Rochie in chirie

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Buburuza2014
Posts: 82
Joined: 26 Jun 2013, 21:48

Re: Rochie in chirie

Post by Buburuza2014 »

Daca rochita mea intereseaza, imi lasati mesaj in privat. Enjoy it!
Image


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Rochie in chirie

Post by catiushka »

Gaby wrote:catiushka esti minunta, foarte frumoasa ^_^ , te asteptam cu impresii de la nunta shi mai multe poze
gaby merci mult mult, impresii de nunta gasesti in dupa nunta, acolo si mai multe poze ;)


Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk


Irinela
Posts: 128
Joined: 31 Aug 2014, 10:54

Re: Rochie in chirie

Post by Irinela »

daţi să vă povestesc şi eu despre rokia ce mi-a plăcut. din start spun ca nu am probato. am vazuto pe internet, se vinde în odesa şi kiar imi era interesant dacă o pot găsi şi la noi. am fost suprinsă kind am găsito nu într-un salon, dar tokmai în 2, cam mii frika să merg să o probez, caci am avut o situaţie neplăcută într-un salon. am mers acum o lună în urmă să văd altă rokie, vroiam să o probez ca să mă păt decide ce model să imi aleg, dar doamna din salon prima ce m-a întrbat, kind e nunta?! şi eu am spus ca e la anul viitor, ea utîndu-se la mine cu răutate, imi spune "Apăi la anu să vii". şi desigur că am plekat dezamăgită, înjosită. cum mi-a explikat ea "3 de al de tine şi eu trebuie să dau rokia la curăţătorie", pe de o parte o înteleg, dar din alt punct de vedere aş spune, da ea poate avea 5 kliente care au nunta peste o lună, dar rokia nu se aranjează pe ele şi nu o cumpără. Dacă sincer m-am simţit răpănoasă :) evident ca la ea deja nu mai merg, sa fe poleita rokia ceia cu aur.
dar să trecem la rokia propriu zisă care mi-a plăcut. citind forumul dat, am descoperit pe odnoklassniki o doamnă care face rokii la komandă, după modele prezentate pe sait, cusute în plonia. ceia ce avea ea mie nu imi place şi eu i-am trimis poza rokiei mele, la care ea mi-a zis că preţul va fi in jur de 520 de euro. eu am rămas uitmită, căci cea mai scumpă rokie la ei e 485 de euro. dar în fine, în magazin e 500, e pe lok, e nouă, e frumoasă. eu aş vrea să vă întrb cu kît timp înainte de nuntă voi aţi probat pentru prima dată vri-o rokei de mireasă? sorry pentru atita text.


<a id="timeline1132060" href="http://flines.ru/"> линейки на рабочий стол</a><script type="text/javascript" src="http://flines.ru/timelinejs/1132060.js"></script>
User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Rochie in chirie

Post by catiushka »

irinela eu am mers prima data cu un an inainte de nunta
in primul salon aceeasi atitutidine cu care te-au intimpinat pe tine, spunindu-le ca e la anul nunta, eu am ales 3 rochii din cataloage si ea mi le-a aratat si mi le-a pus in fata sa vad aproximativ cum mi-ar sta, rochiile in realitate nu mi-au placut si am iesit
evident in urmatorul magazin am zis ca nunta e peste 1 luna jumate si dupa ce am dat de rochia viselor am imbracat-o cu adevarat mi-a pus si voal si m-am indragostit, a fost prima rochie masurata si UNICA la care am ramas, m-a facut extrem de fericita in ziua nuntii :P :)


Irinela
Posts: 128
Joined: 31 Aug 2014, 10:54

Re: Rochie in chirie

Post by Irinela »

catiushka wrote:irinela eu am mers prima data cu un an inainte de nunta
in primul salon aceeasi atitutidine cu care te-au intimpinat pe tine, spunindu-le ca e la anul nunta, eu am ales 3 rochii din cataloage si ea mi le-a aratat si mi le-a pus in fata sa vad aproximativ cum mi-ar sta, rochiile in realitate nu mi-au placut si am iesit
evident in urmatorul magazin am zis ca nunta e peste 1 luna jumate si dupa ce am dat de rochia viselor am imbracat-o cu adevarat mi-a pus si voal si m-am indragostit, a fost prima rochie masurata si UNICA la care am ramas, m-a facut extrem de fericita in ziua nuntii :P :)

eheee, inseamna ca saptamina viitoare merg sa probez si eu rokia viselor mele. dar peste kit timp ai procurato?


<a id="timeline1132060" href="http://flines.ru/"> линейки на рабочий стол</a><script type="text/javascript" src="http://flines.ru/timelinejs/1132060.js"></script>
User avatar
crisgirl
Posts: 85
Joined: 22 Oct 2012, 00:34

Re: Rochie in chirie

Post by crisgirl »

Imi vind rochia , cine e interesat sa ma contacteze in privat!


Image


Image
InnaM
Posts: 170
Joined: 14 Oct 2012, 17:45

Re: Rochie in chirie

Post by InnaM »

ce frumoasa cris, am vazut tot albumul shi atzi fost ambii superbi, shi o nunta foarte frumoasa, se vede ca ai depus mult suflet, bravo :) iar de foto nici nu mai zic ;) <3


User avatar
crisgirl
Posts: 85
Joined: 22 Oct 2012, 00:34

Re: Rochie in chirie

Post by crisgirl »

InnaM wrote:ce frumoasa cris, am vazut tot albumul shi atzi fost ambii superbi, shi o nunta foarte frumoasa, se vede ca ai depus mult suflet, bravo :) iar de foto nici nu mai zic ;) <3
Multumesc InnaM , am vazut si eu poze cu voi , felicitari, sunteti o pereche frumoasa ! Iar de ultima fotosesie nici mai zic nimic , am ramas incintata! Numai bine!


Image
La_dame
Posts: 200
Joined: 20 Aug 2011, 23:00

Re: Rochie in chirie

Post by La_dame »

Propun spre vanzare/chirie rochie de mireasa simpla, insa foarte originala.
O rochie care se deosebeste de cele existente pe piata.
Creatie veritabila Oksana Mukha, modelul Hani.
Rochia este de culoare ivory deschis.
Marimea 34 (cea mai mica), se regleaza cu siret la spate (se poate potrivi si unei marimi mai mari).
Procurata in salon la pretul de 900 euro.
Rochia este bufata, cu talia inalta, ceea ce-i confera posibilitatea sa ascunda neajunsurile
si sa puna in evidenta atuurile oricarei siluete.

Va invit sa probati rochita si sa va formati impresiile individual.
Rochia a fost purtata doar o singura data, nu a fost cununata.
Se propune spre vanzare (450 euro) sau chirie (350 euro).
nr. de contact : 079742852

Image
Image
Image


NasteaG
Posts: 3
Joined: 27 Feb 2014, 11:00

Rochie in chirie

Post by NasteaG »

Vind Rochie de mireasa Daria Karlozi 2015
Culoarea Ivory
Marimea S
In pret intra - bolerou,cerc si rochia.
Pretul negociabil.......
http://dariakarlozi.com/collections2015/1567/


Post Reply