Meniul....!!!!

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Amoricina
Posts: 46
Joined: 24 Nov 2013, 16:12

Re: Meniul....!!!!

Post by Amoricina »

noutati la cineva? ...in citeva zile trebuie sa merg si eu... :)


Arishka
Posts: 102
Joined: 12 Aug 2013, 12:01

Re: Meniul....!!!!

Post by Arishka »

Amoricina wrote:noutati la cineva? ...in citeva zile trebuie sa merg si eu... :)
Опааа :) ....жду не дождусь новостей от тебя...сколько выйдет меню,сколько и какие блюда... :D ;)


Amoricina
Posts: 46
Joined: 24 Nov 2013, 16:12

Re: Meniul....!!!!

Post by Amoricina »

Arishka... se pare ca voi fi eu prima pina la urma...:) o s amerg in primele zile de iunie..rabdare!


romanct1
Posts: 215
Joined: 22 Dec 2013, 19:30

Re: Meniul....!!!!

Post by romanct1 »

of sper ca pretul meniului sa nu se mareasca din motiv de gen ca sa devalorizat leul, retraiesc putin in prinvinta ceasta :s


User avatar
henrietta
Posts: 176
Joined: 22 Sep 2013, 19:30

Re: Meniul....!!!!

Post by henrietta »

ceva detalii cum am facut meniul noi La Plopi
am avut urmatoarele feluri de mincare
1.Asorti doina
2.Placinte
3. Legume coapte
4. Salata cu carne de vita pe ulei
5.Salata cu maioneza
6.Asorti din carnuri
7.Asorti de peste cu creveti
8.Racituri
9.Gaina umpluta
10.Iepure cu prune
11.Sarmale
12.Costita de porc cu batute de gaina si muraturi
13.Mule
Initial doream sa comandam doar o salata (pentru ca la nunti nu se pre consuma) si asortiul din peste fara creveti insa dupa ce sa calculat meniul la 150 de persoane ne iesea per persoana 601 lei ...am ramas socata (in sens bun) si am zis sa mai adaugam cite ceva - in final am avut meniul scris mai sus. la pret de 665 lei/pers
Mincarea a fost destula (a si ramas desigur foarte multa) si foarte foarte gustoasa - am ramas extrem de multumita in aceasta privinta.
Fetele ce fac nunta La Plopi va garantez ca nu aveti pentru ce sa va faceti griji nu veti avea parte de surprize nici ce tine de calitatea bucatelor si nici din parte preturilor. Doamna Maria o administratoare foarte buna nu insista sa comanzi tone de mincare ca sa le faci profit ba din contra.


Image
User avatar
henrietta
Posts: 176
Joined: 22 Sep 2013, 19:30

Re: Meniul....!!!!

Post by henrietta »

romanct1 wrote:of sper ca pretul meniului sa nu se mareasca din motiv de gen ca sa devalorizat leul, retraiesc putin in prinvinta ceasta :s
romanct1 nu ar trebui sa se mareasca - voi doar aveti un contract semnat in care este indicat pretul


Image
User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Meniul....!!!!

Post by catiushka »

henrietta eu astept relatarea ta luuunga in dupa nunta, cum a fost, povesteste tot :P :mrgreen:


User avatar
henrietta
Posts: 176
Joined: 22 Sep 2013, 19:30

Re: Meniul....!!!!

Post by henrietta »

catiushka wrote:henrietta eu astept relatarea ta luuunga in dupa nunta, cum a fost, povesteste tot :P :mrgreen:
da numaidecit, am mai prins la forte si numaidecit scriu


Image
User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Meniul....!!!!

Post by catiushka »

fetelor si inclusiv henrietta care ati comandat racitura,
ea cum se comporta nu se topeste? ea mie imi place dar nu vreau sa fie supa pe masa :?: :roll:
merci de pareri


User avatar
henrietta
Posts: 176
Joined: 22 Sep 2013, 19:30

Re: Meniul....!!!!

Post by henrietta »

catiushka wrote:fetelor si inclusiv henrietta care ati comandat racitura,
ea cum se comporta nu se topeste? ea mie imi place dar nu vreau sa fie supa pe masa :?: :roll:
merci de pareri
La noi a stat bine toata nunta, racitura a fost din cocosi si astia de La Plopi mai pun shorici multi ca sa se tina.


Image
Post Reply