Dansatori

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: dansatori la nunta...

Post by maryLand »

la o nunta de 100- 150 de invitati sunt suficienti doar doua perechi de dansatori. Insa fara ei e jale...ei se ocupa de colaci, flori, prosoape..plus la toate ca chiue de sare pamintul..si inca mai si danseaza focos...mai bine renuntati la altceva, dar dansatori luati... Image


Image
catalina
Posts: 274
Joined: 27 Jul 2011, 23:00
Location: chisinau

Re: dansatori la nunta...

Post by catalina »

maryLand wrote:la o nunta de 100- 150 de invitati sunt suficienti doar doua perechi de dansatori. Insa fara ei e jale...ei se ocupa de colaci, flori, prosoape..plus la toate ca chiue de sare pamintul..si inca mai si danseaza focos...mai bine renuntati la altceva, dar dansatori luati... Image
eu sunt de acord!fara dansatori e greu,ei stiu toate traditiile,inchipuiti-va cum ar arata sa danseze vorniceii cu colacii in maini, mie imi pare caraghios,daca sincer:)plus ca indeamna lumea la dans,cand ii vezi cum le umbla piciorusele nu poti sa stai pe scaun,mai ales la dans tiganesc(ai nostri si tiganesc au dansat).Eu socot ca dansatorii sunt un "Must have" la nuntile moldovenesti:)


User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: dansatori la nunta...

Post by Katina »

catalina wrote: perla,sa vezi ce dans frumos si plin de emotii,si ce costume au avut,jos palaria.Uite baiatul cu care poti discuta:Zaharia 069222726.Ii zici da din partea Catalinei si a Luciei Damaschin,ca sa inteleaga despre ce merge vorba.Succese.
Catalina e-am dat si eu nr lu mamica sai sune acuma astept sa ma sune sami zica ceau vorbit ...sper sa fie liberi ...dupa mesajele voastre pai ma gandesc intruna la dansatori ca chiar e nevoie de ei findca meam adus aminte de o nunta unde vorniceii jucau colacii si chiar era foarte aiurea ... Image


User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: dansatori la nunta...

Post by Katina »

mmm ea sunat mama insa sunt deja ocupati ,cautam altii ... :(


catalina
Posts: 274
Joined: 27 Jul 2011, 23:00
Location: chisinau

Re: dansatori la nunta...

Post by catalina »

Katina wrote:mmm ea sunat mama insa sunt deja ocupati ,cautam altii ... :(
eu am un coleg de servici care merge pe la nunti,tot sunt 2 perechi si fac treaba super buna.Azi are liber,daca dau de el il intreb daca se mai ocupa cu asta si va dau numar de telefon si pretul.


User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: dansatori la nunta...

Post by Katina »

catalina wrote:
eu am un coleg de servici care merge pe la nunti,tot sunt 2 perechi si fac treaba super buna.Azi are liber,daca dau de el il intreb daca se mai ocupa cu asta si va dau numar de telefon si pretul.
ok mersi mult ...asteptam ,, Image


User avatar
INNA 2012
Posts: 635
Joined: 05 Nov 2011, 00:00

dansatori

Post by INNA 2012 »

eu vreau sa-l conving pe VS sa nu luam dansatori,si asta numai din motiv ca tre sa ne stringem centura un pic.apoi mai sunt careva nuante,la inchinatul colacilor,nu avem parinti,si vom inchina numai nasilor,si cam atit.apoi la intimpinare o sa am doua perechi de vornicei,o pereche linga noi vor sta ,si altii intr-o parte ca sa ne ajute cu florile si cadourile,asta in loc de perechea de dansatori.inka o nuanta e ca la inceputul nuntii,cind se aseaza la prima masa,dansatorii danseaza,eu asta vreau sa inlocuiesc cu sectiunea cind va fi pus de fotograf un filmulet unde o sa fie relatata povestea noastra pina la nunta.voi ce pareri aveti?stiu ca-s importanti dansatorii in general,dar anume in cazul meu,de ce parere sunteti


User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: dansatori la nunta...

Post by heliga »

Inna eu nu cred ca dansatorii sunt cei mai importanti din 'lista ' nunta eu personal am sa am numai o pereche asa ca vin cu muzika,VS si mama sunt impotriva la dansatori adika inainte cum se faceu nuntile fara dansatori si la fel erau frumoase si daca bugetul nu-ti permite eu nu cred ca nunta ta va fi mai urita ca la cei care au dansatori.eu mai stiu ca de asta ai si vornicei ei se ocupa de toate astea :D


Image
Image
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: dansatori la nunta...

Post by maryLand »

Inna, eu am fost domnisoara de onoare la o prietena exact ca si in cazul tau...respectiv am dansat colaci...am luat florile si cadourile...si chiar s-a organizat un concurs de dans dintre perechi...astfel s-a ascuns lipsa unui dans profesionist...cu care ochiul nuntasilor s-a obisnuit atit de mult...
stai fara grija..vorbeste cu vorniceii si roaga-i sa fie cit se poate de saltareti...si totul va fi extraordinar Image


Image
User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: dansatori la nunta...

Post by Katina »

mama me harnicuta azi a gasit dansatori cand am auzit pretul Image Image 300 dar mea zis cai treaba ei adica cadou din parte ei ....cineva de la codreanca ...2 pereki


Post Reply