Melodii preferate

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
Aleena
Posts: 468
Joined: 03 Mar 2012, 13:05

Re: Melodii preferate

Post by Aleena »

Noi am dansat pe melodia Larei Fabian ''Je t'aime"...insa de-ar fi sa facem acum nunta...cu siguranta as alege Axel Fernando - Amo !!!! Piesa e splendida!!!


Am gasit si tradusa in romana:


Ma consoleaza faptul ca o avem plasata in filmul de nunta.... ;) ...merci operatorului video... :D Raman fara grai de fiecare data cand o aud...


Alina Braileanu:

Image
Amelia
Posts: 281
Joined: 14 Nov 2011, 00:00

Re: Melodii preferate

Post by Amelia »

Eu am ales piesa foarte usor pentru primul dans...nu m-am complicat foarte ,mult cautind si alegind ...am ascultat-o o singura data si din prima m-a cucerit...imi place mult ca versurile descriu un pic relatia noastra si in general mi se pare potrivita p-u noi din motiv ca vom opta pentru un dans simplu ,fara coregrafii ...vom dansa simplu in acord cu efectele speciale si atit...eu ma gindesc ca un dans simplu va reda si scoate in evidenta mai frumos emotiile si trairile noastre...cel putin in cazul nostru


acesta e piesa noastra.....

sper sa placa si la altii..


User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: Melodii preferate

Post by Katina »

frumoasa piesa da asai de lunga ... :D


natallliap
Posts: 408
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Ialoveni / Iasi

Re: Melodii preferate

Post by natallliap »

Noi am dansat pe aceasta piesa a lui Marc Anthony - Initial am ales alta piesa, am mers si la ore de dans, dar (!!!), nu prea ne-a placut noua cum s-a primit dansul, si sotul meu fiind fost dansator nu simtea ritmul nicidecum. Si asa am ajuns in ziua nuntii, inainte de a se anunta primul nostru dans, sotul a mers la Drimba si le-a zis sa puna ei o melodie slow dupa care noi sa ne miscam. Nu am stiut ce cintec va urma.. Si uite asa ne-am trezit cu cintecul lu Marc Anthony :D Am sa postez un mic video mai tirziu, sa vedeti si voi ce s-a primit - improvizat :D


ylona66
Posts: 33
Joined: 26 Jun 2012, 19:46

Re: Melodii preferate

Post by ylona66 »


...il ador!!!!


ylona66
Posts: 33
Joined: 26 Jun 2012, 19:46

Re: Melodii preferate

Post by ylona66 »

asta!...cele mai frumoase ramin totusi vechile melodii.. :)


User avatar
bride
Posts: 376
Joined: 07 Sep 2011, 23:00

Re: Melodii preferate

Post by bride »

ylona66 wrote:
...il ador!!!!

frumoasa melodia si mie imi place mult..totusi pt dansul mirilor e prea lenta..parerea mea. ;)


User avatar
Alinkka
Posts: 320
Joined: 19 Feb 2012, 15:20

Re: Melodii preferate

Post by Alinkka »

Fetelor kum ati fakut ku muzika pt disko, ati aleso singura sau muzikantii au faku-o?


User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Melodii preferate

Post by heliga »

mai bine sa o alegi singura caci mie putin imi pare rau ca nu am ales-o eu caci kintecele nu prea imi erau pe plac trebuia sa ma duc dupa fiecare piesa sa le spun ce vreau sa kinte.


Image
Image
User avatar
Alinkka
Posts: 320
Joined: 19 Feb 2012, 15:20

Re: Melodii preferate

Post by Alinkka »

eu am auzit ka deobicei se alege muzika anilor 80-90 dar eu ma gindeam cio sa fie daka o sa aleg ceia cemi place mie shi ce as vrea eu sa aud?


Post Reply