Zeama

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Liudocika2012
Posts: 795
Joined: 23 Nov 2011, 00:00

Re: Zeama

Post by Liudocika2012 »

La noi tot s-a telefonat a 2 zi dupa nunta, cind ne-am trezit, pe la 12, iar zeama era la 2 :lol: :D


Image
ровно дыши, капитан моей распущенной души.
DanielaG
Posts: 596
Joined: 23 Feb 2012, 17:04

Re: Zeama

Post by DanielaG »

Fetelor cine si unde a mai facut zeama,cit va costat locul...?Nu reusim sa ne apreciem :?


Image
Fantasy
Posts: 19
Joined: 08 May 2012, 08:03

Re: Zeama

Post by Fantasy »

fetelor in ce lokaluri ati mai fakut zeama, in afara de lebada alba? si kit va kostat de persoana?


DanielaG
Posts: 596
Joined: 23 Feb 2012, 17:04

Re: Zeama

Post by DanielaG »

Fetelor noi am facut intr-o sala de nunti de pe strada Tudor Vladimirescu(intrarea in Durlesti)....era mai inainte inchiriata de proprietara restaurantului Adam si Eva....a fost foarte bine...noi am adus mincarea de la nunta bautura fructe dulciuri si 4 cucosi...ei au facut zeama si frigarui cu muraturi si nu stiu ce...in fine programasem pt 30.....au venit 40 si....ne-a costat 3000 lei...iata asa nici 100 lei/pers. .... Bineinteles ca putea fi si pretul mai mare aduca 100 de om insa din 4 cucosi iese multa zeama asa ca nu au mai zis nimik...

Unicul minus ca era frig.... Dar daca va intelegeti la un pret mai decent sigur va creaza toate conditiile...sala e ok ....è frumoasa...pt zeama ideala...noi am ramas multumiti...mai ales ca pret ;)

P.S. Si aici ramasese multa mincare...Cei de la Novas ne-au dat chiar foarte multa mincare... Tot ce a ramas la zeama am lasat acolo...chiar foarte multa mincare


Image
DanielaG
Posts: 596
Joined: 23 Feb 2012, 17:04

Re: Zeama

Post by DanielaG »

Apropo cind cautam local pt zeama am fost si la Lebada Alba...nu mi-a placut deloc si nu face...sala mica care era pe dreapta e foarte urita,demodata...avea si decoratii pt revelion vechi care nu au fost scoase de 11 luni... Deja imi creasem o idee despre service-ul lor....cind am mers intr-un uficiu de pe timpul URSS pt a intreba de pret ....doamna ne-a privit din cap pina in picioare dupa care ne-a zis 250-300 lei :twisted: ...noi i-am multumit politicos si am plecat 8-)

P.S. Asta cu mincarea noastra inka.... :roll:


Image
User avatar
tibberoon
Posts: 225
Joined: 02 Mar 2012, 13:49
Location: Chisinau
Contact:

Re: Zeama

Post by tibberoon »

DanielaG - noi am plecat de la Lebada Alba cu aceleasi impresii , numai ca am vorbit cu un administrator barbat . Dupa cum a vorbit , nici gratuit nu as fi facut acolo nimic . Inteleg ca vine multa lume sa intrebe si sa vada localul , dar asta e lucrul lor si fata de potentiali clienti trebuie sa ai o alta atitudine . Pacat , pentru ca restaurantul si-a creat o reputatie buna pe parcursul anilor .


http://tibberoon.wordpress.com/
Nadinn
Posts: 206
Joined: 24 Jan 2013, 01:37
Location: Chisinau,Moldova

Re: Zeama

Post by Nadinn »

viitoarele miresici suntem tot mai aproape de evenimentul de care ne pregatim deja de mult timp))) sh la mine apare intrebarea... faceti zeama sau nu sh daca e obligatoriu asta?)))


User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: Zeama

Post by Ninela »

eu zic ca nu e obligatoriu, face fiecare dupa dorinta, obiceiuri din sat. Stiu ca de obicei la zeama vin ce-i care nu au putut sa vina in ziua nuntii. Noi nu vom face.


Image
User avatar
bride
Posts: 376
Joined: 07 Sep 2011, 23:00

Re: Zeama

Post by bride »

noi nu am facut zeama. Stiu ca la parinti au fost in ospetie citeva persoane,dar nu am facut nimic organizat. Nu am facut din lipsa de timp..ca trebuia sa plecam la mare.Nimeni nu s'a suparat :D


Lidia
Posts: 52
Joined: 26 Feb 2013, 19:22

Re: Zeama

Post by Lidia »

Nici noi nu facem zeama,,,duminika e nunta si noi marti la 7-00 avem bilete la avion...sper sa nu sa se supere nimeni...facem mai tirziu un frigarui+bere impreuna ku fratii,surorile,parintii si verisorii....


Post Reply