Nunta de iarnă

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
Ivanka
Posts: 90
Joined: 23 Jan 2013, 22:42

Re: Nunta de iarnă

Post by Ivanka »

Ce sa zic am vizionat niste love story ce sau derulat iarna,sunt care tare mi au placut dar am vazut una...hm....ce sa zic era zapada dar parca au filmato in curtea case.
Eu nici nu sunt convinsa ca imi doresc love story.
Probabil ca mi am "perdut frica" sau sunt inconstienta.Absolut nimic nu ma sperie in acest anotimp,putin frigul....Dorinta de zapada e foarte mare.
OnlYou iti multumesc de linkuri,primul ma convis ca se poate de facut poze frumoase si iarna.
Ce tine de incaltaminte eu cred ca treb sa ai doua perechi...
Sunt binevenite toate ideiile si adresele utile.


User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: Nunta de iarnă

Post by Ninela »

Cred ca pentru sala poti sa ai pregatiti niste pantofiori draguti, iar pentru plimbare si fotosesie in aer liber niste cizmulite caldute ;)


Image
cristina.trib
Posts: 32
Joined: 11 Oct 2012, 12:30
Location: Chisinau

Re: Nunta de iarnă

Post by cristina.trib »



User avatar
Ivanka
Posts: 90
Joined: 23 Jan 2013, 22:42

Re: Nunta de iarnă

Post by Ivanka »

Multumesc mult fetelor....mai multe lucruri am gasit pe you tube...nunti ucrainesti care au loc iarna ;)


User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Nunta de iarnă

Post by tancha_ru86 »

Ivanka da-mi voie sa te felicit pentru curajul de a face nunta iarna. Eu personal nu as alege sa fac nunta iarna nici de ar veni sfarsitul lumii ;) , dar e doar o parere subiectiva si nicidecum nu incerc sa te descurajez. Daca asa ai hotarat tine-o tot inainte. Insa inainte de toate trebuie sa tii cont de anumite aspecte ale unei nunti de iarna. Intr-adevar se pot face si filmulete si poze extraordinar de frumoase in sezonul rece, probabil ai vazut multe poze si video care te atrag, insa trebuie sa faci abstractie de acestea si sa te concentrezi la ceea ce va fi in Marea zi pentru tine. Iarna e un sezon dificil de organizat nunti si iti pot crea foarte multe probleme. De exemplu: tu speri foarte mult sa ai zapada, nimeni nu iti garanteaza ca vei avea sau e posibil sa ai prea multa in acea zi si sa risti sa nu va puteti deplasa din cauza drumurilor blocate etc. Pe urma in loc de mult asteptata zapada te poti pomeni cu lapovita (in opinia mea sa fie lapovita este cea mai groaznica vreme de plimbat pe afara) si daca mai ai "noroc" de lapovita si vant e si mai oribil. In unele dintre aceste cazuri cu siguranta trebuie sa ai un loc sau doua-trei unde sa faceti video si poze, locuri la caldurica departe de vremea naspa de afara.

Un verisor si-a serbat nunta in urma cu 3 ani pe 29 ianuarie. A fost soare, dar -15 grade de frig, iar zapada era veche si neagra, adica murdara si urata. Poze frumoase au facut decat in hotel.Nu au facut pneumonie insa au ajuns la sala aproape degerati, iar degetele de la maini si picioare i-au durut mult timp de atunci. o vecina a facut nunta pe 10 februarie si a prins o vreme in care zapada era pe sfarsite, numai apa si noroi pe strazile chisinaului.

Trecand peste aceste aspecte, daca ai noroc de zapada si soare concomitent atunci vei avea niste poze tare reusite, iar accesoriile tale trebuie sa fie numaidecat manusile groase (nu neaparat albe), cizmulite albe pufoase, daca ai bani suficieti sa-ti ei un palton sau o haina de blana alba, un guler alb de blana si eventual o caciula alba cu blana. Poti sa-ti ei strampi grosi albi si asa imbracata fii sigura ca n-o sa ingheti si vei arata in poze ca si craiasa zapezilor. Mai rau cu mirele, el nu poate sa-si ia pe el decat costumul manusi si caciula. paltonul nu cred ca da bine in poze.

Pentru decorul salii, invitatii, marturii, panou pentru poze, panou pentru asezarea la masa, cartea nuntii etc sunt o sumedenie de idei in spiritul iernii si poti sa te inspiri din culorile argintiu si alb, sa folosesti cristale si modele de fulgi.

Pentru inspiratie:
ImageImageImage


Multa bafta Ivanka si iti doresc sa ai parte de zapada frumoasa!


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
User avatar
Ivanka
Posts: 90
Joined: 23 Jan 2013, 22:42

Re: Nunta de iarnă

Post by Ivanka »

tancha iti multumesc mult mia placut sa te citesc,
Poze afara vom face in dependenta de timp.Dupa ce am vazut nunta mondena care a avut loc zilele aceastea ,mi am zis ca in caz de zapada a sa am nevoie de niste brate de munca care sa dezapezeasca drumul de la masinii pina la intrare in local.
In resc nimic nu ma sperie....Sper sa reusim sa o facem si pe asta.


User avatar
alina2012
Posts: 202
Joined: 27 Oct 2012, 22:20

Re: Nunta de iarnă

Post by alina2012 »

Citesc toate mesajele si te admir, Ivanka cit de sigura si hotarita esti! Nu iti schimbi decizia chiar daca e greu sa faci o nunta iarna! (eu sigur ma razgindeam:) ) Succes tie si o nunta cit mai frumoasa!


User avatar
Ivanka
Posts: 90
Joined: 23 Jan 2013, 22:42

Re: Nunta de iarnă

Post by Ivanka »

Mersi Alina....dar sa stii ca chiar si eu ma mir de forta mea de caracter....Am zis Iarna si atit.
Sper sa mi resuseasca....acum imi da batae de cap si" data" ca trebuie de tinut cont si de calendarul bisericesc....


User avatar
WonderlandBride
Posts: 59
Joined: 28 Jan 2013, 10:53

Re: Nunta de iarnă

Post by WonderlandBride »

O nuntă iarna ar fi foarte frumoasă, mai ales că poți să ți-o faci cu bani ceva mai puțini, pentru că beneficiezi și de reduceri din partea restaurantelor. Sper că o să îmi fac și eu nunta iarna asta, dacă am noroc în weekend (cînd plec la viitorii socri la discuții, ei insistă să fac nunta la ei în ogradă). Îmi și imaginez mulți copăcei, cristale și flori multe albe, chiar dacă știu că sunt mai scumpe în acea perioadă. Aș vrea toată sala să fie în lumina asta albastră.

Image
Image
Image
Image


Liudocika2012
Posts: 795
Joined: 23 Nov 2011, 00:00

Re: Nunta de iarnă

Post by Liudocika2012 »

aaaaaaaaah ce frumusete! Daca as mai face o data nunta as face-o iarna cu siguranta!


Image
ровно дыши, капитан моей распущенной души.
Post Reply