Manichiura miresei

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Post Reply
nastyka
Posts: 185
Joined: 22 Oct 2011, 23:00
Location: Chisinau

Manichiura miresei

Post by nastyka »

Nu am gasit tema data printre cele existente deja. Totusi,dupa parerea mea,acest aspect ramine destul de important :) Cineva va opta pentru unghiutze lungi, cineva va alege o varianta clasica,insa minutzele noastre trebuie sa arate frumoase si ingrijite in orice caz ) Ce maniuchiura au avut fostele noastre miresuici? Ce varianta vor alege viitoarele mirese? Daca cunoasteti manichiuriste care lucreaza calitativ, recomandati-ne)


Eu personal voi opta pentru ceva mai extravagant, de genul :
Image

...iata si alte variante pt inspiratie :)
Image

Image

Image

Image

Image
Image




User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Manichiura miresei

Post by perla »

mie imi place mult a 2 poza... si eu optez pt manichiura mai nonconformista, dar astea imi par prea lungi... ii scoti ochii VS in timpul dansului, sau de emotii poti sa nu-ti controlezi toate miscarile si mai zgirii pe cineva :twisted:


Beatrise
Posts: 325
Joined: 14 Nov 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Manichiura miresei

Post by Beatrise »

pot sa va recomand - fetitza e super - Catea 068121879


nastyka
Posts: 185
Joined: 22 Oct 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Manichiura miresei

Post by nastyka »

eu tot timpul port foarte lungi)) VS nu are nimik impotriva, ei da ma rog, se mai supara asha o data in luna kind se intimpla sa-l inghimp)) de asta nu mi-i in grija sa fie lungi si in ziua nuntii) klar k nici asa ca in poza, ma refeream la faptul ka imi place designul ;)


User avatar
INNA 2012
Posts: 635
Joined: 05 Nov 2011, 00:00

Manicura

Post by INNA 2012 »

eu daca nu gasesc persoana care sa deseneze frumos direct pe unghii,fara gel,as opta pentru asa ceva
Image [/img]

Image [/img]


User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Manichiura miresei

Post by heliga »

eu vreau un franch simplu fara geluri si desene .ungiile mele sunt si asa frumoase :D
Last edited by heliga on 04 Feb 2012, 01:29, edited 1 time in total.


Image
Image
nastyka
Posts: 185
Joined: 22 Oct 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Manichiura miresei

Post by nastyka »

heliga wrote: eu vreau un frach simplu fara geluri si desene .ungiile mele sunt si asa frumoase :D
bravo)) esti norokoasa.eu,spre exemplu, sunt nevoita sa-mi mentin mereu unghiile alungite) de altfel nu imi plak)


User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Manichiura miresei

Post by tancha_ru86 »

eu nu sunt adepta unghiilor ascutite, cateodata par de vrajitoare, le prefer pe cele mai patratoase, mai rotunjite, mi se par mai finutze mai femenine, insa desenele de pe unghii sunt foarte frumoase. nu am avut niciodata pana acum unghiile alungite cu gel, insa cred ca la nunta am sa le fac cu gel pt ca la mine foarte repede sare oja de pe unghii si sa nu ma trezesc in ziua nuntii cunghiile urate.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
nastyka
Posts: 185
Joined: 22 Oct 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Manichiura miresei

Post by nastyka »

tancha_ru86 wrote:eu nu sunt adepta unghiilor ascutite, cateodata par de vrajitoare, le prefer pe cele mai patratoase, mai rotunjite, mi se par mai finutze mai femenine, insa desenele de pe unghii sunt foarte frumoase. nu am avut niciodata pana acum unghiile alungite cu gel, insa cred ca la nunta am sa le fac cu gel pt ca la mine foarte repede sare oja de pe unghii si sa nu ma trezesc in ziua nuntii cunghiile urate.
fa-tzi neaparat,k sa eviti grijile suplimentare) si asa avem foarte multe emotii si pakat kind micile detalii ne strika dispozitia) ai girja sa alegi mester bun ;)


Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Manichiura miresei

Post by Alintush »

La mine unghiile sunt foarte frumoase ca toti ma intreaba daca sunt ale mele si nu am nevoie de ajutor din partea mesterilor pentru a le alungi...
cu toate ca in ziua nuntii voi apela la un mester...insa habar nu am la cine...
imi doresc unghiile patrate...manichiura franceza insa culorile lila cu mov....si la o unchie litera A... sa vedem ce va iesi


Post Reply