Programul pentru ziua cea mare

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: Scenariu pentru cumpărarea miresei de acasa

Post by wildcat soul »

ramolachea wrote:Fetelor, ajutaţimă cu ceva idei pentru momentul cînd vine mirele şi ia mireasa de acasă... Mirele trebuie să fie supus unor teste haioase pe drumul spre mireasă...Help :roll:
eu am vazut niste poze cu idei care miau placut - mirele cind vine i se arata o romanita cu atitea petale cite scari sunt, pe fiecare petala scrie cite o data importanta pentru mireasa (data nasterii, data nasterii mamei ei, ziua cind au facut cunostinta etc) si mirele tre sa ghiceasca fiecare data ce inseamna respectiv urca cite o treapta


Image
Nikutsa
Posts: 178
Joined: 28 Mar 2013, 14:16

Rascumpararea miresei

Post by Nikutsa »

In momentul cind mirele vine sa ia mireasa , in ziua nuntii , este supus unor incercari . Propun sa scriem in acest topic incercarile la care a fost supus mirele , pe care le-ati vazut la nunti si v-au parut amuzante ( dar cu exceptia de ex. sa manince o lamiie felii , sa bea x apa etc. )


Sandra
Posts: 11
Joined: 29 Jul 2013, 17:53

Re: Programul pentru ziua cea mare

Post by Sandra »

Fetelor, deci cununia dureaza undeva maxim 1jumate si inacrierea civila la fel???


User avatar
tibberoon
Posts: 225
Joined: 02 Mar 2012, 13:49
Location: Chisinau
Contact:

Re: Programul pentru ziua cea mare

Post by tibberoon »

Si inscrierea si cununia dureaza 30-40 min + deja timpul de dupa cind se fac poze si se serveste sampanie, eu rar la cine am vazut sa dureze cite 1 ora.


http://tibberoon.wordpress.com/
Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Programul pentru ziua cea mare

Post by Alintush »

la noi cununia a durat o ora, iar cea civila 20-30 min


User avatar
Fleur de lis
Posts: 57
Joined: 05 Aug 2013, 17:41

Re: Programul pentru ziua cea mare

Post by Fleur de lis »

Feteler, nu stiu daca rugamintea mea e la tema potrivita, dar as fi foarte recunoscatoare daca cineva ar scrie programul serii/petrecerii pe ore/etape/actiuni ... cel care il urmeaza prezentatorul si noi toata seara... La ce de atras mai mare atentie... Vreau mult sa am programul propriu pana vin in tara pentru ca nu stiu cine va fi prezentator si nu vreau sa las la urma si sa nu reusesc ceva sau sa fie tarziu de organizat. Multumesc anticipat!


CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Regie

Post by CristinaB »

CristinaB wrote:Pentru fetele care vor sa-si faca o inchipuire despre cum decurge o nunta postez scenariul care ni l-a dat noua moderatoare.
Image
Image
reinnoiesc postarea


Image
User avatar
Fleur de lis
Posts: 57
Joined: 05 Aug 2013, 17:41

Re: Programul pentru ziua cea mare

Post by Fleur de lis »

CristinaB, un multumesc mare de tot!!!! Datorita tie deja am formulata o imagine mai buna despre ce si cum trebuie sa decurga, eram foarte confuza in privinta asta. Merci!!!!!


User avatar
crisgirl
Posts: 85
Joined: 22 Oct 2012, 00:34

Re: Programul pentru ziua cea mare

Post by crisgirl »

Majoritatea mirilor isi incep sarbatoare pe la orele 18:00-19:00 , insa vreau sa stiu daca cineva dintre voi si-a inceput nunta mai degraba , ca de exemplu la orele 15:00 , si cum a fost?


Image
User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Programul pentru ziua cea mare

Post by catiushka »

crisgirl wrote:Majoritatea mirilor isi incep sarbatoare pe la orele 18:00-19:00 , insa vreau sa stiu daca cineva dintre voi si-a inceput nunta mai degraba , ca de exemplu la orele 15:00 , si cum a fost?
la ora 15 poti sa incepi de exemplu duminica, sau poate si simbata
dar nu cred ca ar fi posibil pentru o zi de vineri sau pt cei ce lucreaza simbata
ai nostri nu prea sint obisnuiti sa inceapa asa devreme, in europa asa se face, si termina repede totul maxim la ora 12, si nu stau pina dimineata :D


Post Reply