Nunta de iarnă

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
Aleena
Posts: 468
Joined: 03 Mar 2012, 13:05

Re: Nunta de iarnă

Post by Aleena »

DAAAA...DA....DA....IN SFARSIT ARE CINEVA CURAJ!!!!! :D :D :D

Ivanka...pozele de nunta facute iarna vor fi SUUUUUPERBEEEEE (daca vei avea ceva noroc de multa zapada)!!!!!!
Si tu...vei fi o mireasa speciala ...

Uite cate de frumoase pot fi miresicile de iarna:

Image

Image

Image

Image


Si un buchetel tematic...din cristale:

Image

Iar aici...o poza foarte sugestiva:

Image


Si mi se invarte in cap ideea unei sanii trase de cai...pentru fotosesie...mmm... :P


Sunt cu tot sufletul PENTRU NUNTILE DE IARNA!!!!
Mult succes!!


Alina Braileanu:

Image
Capsunica
Posts: 220
Joined: 19 Jul 2012, 19:31

Re: Nunta de iarnă

Post by Capsunica »

Am fost la o nunta in iarna. Dupa ce s-au inscris la oficiul starii civile, conform traditiei, mirele o ia in brate pe mireasa si hai pe scari sa o coboare. Mirele a alunecat, mireasa mai nu o zburat, noroc de vornicel, ca a prins-o. Un ger, un frig. Mizerabil.

2 ani in urma am fost la o nunta in noiembrie. UN FRIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGG. Pur si simplu creeaza o stare GRANDIOASA DE disconfort. {Luati in considerare ca eu petreceam cu mirii toata ziua, nu am aparut deodata in sala; poate daca avea sa nu ma plimb toata ziua avea sa fie mai ok.}

Aveam coafura, aveam pantofi de toamna, eram in rochie NU DE LINA, in colanti suportabili de grosi - ca sa arate ok, in palton, cu esarfa. Mi-aduc aminte si ma doare frigul.

Sala o incalzeste, si oricum e frigulet.

Ca sa ma intelegeti, eu detest caldurile de vara si in genere caldura mai sus de 25 de grade. Eu suport frigul ushor, iarna imi place, daca is imbracata cu colgotchi normali, cu pantaloni, cu incaltaminte normala, scurta, fular- tot ii super.

Prima mireasa(era insarcinata), care o facut nunta in februarie si a doua, din noiembrie au facut bronsita cronica si au stat la pat mult timp dupa nunta. Mireasa insarcinata a pierdut copilul la scurt timp dupa nunta.

Unica mea idee acceptabila pt o nunta in februarie - este doar daca deodata ajungi in sala - nu petreci, nu fotosesie, nu nika.


User avatar
linacika
Posts: 152
Joined: 17 Aug 2012, 05:16

Re: Nunta de iarnă

Post by linacika »

mda .... Capsunika .... tragice experiente ... pentru mine nu exista nimic mai greu decit pierderea unui copil chiar daca inca e nenascut ... si eu am vazut poze foarte frumoase cu decor iarina (la deyadecor). dar cel mai important e intradevar sa nu se faca exces ... (citeva poze in zapada...) si la caldutz.


PS. o mare importanta pentru viitorul bebe o are rochia de mireasa a mamei ... nici nu va imaginati cit stress pentru bebe e cind este strins cu un corset pentru a nu fi vorbe ... sunt de parerea ca azi se poate de gasit ceva comod si acceptabil la pret ...trebuie doar sa cauti !


User avatar
Ivanka
Posts: 90
Joined: 23 Jan 2013, 22:42

Re: Nunta de iarnă

Post by Ivanka »

Merci mult Aleena pentru ideii.
Nu sunt nici nu vreau sa fiu iarna viitoare,insarcinata.
Nu vreau sa car dupa miine tot cortejul de la nunta.
In viziunea mea,fotosesie sar face doar daca ninge afara,sau daca este zapada.In rest in studiou sau in sala.
Oaspetii direct la sala.
Imi place in pozele atasate mai sus capa de la mireasa...se potriveste pentru iarna....ramine de gasit unde de procurat.
Imi fac griji pentru meniu,cred ca ar trebuii mai multa mincare calda,si bautura calda.Poate niste vin fiert.


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Nunta de iarnă

Post by maryLand »

Ivanka, cred ca trebuie sa vizitezi sala unde va doriti nunta...sa intrebati de capacitatea lor de incalzire, etc.
Se fac multe evenimente iarna si cred ca fiece sala este dotata cu calorifere sau sisteme de incalzire.

Desigur ca meniul trebuie sa fie un pic mai bogat, iarna lumea papa mai bine ca vara. Vin fiert al dorinta, multa cafea, ceai...cu toate ca in sala ar putea fi cald. Totodata as adauga mai multe bucate din carne si mai multe citrice decit la o nunta in alt anotimp. ;)

Eu as face o petrecere tematica, fie de Ziua Sf.Valentin fie "Feeria iernii" cu multe elemente decor...


Image
User avatar
Ivanka
Posts: 90
Joined: 23 Jan 2013, 22:42

Re: Nunta de iarnă

Post by Ivanka »

Feeriea ierni mi ar placea fiinca am mai vazut ideii de decor.
Din pacate sala am sa o vizitez la vara....nustiu daca comunica ei prin mail?
Trebuie sa mai astept putin...pina la vara.
Fetelor ce agentii de decor stiti?


dorhyna
Posts: 125
Joined: 25 Oct 2012, 14:34

Re: Nunta de iarnă

Post by dorhyna »



User avatar
Ivanka
Posts: 90
Joined: 23 Jan 2013, 22:42

Re: Nunta de iarnă

Post by Ivanka »

Dorhyna iti multumesc.
Eu ma gindesc la florii albe chiar si buchetul miresei.
Si un larg asortisment de bautura calda,ca capucino si ciocolata fierbinte.
Si bine inteles carne,multa carne....ca tot aud ca au fost la nunti si au ramas flaminzii,e un lucru inimaginabil sa ramii flamiind stiind ca miresuicile aluc meniu cu 14 frlurii de bucate.


dorhyna
Posts: 125
Joined: 25 Oct 2012, 14:34

Re: Nunta de iarnă

Post by dorhyna »

Ivanka wrote:Dorhyna iti multumesc.
Eu ma gindesc la florii albe chiar si buchetul miresei.
Si un larg asortisment de bautura calda,ca capucino si ciocolata fierbinte.
Si bine inteles carne,multa carne....ca tot aud ca au fost la nunti si au ramas flaminzii,e un lucru inimaginabil sa ramii flamiind stiind ca miresuicile aluc meniu cu 14 frlurii de bucate.
Cu placere!!! Si...bafta in pregatiri.
In privinta a aceea de a ramane flamand la o nunta, stiu ce inseamna....k am patit-o in octombrie 2012 si nu e deloc placut......


User avatar
kisitoka
Posts: 489
Joined: 04 Apr 2012, 08:22
Contact:

Re: Nunta de iarnă

Post by kisitoka »

Eu tot am gasit ceva idei pentru o nunta de iarna
Aici anume daca de sf Valentin
http://www.tutsvadba.ru/idei/tematika/3 ... -foto.html
si aici despre luminari , desigur ele vor da starea de caldut
http://www.tutsvadba.ru/oformlenie/ofor ... -foto.html
Image
http://www.tutsvadba.ru/idei/tematika/3 ... vadby.html
mai vezi pe acest sait ca sunt idei :)


Image
Image
Post Reply