Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Arishka
Posts: 102
Joined: 12 Aug 2013, 12:01

Re: Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Post by Arishka »

Fleur de lis wrote:Si eu am fost azi si mi-am cumparat bijuteriile pentru nunta, doream mult ceva cu verde si asta e unicul care am gasit asa nuanta. Astept pareri.

Image
очень красивое и нежное...если не секрет,где купила? И я бы хотела сделать акцент розового цвета на бижутерии...


Lukianov
Posts: 64
Joined: 02 Jul 2013, 17:36

Re: Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Post by Lukianov »

Fleur de lis minunate sunr bijuteriile!!


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Post by catiushka »

fleur imi plac si mie, par foarte calitative, de unde le-ai luat?
da mie nu mi-ar sta ca am fata rotunda, trebuie ceva mai alungit, mai ascutit, in forma de V, la inceput nu vroiam colier da acuma vreau :oops: :geek:


Mary08
Posts: 291
Joined: 29 Oct 2012, 23:05

Re: Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Post by Mary08 »

Eu din bijuterii o sa am doar cerceii, care inca nu stiu de care, ce model ;) vroiam si colier, dar la mine rochia o sa fie cu o bretea batuta cu pietre si o sa fie prea incarcata zona decolteului, si deci ramin fara colier ;)


User avatar
Fleur de lis
Posts: 57
Joined: 05 Aug 2013, 17:41

Re: Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Post by Fleur de lis »

Multumesc mult fetelor, m-ati incurajat putin. Am cumaparat in Dublin, dintr-un magazin de bijuterii, e din argint. Initial l-am vazut in violet si mi-a cazut tronc la inima, doamna de la magazin a spus ca e posibil de facut cu pietre verzi, doar ca va fi o nuanta mai deschisa decat cerceii (pe care iubi mi ia cadonat cu alt pandativ la ziua de nastere). Eram atat de emotionata si incantata incat am fost deacord fara sa ma gandesc mult. Trebuia sa fie gata in cam 1-2 luni si in acest timp ma gandisem mai bine si deja eram sigura ca ma refuz, imi parea prea intunecat pt o mireasa, pietricele alea mici sunt negre-cafenii care reflecta lumina, dar si nuanta de verde nu imi placea. Asa ca ieri m-am dus decisa sa revuz, dar cand l-am vazut din nou, si culoarea verde era exact care mi-o doream, nu am putut sa nu-l cumpar.


User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Post by tancha_ru86 »

Fetelor, in alegerea bijuteriilor foarte mult conteaza modelul rochiei si forma gatului/fetzei. Daca rochia are o bretea sau doua, or n-are decolteu atunci va puteti lipsi de colier, in schimb daca umerii si gatul sunt goi, un colier prinde bine. De asemenea daca aveti gatul scurt, fata rotunda un colier in V e cel mai potrivit. Nu-i nevoie de colier daca va hotarati sa purtati cercei-candelabru, cercei lungi si mari. In cazul asta un colier stirbeste din frumusetea cerceilor. Aglomeratia de bijuterii si chestii stralucitoare in zona decolteului, gat, fatza nu da bine, e chiar obositoare si nu pune in valoare chipul, coafura si machiajul.

Fleure de lis (superb nume ai ales) bijuteriile sunt finute si foarte frumoase, iar culoarea e extrem de draguta. Sa le porti cu bucurie!


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Post by catiushka »

fleur vazusem deja pe urma sterling silver, eu demult vreau un set de bijuterii din argint 8-)
ai dreptate tancha de aia si am zis ca eu cu fata mea rotunda trebuie sa am grija la modelele alese ;)


User avatar
Fleur de lis
Posts: 57
Joined: 05 Aug 2013, 17:41

Re: Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Post by Fleur de lis »

Multumesc mult, mult Tancha_ru86!!!
Sper ca voi gasi rochia perfecta pt mine si pt colier, dar imi cam fac griji ca colierul va reduce efectul machiajului...
Catiushka, eu aveam aceeasi "boala" ;) , vroiam un set mai deosebit, cum se amuza Vs al meu - pentru nepoti :lol: . Sper sa gasesti ce-ti doresti si ce ti se potriveste!


viorela
Posts: 178
Joined: 22 Nov 2012, 20:31
Location: Chisinau

Re: Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Post by viorela »

Fetelor, vand accesorii pentru mire si mireasa
1.Bijuterie pt par, nu e noua,am folosit-o la nunta mea,straluceste foarte frumos,am cumparat-o de la salonul Victoriei Schimbator. 150 lei
2.Butoane si ac pentru cravata si camasa, 100 lei
3.Cercei noi pentru mireasa, 100 lei
Image


Buburuza2014
Posts: 82
Joined: 26 Jun 2013, 21:48

Re: Accesorii/bijuterii pentru mireasă

Post by Buburuza2014 »

Viorela, scrie-mi in privat nr tau de tel.


Post Reply