Muzicanţii II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
NasteaG
Posts: 3
Joined: 27 Feb 2014, 11:00

Re: Muzicanţii II

Post by NasteaG »

a auzit cineva de Formatia Sonor sau Formatia Melortim??ce parere aveti??


IREN
Posts: 7
Joined: 07 Feb 2014, 02:57

Re: Muzicanţii II

Post by IREN »

Salut miresuicelor!!! Am o problema destul de mare...am ramas fara muzicanti...nunta e pe 9 august 2014....sunt peste hotare...majoritatea sunt ocupati....deja nu mai stiu pe cine sa apelez.....poate cineva cunoaste cam cine poate fi liber in aceasta perioada??? Merci anticipat


Kristine
Posts: 34
Joined: 31 Oct 2013, 10:31

Re: Muzicanţii II

Post by Kristine »

IREN wrote:Salut miresuicelor!!! Am o problema destul de mare...am ramas fara muzicanti...nunta e pe 9 august 2014....sunt peste hotare...majoritatea sunt ocupati....deja nu mai stiu pe cine sa apelez.....poate cineva cunoaste cam cine poate fi liber in aceasta perioada??? Merci anticipat
Incearca Adi Carp, desi tot nu cred ca e liber, dar poti intreba.


Kristine
Posts: 34
Joined: 31 Oct 2013, 10:31

Re: Muzicanţii II

Post by Kristine »

Alinka wrote:pe 8 august,lam sunat dar e ocupat,si normal pt ca nustiu dc prea tirziu ne-am trezit sa cautam muzika si acum nu prea gasim pe nimeni liberi
Mmm, imi pare rau..ati mai gasit muzica disponibila?


Kristine
Posts: 34
Joined: 31 Oct 2013, 10:31

Muzicanţii II

Post by Kristine »

amore wrote:da cine mai este si acest Adi carp???
Acest Adi Carp, este un artist autohton si director la Busuioc TV. Daca mai aveti ceva intrebari puteti sa il sunati direct sa il intrebati.


Alinka
Posts: 34
Joined: 27 Jan 2014, 17:42

Re: Muzicanţii II

Post by Alinka »

NasteaG wrote:a auzit cineva de Formatia Sonor sau Formatia Melortim??ce parere aveti??

Noi am vrut sa-i luam pe Meloritm la nunta dar in final ne-am razgindit..nu ca nu ar fi talentati baetii ambii au voci bune si Aurel si Andrei doar ca mie personal mi-au parut prea traditionali si ca nu se implica tare la nunta ,eu de exemplu vreau ca la nunta mea sa fie veselie mare si ca lumea dupa asta sa vb ca asa muzica buna nu au mai auzit..plus la asta cineva mi-a zis ca sunt cam prea indrazneti in unile privinte.....asta a fost doar o parere personala nu vreau sa supar pe nimeni ;)


Alinka
Posts: 34
Joined: 27 Jan 2014, 17:42

Re: Muzicanţii II

Post by Alinka »

Kristine wrote:
Alinka wrote:pe 8 august,lam sunat dar e ocupat,si normal pt ca nustiu dc prea tirziu ne-am trezit sa cautam muzika si acum nu prea gasim pe nimeni liberi
Mmm, imi pare rau..ati mai gasit muzica disponibila?


Daaa noi intr-un sfirsit am gasit si sunt foarte fericita si foarte multumita chiar imi plac mult muzicantii pe care i-am ales si chiar am avut mare noroc ca erau liberi,ei sunt exact asa cum neam dorit noi ....veseli si profesionali si se numesc Sendrea Band (oricum astept sa vad anume cum se vor prezenta la nunta noastra) :)


Alinka
Posts: 34
Joined: 27 Jan 2014, 17:42

Re: Muzicanţii II

Post by Alinka »

mariana13 wrote:nu stiti cit cere cuciuc o ora?

Du am auzit 400 euro dar cineva mi-a zis ca depinde de zi deoarece ela cum practica mai mult schema cu formatia adica vine cu tot ansamblul pe toata noaptea pe o ora mai rar


irina777
Posts: 58
Joined: 31 Jan 2014, 09:40

Re: Muzicanţii II

Post by irina777 »

nu stiti cit ia Puica pu o ora ?


elena_cebotaru
Posts: 1
Joined: 10 Mar 2014, 20:17

Re: Muzicanţii II

Post by elena_cebotaru »

Salut la toti,vreau sa multumesc in primul rind la toti de aici,care mau ajutat prin sfaturi referitor la muzica,in sfirsit mam hotarit si eu cu muzica si sper ca am facut cea mai buna alegere,luind in consideratie si mesajele dvs,eu i-am ales pe cei de la Art-Present,mi-au placut deoarece cel mai original sau atirnat fata de client,si la pret sunt buni,dupa lungile cautari ale mele cu sotul,ambii am ajuns la parerea comuna ca ei trebuie sa ne cinte la nunta,ei cel mai frumos sau atirnat fata de noi,ne-au invitat la studiou,ne-au facut un mic demo live,si iam vazut si discutat cu fiecare in parte,care cred ca e un plus mare,iar la toate acestea am si simtit energia lor pozitiva,sunt bravo baietii in orice caz la aceasta etapa,si vocile si instrumentele mi-au placut, si parintilor mei le-a placut,vreau sa va intreb poate mai intra citeodata vreo miresuica ce ia cintat la nunta formatia data,cum va decurs nunta???


Locked