Mărturii pentru invitaţi

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Marturii pentru invitati

Post by maryLand »

Image

sunt exact asa...


Image
criss
Posts: 153
Joined: 16 May 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Marturii pentru invitati

Post by criss »

maryLand wrote:Image

sunt exact asa...
foarte dragute, si eu am luat cam asa dar putin alta forma, culoare vanilla si lila si au ciocolata in interior. N-am tras atentia ca puteam si eu sa iau migdale glazurate, ca aveau de aici de unde am luat eu. Tu cate pui la o marturie? Si cat ai dat pe un KG, stii si ce firma sunt? Dar marturiile le faci din fatin sau cutiute, borcanase? :)


nadia803
Posts: 239
Joined: 26 Jan 2011, 00:00

Re: Marturii pentru invitati

Post by nadia803 »

Ce parere aveti de asa marturii:
http://pasiunni.blogspot.com/search/lab ... era%C8%99i

mi-a spus cineva mai demult ca unul cost avreo 25-30 lei...probabil daca dai comanda de mai multi face vreo reducere
Image
Image


charnelle
Posts: 306
Joined: 02 Sep 2010, 23:00
Location: Franta

Re: Marturii pentru invitati

Post by charnelle »

nadia803 wrote:Ce parere aveti de asa marturii:
http://pasiunni.blogspot.com/search/lab ... era%C8%99i

mi-a spus cineva mai demult ca unul cost avreo 25-30 lei...probabil daca dai comanda de mai multi face vreo reducere
Image
Image
foarte frumos si gingas!


Sorinella
Posts: 246
Joined: 21 Jul 2010, 23:00
Location: Chisinau
Contact:

Re: Marturii pentru invitati

Post by Sorinella »

nadia803 wrote:Ce parere aveti de asa marturii:
http://pasiunni.blogspot.com/search/lab ... era%C8%99i

mi-a spus cineva mai demult ca unul cost avreo 25-30 lei...probabil daca dai comanda de mai multi face vreo reducere
Image
Image
mie mia crosetat o doamna cu 10 sau 15 lei,nu mai tin minte......


charnelle
Posts: 306
Joined: 02 Sep 2010, 23:00
Location: Franta

Re: Marturii pentru invitati

Post by charnelle »

Ma hotarasem sa cumpar aceste marturii: https://picasaweb.google.com/Sorinella. ... 3123862850
dar ma costa cam scump.. si am gasit pe inet Image

si aceasta
Image

e util pentru ca putem pune plicurile cu nume si ma gandeam sa le ofer invitatilor ca marturii.. credeti ca le vor face placere sau e inutil? nici nu stiu ce sa fac, porumbeii ma costa 3,2 euro unul si ingerul 0,9 euro..


madamcik
Posts: 72
Joined: 10 May 2011, 23:00

Re: Marturii pentru invitati

Post by madamcik »

foarte buna idee....imi place mult cit ingerasii atit si mirele si mireasa....eu tot ma gindesc la varianta sa iau din ceramica mire si mireasa....dar idee nam cit costa aici la noi aceasta...am vazut in spania erau undeva la 1e....si imi pare mai fain decit bumbonelele...care nu se pastreaza atita ....dar de fapt inca nu mam hotarit...si deja fiecare cu ideile sale....dar tu charnelle de unde le iei...


charnelle
Posts: 306
Joined: 02 Sep 2010, 23:00
Location: Franta

Re: Marturii pentru invitati

Post by charnelle »

madamcik wrote:foarte buna idee....imi place mult cit ingerasii atit si mirele si mireasa....eu tot ma gindesc la varianta sa iau din ceramica mire si mireasa....dar idee nam cit costa aici la noi aceasta...am vazut in spania erau undeva la 1e....si imi pare mai fain decit bumbonelele...care nu se pastreaza atita ....dar de fapt inca nu mam hotarit...si deja fiecare cu ideile sale....dar tu charnelle de unde le iei...
mirii imi ies 1,25 euro cuplul si un inger 0,9 euro, pe cand porumbeii 3,2 euro, cam scump dar imi place ideea la nebunie.. ezit!! :shock:


fluturash
Posts: 100
Joined: 09 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Marturii pentru invitati

Post by fluturash »

Fetelor SALUT!!!
Sper ca nu va deranjez tare.
Eu am de vinzare 2 cutii a cite 1kg fiecare (cam 230-250 buc) de bomboane de alea pentru marturii. Roz si alb. Sunt din Italia.
Cine are nevoie scrieti MP.

Bafta!


fluturash
Posts: 100
Joined: 09 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Marturii pentru invitati

Post by fluturash »

charnelle wrote:
e util pentru ca putem pune plicurile cu nume si ma gandeam sa le ofer invitatilor ca marturii.. credeti ca le vor face placere sau e inutil? nici nu stiu ce sa fac, porumbeii ma costa 3,2 euro unul si ingerul 0,9 euro..
Important e ca oamenii sa inteleaga ca pot sa le puna in geanta, ca sunt pentru ei ;) La noi au mai ramas si bomboniere pe alocuri ;)


Locked