Nunta de iarnă

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
Ivanka
Posts: 90
Joined: 23 Jan 2013, 22:42

Nunta de iarnă

Post by Ivanka »

Buna seara la toate garafitile de pe acest forum.
Am si eu nevoie de ajutorul vostru. Incerc sa scriu la fiecare tema....si prima este aceasta.Chiar daca data exacta nu o stiu.
Ne dorim sa facem nunta la iarna viitoare. :mrgreen:
Am cautat dar nu am gasit ceva despre nunta in timpur iernii.
Stiu ca trebuie sa tin cont de post s.a.m.d.
Ideal ar fii 14.02.14,cum va pare?

Image


dorhyna
Posts: 125
Joined: 25 Oct 2012, 14:34

Re: Data nunţii

Post by dorhyna »

Ivanka wrote:Buna seara la toate garafitile de pe acest forum.
Am si eu nevoie de ajutorul vostru. Incerc sa scriu la fiecare tema....si prima este aceasta.Chiar daca data exacta nu o stiu.
Ne dorim sa facem nunta la iarna viitoare. :mrgreen:
Am cautat dar nu am gasit ceva despre nunta in timpur iernii.
Stiu ca trebuie sa tin cont de post s.a.m.d.
Ideal ar fii 14.02.14,cum va pare?
Iarna?...Hmmm, eu una nu as opta pu acest anotimp, indeosebi februarie...caci e ff frig. Noi cand vroiam sa punem data nuntii eram pu: iarna sau in mai si am ales mai. De acu daca asta e alegerea voastra, multa bafta in pregatiri.
Sper ca nu te-am indispus, eu doar parerea mi-am zis-o.


Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Data nunţii

Post by Alintush »

frumoasa data 14 febr...foarte insemnata pentru mine... :) cu toate astea NU iarna...nici nasa nu vreau sa fiu iarna, iar daca voi nu veti avea probleme cu frigul...si chiar va place iarna de ce nu... :roll:
principalul sa nu fie post atunci... si frumoasa cifra 14....14 :oops:


User avatar
Ivanka
Posts: 90
Joined: 23 Jan 2013, 22:42

Re: Data nunţii

Post by Ivanka »

Nu ma supara absolut nimic.Ba din contra imi place ca va expuneti ideile si parerile.
De ce iarna?
Fiinca nu mai vreau sa astept pina in vara anului 2014
Fiinca parintii lucreaza in turizm si nici de cum nu se vor putea rupe in timpul verii,iarna e perioada cind au mai mult timp disponibil(vor putea veni in tara)
Iarna e mai neobisnuit.

De frig nu mi am pus intrebarea caci va fii in sala....si voi ruga ca sa fie incalzita sala.In reste cam nu vad ce defera.

Ar fii super daca ar ninge in februarie :D


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Data nunţii

Post by maryLand »

Data de 14 februarie este data mea preferata pentru a organiza o nunta...

Mi-as dori sa fiu invitata la o nunta tematica, cu multe inimioare rosii si cu multa caldura si dragoste...

Veti avea numai de cistigat din urma aceste dati...prestatorii sunt mai ieftini, localurile au promotii, atmosefera e super...iar daca mai ai parte de ninsoare...e o zi magica ;)


Image
User avatar
Ivanka
Posts: 90
Joined: 23 Jan 2013, 22:42

Re: Data nunţii

Post by Ivanka »

Multumesc maryLand, la inceput ma gindeam si eu la nunta tematica, dar daca imi reuseste sa rezervez sala care imi doresc,nici nustiu daca aceasta sala are nevoie de tematica sau decor?


User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: Data nunţii

Post by Ninela »

Dupa cum vedem anul asta iarna nu prea a fost geroasa, poti sa ai marele noroc si in iarna lui 2014 sa fie temperaturi moderate. Bafta in pregatiri!! ;)


Image
User avatar
Ivanka
Posts: 90
Joined: 23 Jan 2013, 22:42

Re: Data nunţii

Post by Ivanka »

Multumesc Ninela.
De frig nu ma preucup fiinca imi zic ca o sala se incalzeste....de ar fi sa ninga :)


User avatar
Ivanka
Posts: 90
Joined: 23 Jan 2013, 22:42

Nunta iarna

Post by Ivanka »

Sper ca nu se supara administratiea ca am deschis aceasta tema,daca e cazul voi intelege stergerea ei.

Am foarte mare neoie de ajutorul vostru....tot citesc prin teme dar totul se petrece in timpul cald.
Eu vreau parerei si idei...chiar si criticii....despre tot ce tine de o nunta iarna.
Inceput chiar si cu meniul....presupun ca nu e aceasi miincare sa si vara.

Fie va mila de o nebuna ce vrea nunta iarna :D


Nadinn
Posts: 206
Joined: 24 Jan 2013, 01:37
Location: Chisinau,Moldova

Re: Data nunţii

Post by Nadinn »

taree fine,,, iarna cu multa zapada,,, totul alb sh inca pe 14 februarie ar fi perfect,,, ador iarna insa totusi am optat pt luna mai noi


Post Reply