Culoarea nuntii

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Culoarea nuntii

Post by maryLand »

Cristina, imi place mult si aceasta combinatie...este atit de fresh ;)


Image
User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Culoarea nuntii

Post by tancha_ru86 »

Imi place foarte mult aceasta combinatie.. cristina eu la voi mi-am facut cartea nuntii. Imi place de voi sunteti foarte primitori.

Apropo vad ca stii foarte mult semnificatia culorilor, poate ne dai cateva sfaturi in ce priveste amenajarea dormitorului, bucatariei, livingului, adica ce culori s-ar potrivi. Dar nu sa scrii aici ci in tema cu "Locuinta pentru noua familie". cred ca ar fi binevenite niste sfaturi. Sorry de of-top.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
Dutsu
Posts: 446
Joined: 20 Feb 2012, 11:41

Re: Culoarea nuntii

Post by Dutsu »

Facem nunta La Plopi si vreau sa predomine culoarile roz pal si ciocolatiu....ce pareri aveti?


User avatar
seyla
Posts: 659
Joined: 29 May 2012, 19:13

Re: Culoarea nuntii

Post by seyla »

Dutsu, mie-mi place aceasta combinatie :) , iata cateva idei pentru nunta:

Image
Image
Image
Image
Image
Image


Image
Dutsu
Posts: 446
Joined: 20 Feb 2012, 11:41

Re: Culoarea nuntii

Post by Dutsu »

dadadadada...anume asa am citeva imagini din acestea in mapa ''nunta'' :D multumesc ca miai mai aruncat citeva idei...


User avatar
seyla
Posts: 659
Joined: 29 May 2012, 19:13

Re: Culoarea nuntii

Post by seyla »

Cu placere! Cred ca e o alegere buna de culori! ;)


Image
cruissa
Posts: 68
Joined: 15 Jun 2012, 20:09

Re: Culoarea nuntii

Post by cruissa »

salutare, miresele 2013-cce culoare a nuntii alegeti?


User avatar
alina2012
Posts: 202
Joined: 27 Oct 2012, 22:20

Re: Culoarea nuntii

Post by alina2012 »

cruissa wrote:salutare, miresele 2013-cce culoare a nuntii alegeti?
iata ca buchetelul din poza de la avatar :)


User avatar
By Cristina
Posts: 111
Joined: 01 Apr 2012, 10:08
Location: Chisinau
Contact:

Re: Culoarea nuntii

Post by By Cristina »

In anul 2013 se pune accentul pe eleganta si rafinament, insa se va pastra o linie relaxanta deoarece nicio nunta nu trebuie sa fie caracterizata prin sobrietate. Eleganta va fi transpusa in temele alese, in culori, in decoratiuni si accesorii, precum si in ceea ce priveste deliciile culinare.
Vedeta culorilor: verde mint si verde smarald
In privinta culorilor, vedeta nuntilor anului 2013 va fi verdele mint, o culoare foarte interesanta care poate fi abordata in cadrul multor teme, mai ales ca verdele mint , o culoare proaspata si delicata, poate fi combinata cu mai multe culori. Aceasta culoare poate caracteriza atat obiectele vestimentare, cat si decoratiunile, accesoriile si chiar dulciurile care fac deliciul oricarei petreceri.
Vintage
Nuntile vintage sunt un alt trend al anului 2013 si acest lucru de datoreaza faptului ca acest stil este unul pe cat de elegant, pe atat de simplu si relaxant.
Dantela – o alta vedeta a nuntii anului 2013
Fie ca va caracteriza un obiect vestimantar, diverse accesorii sau decoratiuni, tortul sau invitatiile, dantela este un element forte al nuntilor anului 2013, un element care poate fi integrat in numeroase teme.Image
ImageImage
ImageImage


User avatar
tibberoon
Posts: 225
Joined: 02 Mar 2012, 13:49
Location: Chisinau
Contact:

Re: Culoarea nuntii

Post by tibberoon »

La noi va fi alb-rosu )) asa va fi si culoarea marturiilor , accentele din invitatii


http://tibberoon.wordpress.com/
Post Reply