Inregistrarea civila in aer liber!!

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Post Reply
User avatar
Nika
Posts: 378
Joined: 15 Mar 2012, 15:08

Inregistrarea civila in aer liber!!

Post by Nika »

Ce pareri aveti despre inregistrarea civila in aer liber...personal imi doresc asa tip de inregistrare insa vreau sa aflu si parerea altora daca face sa organizezi asa ceva...Care ar fi locurile cele mai potrivite ?????mersiiiii.... :P ;)


Image
User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Inregistrarea civila in aer liber!!

Post by tancha_ru86 »

mie imi place mult ideea. am auzit ca la Dendrariu se face inregistrare in aer liber.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
User avatar
Nika
Posts: 378
Joined: 15 Mar 2012, 15:08

Re: Inregistrarea civila in aer liber!!

Post by Nika »

tancha_ru86 wrote:mie imi place mult ideea. am auzit ca la Dendrariu se face inregistrare in aer liber.
Si eu am auzit ca la Dendrariu fac Inregistrarea casatoriei,numai ca tot procesul e fictiv nu oficial si asta m-a intristat :( ....cineva a organizat toata ceremonia fara de ajutorul agentiilor??????????? Imi venise ideea sa organizam noi tot (arca ,florile ,covorasul,etc)numai nustiu daca se permite ...... :?


Image
User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Inregistrarea civila in aer liber!!

Post by tancha_ru86 »

la casa fermierului se organizeaza cununia civila in foisor si tot e dragutz. eu sar peste ca deja de un an jumate sunt cu acte in regula si nu vreau ceva fictiv.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Inregistrarea civila in aer liber!!

Post by heliga »

si eu inscrierea o fac la sala insa in aer liber ca decor satincile orheiului vechi o frumusete rara :D


Image
Image
User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Inregistrarea civila in aer liber!!

Post by tancha_ru86 »

mda heliga o sa fie intradevar ceva frumos. felicitari.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
doina30882000
Posts: 834
Joined: 15 Sep 2011, 23:00
Location: UK

Re: Inregistrarea civila in aer liber!!

Post by doina30882000 »

tancha_ru86 wrote:la casa fermierului se organizeaza cununia civila in foisor si tot e dragutz. eu sar peste ca deja de un an jumate sunt cu acte in regula si nu vreau ceva fictiv.

unde vine asta...in foisor?acolo sus? si cum urca toti invitatii si cum incap acolo ?
pe mine tot m-ar interesa inregistrarea in aer liber :P


Image
Beatrise
Posts: 325
Joined: 14 Nov 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Inregistrarea civila in aer liber!!

Post by Beatrise »

La Safari e posibil de organizat asa ceva, acolo am inteles ca toata nunta se face in aer liber... si la hotelul linga restaurantul Doina in percul Valea trandafirilor la fel practica nunti in aer liber... de fapt tema aceasta s-a discutat aici pe forum in SALA DE NUNTI... /daca nu a disparut sigur..., atunci au disparut mai multe teme/ 8-)


User avatar
Nika
Posts: 378
Joined: 15 Mar 2012, 15:08

Re: Inregistrarea civila in aer liber!!

Post by Nika »

Am abordat aceasta tema ,deoarece noi facem nunta la Aniversari iar acolo nu este terasa sa faci inscrierea in aer liber :( ...si deasta rog parerile voastre in privinta unor parcuri cu locuri special amenajate ,la ce pret ajung,poate aveti ceva cunostinte pe care puteti sa mile recomandati,etc?????Stiu ca sunt astazi multe restaurante cu terase unde poti organiza astfel de eveniment insa decizia noastra a fost Aniversari din mai multe motive.....pentru mine minosul restaurantului e doar lipsa terasei....si de asta ma intereseaza alte locuri pentru inregistrare...as fi vrut tare in aer liber :? :? mersiiii ;) ;)


Image
User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Inregistrarea civila in aer liber!!

Post by heliga »

Merci Tancha ! abia astept ;)


Image
Image
Post Reply