Programul pentru ziua cea mare

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Programul pentru ziua cea mare

Post by catiushka »

romanct1 wrote:salut noi tot facem inscrierea la sala, la noi oaspetii o sa ne felicite dupa inscriere, pina la inscriere nici no sa vada mireasa(pe mine :) ), vreau sa ies condusa de bunicul, ei mau crescut. Eu cred ca e foarte frumos si emotionant.
si eu tot asa vreau sa fiu condusa de tata, mi se pare intra-adevar foarte frumos
dar ca sa nu fie mare zarva o sa ne ducem la sala pe la vreo 2 cred ca si o sa ne insriem si pe urma fotosesie, iar mai apoi parintii pot sa se intoarca acasa sa-si astepte o parte din invitati, asa cum se face la noi la moldoveni, restul orasenii o sa vina singuri la sala :) si nunta sa inceapa la 7 seara caci la noi e vineri, sper sa iasa totul dupa plan :roll:


romanct1
Posts: 215
Joined: 22 Dec 2013, 19:30

Re: Programul pentru ziua cea mare

Post by romanct1 »

catiushka wrote:
romanct1 wrote:salut noi tot facem inscrierea la sala, la noi oaspetii o sa ne felicite dupa inscriere, pina la inscriere nici no sa vada mireasa(pe mine :) ), vreau sa ies condusa de bunicul, ei mau crescut. Eu cred ca e foarte frumos si emotionant.
si eu tot asa vreau sa fiu condusa de tata, mi se pare intra-adevar foarte frumos
dar ca sa nu fie mare zarva o sa ne ducem la sala pe la vreo 2 cred ca si o sa ne insriem si pe urma fotosesie, iar mai apoi parintii pot sa se intoarca acasa sa-si astepte o parte din invitati, asa cum se face la noi la moldoveni, restul orasenii o sa vina singuri la sala :) si nunta sa inceapa la 7 seara caci la noi e vineri, sper sa iasa totul dupa plan :roll:
La noi e mica problema ca mamica si bunicii traiesc departe de Chisinau, deci vor fi cu toti invitatii lor si o parte din ai mei la timp. Si in general 95% din invitati vor veni cu autobuzele cu socrii, mama si buneii si cu nasii. Ei sunt toti foarte punctuali :D cred ca voi fi una din fericitele mirese la care toti oaspetii vor veni la timp.

Inscrierea o sa fie afara, o parte din invitati o sa fie asezati, depinde cite scaune o sa ne poata oferi restaurantul pentru aceasta ceremonie, restul, cei mai tineri in picioruse :) nu stiam cum o sa arate dar am vazut in citevai videouri si fotografii ca nu e semn de haos acolo si arata chiar destul de frumos.

Apropo de fetele care fac duminica nunta si se tem ca trebuie sa inceapa mai devreme, depinde de ce perioada a anului, la mine de exemplu se primeste ca majoritate vor fi in concediu, restul au spus casi iau liber de la lucru pentru a doua zi. Intrebati ca printre altele invitatii.


eleonorcik
Posts: 11
Joined: 16 Dec 2013, 00:42

Re: Programul pentru ziua cea mare

Post by eleonorcik »

la noi din partea mea sunt toti din chisinau invitati,din partea lui multi sunt din sate, ca sa fie totul organizat si sa nu se intinda timpul, vom lua o rutiera care o sai aduca si care o sai duca pe toti in acelash timp.


Eugenia92
Posts: 19
Joined: 16 Feb 2013, 00:00

Re: Programul pentru ziua cea mare

Post by Eugenia92 »

Ms mult fetitelor,noi nunta o facem la plopi in Magdacesti parintii shi rudele din partea mea sunt majoritatea toti de-a colo ,din partea VS sunt aproximativ toti de peste hotare shi restu sunt din oras,parintii mei oricum vor dori sa vina la sala cu oastea lor impreuna din partea VS la fel se vor ingramadi toti shi vor veni odata cred,nasii tot sunt de peste hotare shi vor veni odata cu oastea lor caci sunt staini shi precis se vor rataci daca vin separat asa ca nici nustiu cum sa facem acum stau shi ma gindesc poate facem mai intii intimpinarea oaspetilor la 17:00 shi dupa inscrierea,cu toti invitatii dar cine va intirzia deacum vor astepta putin,voi ce zice ti?


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Programul pentru ziua cea mare

Post by catiushka »

Eugenia92 wrote:Ms mult fetitelor,noi nunta o facem la plopi in Magdacesti parintii shi rudele din partea mea sunt majoritatea toti de-a colo ,din partea VS sunt aproximativ toti de peste hotare shi restu sunt din oras,parintii mei oricum vor dori sa vina la sala cu oastea lor impreuna din partea VS la fel se vor ingramadi toti shi vor veni odata cred,nasii tot sunt de peste hotare shi vor veni odata cu oastea lor caci sunt staini shi precis se vor rataci daca vin separat asa ca nici nustiu cum sa facem acum stau shi ma gindesc poate facem mai intii intimpinarea oaspetilor la 17:00 shi dupa inscrierea,cu toti invitatii dar cine va intirzia deacum vor astepta putin,voi ce zice ti?
poti sa faci cum vrei,
asa cum propui tu sau unii stiu ca au facut mai intii inscrierea la sala si pe urma intimpinarea oaspetilor si ei ii felicitau ca au devenit o familie,
eu cred ca e mai bine mai intii sa vina oaspetii, pe voi inca sa nu va vada si sa se gramadeasca acolo unde faceti inscrierea; primii sa iasa nasii, vorniceii, apoi mirele, poate cu mama lui, tu apari cu tata
sau sa iesiti voi si din urma nasii, va inscrieti si pe urma toti va felicita si va dau flori, cadouri :)


n-doinita
Posts: 125
Joined: 28 Jun 2014, 15:55

Re: Programul pentru ziua cea mare

Post by n-doinita »

sunt intr-o dilema.Rog fostele mirese care au trecut prin asta sa ma ajute cu un sfat.Fetele,citi invitati a-ti avut la nunta voastra si cit timp v-a luat pentru intimpinarea lor?si pentru inscriere la sala(daca a-ti avut-o)... Noi vom avea la 200-230 de invitati si trebuie sa-mi fac un program al zilei ca sa stiu de la ce ora sa incep ziua cea mare...astept raspunsuri cit mai repede(caci am nevoie) Va multumesc !!


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Programul pentru ziua cea mare

Post by Olecika »

mmm, atitia invitati... Sunt foarte multi, trebuie sa te inarmezi cu multa energie :)

Noi am avut 150 de invitati, am facut intimpinarea 2 ore, timp in care am facut poze cu fiecare (a luat foarte mult timp).
In timpul intimpinarii am obosit foarte tare, ma dureau deja picioarele si deja la ultimii invitati eram epuizata :). Dupa aceasta, am intrat cu totii in sala, toti s-au asezat pe la mese, apoi am facut inscrierea, aproximativ 10 min, apoi s-a inteput 1 masa.

Tie iti recomand sa faci doar intimpinarea si apoi pe parcursul nuntii sa rezervezi vreo jum de ora pentru poze, altfel va dura destul de mult intimpinarea oaspetilor :)


n-doinita
Posts: 125
Joined: 28 Jun 2014, 15:55

Re: Programul pentru ziua cea mare

Post by n-doinita »

Olecika wrote:mmm, atitia invitati... Sunt foarte multi, trebuie sa te inarmezi cu multa energie :)

Noi am avut 150 de invitati, am facut intimpinarea 2 ore, timp in care am facut poze cu fiecare (a luat foarte mult timp).
In timpul intimpinarii am obosit foarte tare, ma dureau deja picioarele si deja la ultimii invitati eram epuizata :). Dupa aceasta, am intrat cu totii in sala, toti s-au asezat pe la mese, apoi am facut inscrierea, aproximativ 10 min, apoi s-a inteput 1 masa.

Tie iti recomand sa faci doar intimpinarea si apoi pe parcursul nuntii sa rezervezi vreo jum de ora pentru poze, altfel va dura destul de mult intimpinarea oaspetilor :)
Olecika mai speriat un pic...ce sa mai zic eu de ai mei 200-230 ..dar sper sa nu vina asa multi (glumesc) :D . Eu vreau inainte de intimpinare sa facem inscrierea ,iar apoi intimpinarea fara poze cu fiecare..Cum crezi va fi sufiecient 2 ore?


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Programul pentru ziua cea mare

Post by Olecika »

Daca fara poze, cred ca va lua mai putin de 2 ore... si mi se pare mai ok asa.

Poze puteti face pe parcursul nuntii :)


n-doinita
Posts: 125
Joined: 28 Jun 2014, 15:55

Re: Programul pentru ziua cea mare

Post by n-doinita »

Olecika wrote:Daca fara poze, cred ca va lua mai putin de 2 ore... si mi se pare mai ok asa.

Poze puteti face pe parcursul nuntii :)
Si eu m-am gindit asa...mersi foarte mult !


Post Reply