Rochia de mireasa II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
User avatar
Nika
Posts: 378
Joined: 15 Mar 2012, 15:08

Rochia de mireasa II

Post by Nika »

Fetelor voi nu stiti ce model si din ce colectie e rochita asta?????
[URL=http://imageshack.us/photo/my-imag ... .jpg[/img]

Uploaded with ImageShack.us[/url]


Image
User avatar
SuperBride
Posts: 144
Joined: 26 Feb 2012, 12:25

Re: Rochia de mireasa II

Post by SuperBride »

Seamana cu aceasta:
http://www.myedresshous..ed-A-line-wedding-dress-Lazaro-LZ3050-p366.html

Numai ca modelul exact asa nu mi-i cunoscut...poate l-a cusut undeva?


ImageImage
Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa II

Post by Alintush »

in sfirsit sunt mireasa cu actele in regula...adica cu rochita
foarte greu mi-a fost, cred ca cel mai greu din toate pregatirile a fost sa-mi gasesc rochita preferata...bine ca am mai adaugat un plus mare in lista de pregatiri :oops:


User avatar
Nika
Posts: 378
Joined: 15 Mar 2012, 15:08

Re: Rochia de mireasa II

Post by Nika »

Alintush wrote:in sfirsit sunt mireasa cu actele in regula...adica cu rochita
foarte greu mi-a fost, cred ca cel mai greu din toate pregatirile a fost sa-mi gasesc rochita preferata...bine ca am mai adaugat un plus mare in lista de pregatiri :oops:
Felicitariiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!apropo ce model totusi ai ales??


Image
doina30882000
Posts: 834
Joined: 15 Sep 2011, 23:00
Location: UK

Re: Rochia de mireasa II

Post by doina30882000 »

fetelor, sunt nebuna de cap...am cautat aici in UK rochita de mireasa, ce am vazut la saloane si mi-a placut depaseste 1500 lire...si sincer nu prea imi permit sa dau atata pe rochie...nush ce sa fac...eu caut acest model, sau ceva asemanator cu acesta...sunt indragostita de rochitele sirena cu danteluta fina...plus ca acest model imi place mult cum vine la sani...nu stiu ce sa fac...sa o caut prin ch, are rost'? sau sa o cos? nu stiu ce sa fac...am mai probat rochii gen sirena si sunt care imi vin bine...insa acest model nu l-am probat...cu toate ca mai sunt 4 luni pana la nunta ma gandesc ca daca decid sa mi-o cos ar trebui cat de curand posibil sa fac comanda....ce ma sfatuiti?
Image
Image
Image


Image
User avatar
diana23
Posts: 116
Joined: 03 May 2012, 12:53

Re: Rochia de mireasa II

Post by diana23 »

clar ca cel mai bine ar fi sa probezi anume acest model...
rochia e intr-adevar foarte frumoasa!!


User avatar
Nika
Posts: 378
Joined: 15 Mar 2012, 15:08

Re: Rochia de mireasa II

Post by Nika »

doina30882000
Mai are cineva gusturi ca ale mele ;) :P .....eu la fel sint cu ochii pe aceasta rochita.....este la noi in chisinau chiria 400-600 euro, e foarte frumoasa.eu chiar am poze cu ea imbracata puse aici pe forum....problema ca nu o vreau la chirie (nu vreau sa imbrac rochia dupa cineva,posibil am sa o cos)inca mai stau pe ginduri nustiu la care salon sa ma opresc cu cusutul,vreau sami iasa exact ca cea originala......da intradevar zona bustului o accentuiaza minunat.....e superba :)


Image
User avatar
Nika
Posts: 378
Joined: 15 Mar 2012, 15:08

Re: Rochia de mireasa II

Post by Nika »

Iat-o cum arata in realitate,sus putin era mica pe mine si nu era incheiat pina la capat
[URL=http://imageshack.us/photo/my-imag ... .jpg[/img]

Uploaded with ImageShack.us[/url]


Image
lummynel8
Posts: 223
Joined: 20 Oct 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa II

Post by lummynel8 »

doina30882000

daca vrei rochita ta poti sa comanzi la salon Imperatrice.ro...eu tot de la ei am comandat,in 2,5 luni se face..multe fete au comandat de la ei si toate sint foarte multumite...iata nr.femeii din Chisinau Olga 068118811 sa vb cu ea toate detaliile


doina30882000
Posts: 834
Joined: 15 Sep 2011, 23:00
Location: UK

Re: Rochia de mireasa II

Post by doina30882000 »

Nika

vai,nica....e foarte frumoasaaaa....eu am cam dimensiunile tale, pe tine sta foarte frumos...eu am sanii maricei...si m-ar interesa daca asta pe care ai masurat-o are sutien incorporat sau daca vine la sani mai dura cumva ca sa nu cada in jos...tu cum te-ai simtit in ea?si la ce salon ai gasit-o?


Image
Locked