Manichiura miresei

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
anelia
Posts: 95
Joined: 05 Mar 2012, 21:31

Re: Manichiura miresei

Post by anelia »

marcelushka wrote:mmmmmmmmm, aici eu chiar nu imi fac griji deloc, ce tine de unghii, eu am gel pe unghii de vreo 4 ani, sincer si miine daca le scot unghia mea e ok, depinde mult cu ce fel de gel se lucreaza, su se pilesc, doamna la care eu merg pentru mine e perfecta, eu nu o schimb pe nimik, lucreaza foarte atent, curat ingrijit, e una din primele doamne care a inceput acest frumos lucru la noi in moldova,
eu sunt foarte multumita.
Ce tine de floricele si nustiu ce pe unghii, mie personal nu imi plac, eu voi opta ca deobicei, micute patrate franch, simple dar foarte frumoase. stiu din ce mi-a zis ea ca in poze de multe ori florile astea din acril pe unghie se vad foarte prost...
eu optez pentru clasic, cum zicea si doamna, peste ani, tot clasic va fi.
marcelushka, zi-mi si mie te rog, aici sau in privat, cum se numeste doamna si ce nr de tel are, inca nu am rezolvat problema cu manichiura si cum am purtat pina acum doar naturale, as vrea ceva clasic, natural. Mc.


Image
User avatar
marcelushka
Posts: 700
Joined: 15 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Manichiura miresei

Post by marcelushka »

anelia

doamna se numeste Ira tel este 069148228, nu o sa regreti, eu eri am fost la ea si mi-am facut corectia, acum am un roz pal, eu sunt multumita de lucrul ei, daca o alegi nu vei regreta, succes


DanielaG
Posts: 596
Joined: 23 Feb 2012, 17:04

Re: Manichiura miresei

Post by DanielaG »

Fetelor ce placute sunt aceste momente inainte de nunta....chiar acum sunt in fotoliu relaxata si o doamna imi face pedicure...dimineata am facut alungire si miine voi face manicure si ceva pt miini cu parafina :P .....pe vineri...in ultima zi daca voi reusi sa ma trezesc dupa divishnik voi face o masca hidratanta la salonul de linga casa:)

P.S.Epilarea am facut deja cu ceara...apropo o fetita foarte bravo la salonul Natali in centru


Image
IRACIKA1983
Posts: 296
Joined: 01 Dec 2012, 17:26

Re: Manichiura miresei

Post by IRACIKA1983 »

Salutare tuturor!!!!!!Mi sa propus D. Constanta de la solonul Eleganta de la Ciocana....nu este cea mai scumpa ,dar spun ca lucreaza foarte bine....manichiura 350 si machiajul 400.Ce pareri aveti?


Liudocika2012
Posts: 795
Joined: 23 Nov 2011, 00:00

Re: Manichiura miresei

Post by Liudocika2012 »

IRACIKA1983 e foarte scump sa iti faci manichiura cu 350 sunt multi mesteri buni care fac si cu 200 - 250 e maxim mai ales ca de obicei miresele aleg franch. Eu te sfatui sa mai cauti, eu imi fac manichiura cu 150 lei, de obicei aleg franchul si de dorit sa nu le anunti din start ca esti mireasa, cumnata mea inainte de nunta fiind venita proaspat din Londra a intrat repede intr-un salon si dupa o inspectie cum e imbracata i-au zis pretul de 700 lei, dar era prea tirziu si lucrul era finisat.


Image
ровно дыши, капитан моей распущенной души.
IRACIKA1983
Posts: 296
Joined: 01 Dec 2012, 17:26

Re: Manichiura miresei

Post by IRACIKA1983 »

.astazi am contactato si corectia este 250, dar daca le faci de la inceput .350.iti multumesc ,daca ceva o sa apelez.


nadiusah891
Posts: 36
Joined: 23 Nov 2012, 11:10

Re: Manichiura miresei

Post by nadiusah891 »

Buna fetelor, eu am o intrebare. Daca am alungire si cu 2-3 luni inainte de nunta scot gelul.Unhiile nu reusesc sa se restabileasca si inainte de nunta vreau sa le fac iarasi. Credeti ca va fi vreo problema? o sa poata sa-mi pileasca unghia? Nu va fi prea dureros?


viorela
Posts: 178
Joined: 22 Nov 2012, 20:31
Location: Chisinau

Re: Manichiura miresei

Post by viorela »

nadiusah891 wrote:Buna fetelor, eu am o intrebare. Daca am alungire si cu 2-3 luni inainte de nunta scot gelul.Unhiile nu reusesc sa se restabileasca si inainte de nunta vreau sa le fac iarasi. Credeti ca va fi vreo problema? o sa poata sa-mi pileasca unghia? Nu va fi prea dureros?
Depinde de unghiile tale naturale,daca iti cresc repede,pai cred ca se vor restabili,cu toate ca nu cred ca pina la sfirsit,doar daca le vei trata cu ceva. Eu de ex.am facut asa o data,dar unghiile mele cresc cam greu,cand m-am dus sa-mi fac iarasi erau crescute unghiile 'sanatoase' cam pina la jumate,si a fost dureros cind pilea,dar cind se uscau in lampa era si mai insuportabil. Eu personal, permanent imi fac alungire,adica corectie,si cred ca pina la nunta imi voi face,nu le voi scoate.Dar la tine totul depinde de unghiile naturale


User avatar
marcelushka
Posts: 700
Joined: 15 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Manichiura miresei

Post by marcelushka »

nadiusah891 wrote:Buna fetelor, eu am o intrebare. Daca am alungire si cu 2-3 luni inainte de nunta scot gelul.Unhiile nu reusesc sa se restabileasca si inainte de nunta vreau sa le fac iarasi. Credeti ca va fi vreo problema? o sa poata sa-mi pileasca unghia? Nu va fi prea dureros?

Cred ca foarte mult depinde de mester, de cum iti face unghiile, cum le pileste si toata procedura.... Niciodata timp de 5 ani deja nu am avut probleme, de citeva ori le-am scos ca am fost plecata din tara dar sincer unghiile mele erau in stare foarte foarte buna, iar cind am facut alungirea nu am avut nici o problema. Nu am simtit Niciodat cum e sa te friga unghiile sau alte probleme, foarte mult conteaza si gelul cu care se lucreaza.
Asa ca aici depinde, oricum bafta multa tie si proceduri cit mai placute fara dureri :!:


nadiusah891
Posts: 36
Joined: 23 Nov 2012, 11:10

Re: Manichiura miresei

Post by nadiusah891 »

Multumesc dragutelor pentru receptivitate.... Unghiile mele se desfac parca pe straturi si se rup destul de repede, si doar din aceasta cauza as face alungire. Sa nu ma trezesc in ziua nuntii cu unghii urate :p


Post Reply