si sa umblu tot orasu ca sa-ti caut tie bujori roz, sa umblu pe la toate babele , ca nu asa lucreaza floristii , ca sunt o mireasa nehotarita si asa se intimpla cind nu vrei sa te cheltui mult pe 2 buchete!
Fetelor , poatre intr-adevar sunt eu vinovata , si o bag in aceasta lista pe nedrept ? Insa de cand ma pregatesc de nunta nu am mai intilnit prestatori de servicii atit de neinteresati de clientii lor. Inteleg ca ea ar fi avut un castig mai mare de la bujorii olandezi insa cum poti sa-i impui clientului bujori de 950 lei , iar daca acesta refuza , sa-l lasi balta cu dorintele lui. Partea buna e ca eu in ultima zi ramasa am gasiti totusi oameni intersati care s-au oferit sa ma ajute si mi-am facut buchetul dorit din
BUJORI AUTOHTONI ROZ!

Image
Last edited by crisgirl on 16 Jan 2015, 23:00, edited 2 times in total.


Image
Post Reply