Pregătirea tenului pt nuntă

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by wildcat soul »

bride wrote:Fetelor a incercat cineva din voi ozomoterapia? Iar ma confrunt cu acneea ..nu mai stiu la ce sa apelez. Am citi mult despre ozonoterapie si pare a fi ceva bun.Vreau sa stiu daca cineva a incercat si sa'mi spuna daca se merita .Pupici :*
eu am incercat ozonoterapia pt par e super, is sigura ca tre sa ajute si in cazul acneei, incearca si aparatul darsonvali, la noi o colega are problema asta si se foloseste de acest aparat sincer ajuta, succese tie ;)


Image
User avatar
bride
Posts: 376
Joined: 07 Sep 2011, 23:00

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by bride »

wildcat soul wrote:
bride wrote:Fetelor a incercat cineva din voi ozomoterapia? Iar ma confrunt cu acneea ..nu mai stiu la ce sa apelez. Am citi mult despre ozonoterapie si pare a fi ceva bun.Vreau sa stiu daca cineva a incercat si sa'mi spuna daca se merita .Pupici :*
eu am incercat ozonoterapia pt par e super, is sigura ca tre sa ajute si in cazul acneei, incearca si aparatul darsonvali, la noi o colega are problema asta si se foloseste de acest aparat sincer ajuta, succese tie ;)

Merci mult pentru raspuns.Trec pe la un dermotolog sa vad ce zice si ea .de acest aparat nu am auzit. :roll:


User avatar
bride
Posts: 376
Joined: 07 Sep 2011, 23:00

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by bride »

Apropo nu te'a durut procedura pt par?.. injectabil?


marcellla
Posts: 350
Joined: 08 Jun 2011, 23:00
Location: Torino

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by marcellla »

Dragelor, cine din voi poate sa ma sfatuie ceva in privinta exfolierii unghiilor. Inainte nu aveam probleme dar de undeva un an incoace numai cresc un pic si se exfoliaza. Poate vre'un complex de vitamine, dar vreau sa stiu precis ca ajuta.


Image
User avatar
Aleena
Posts: 468
Joined: 03 Mar 2012, 13:05

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by Aleena »

marcellla wrote:Dragelor, cine din voi poate sa ma sfatuie ceva in privinta exfolierii unghiilor. Inainte nu aveam probleme dar de undeva un an incoace numai cresc un pic si se exfoliaza. Poate vre'un complex de vitamine, dar vreau sa stiu precis ca ajuta.
Marcella,pentru unghii frumoase si par sanatos e foarte eficient Prenatalul.
Mereu am avut probleme cu exfolierea unghiilor,insa dupa nastere ( la momentul cand a fost realizata poza copilul avea 4 luni si era alaptat natural) ,ele aratau asa:

Image

Atentie si la parul meu de atunci...crescuse atat de mult cat am fost insarcinata,imediat dupa nunta purtam o tunsoare bob.


Alina Braileanu:

Image
User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by wildcat soul »

bride wrote:Apropo nu te'a durut procedura pt par?.. injectabil?
eu am facut proceduri cu aburi de ozon, nu injectii, sunt cam fricoasa, ma tem de injectii :oops: :oops: :oops: dar si cu aburi daca sincer sa vazut efect, parul se indesise putin si nu cadea asa tare


Image
marcellla
Posts: 350
Joined: 08 Jun 2011, 23:00
Location: Torino

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by marcellla »

Merci Aleena, dar eu daca in viitorul apropiat nu planific un bebe stau si ma intreb pot sa iau Prenatal ? Adica ceva rau cred ca nu mi-ar face, dar oricum e pentru viitoarele mamici, si contine anumiti nutrienti anume pentru acea perioada. Deja nu-mi mai suport unghiile, mereu le-am avut dure si frumoase, si acum....uneori imi vine sa pling de ciuda :(
P.S. ce micut e Bogdanel si ce flacau a crescut acum. Sa-ti traiasca!


Image
User avatar
crisgirl
Posts: 85
Joined: 22 Oct 2012, 00:34

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by crisgirl »

wildcat soul wrote:
bride wrote:Fetelor a incercat cineva din voi ozomoterapia? Iar ma confrunt cu acneea ..nu mai stiu la ce sa apelez. Am citi mult despre ozonoterapie si pare a fi ceva bun.Vreau sa stiu daca cineva a incercat si sa'mi spuna daca se merita .Pupici :*
eu am incercat ozonoterapia pt par e super, is sigura ca tre sa ajute si in cazul acneei, incearca si aparatul darsonvali, la noi o colega are problema asta si se foloseste de acest aparat sincer ajuta, succese tie ;)
unde ai facut procedura de ozonoterapie pu par? si daca a avut vreun efect?


Image
User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by wildcat soul »

crisgirl wrote:
wildcat soul wrote:
bride wrote:Fetelor a incercat cineva din voi ozomoterapia? Iar ma confrunt cu acneea ..nu mai stiu la ce sa apelez. Am citi mult despre ozonoterapie si pare a fi ceva bun.Vreau sa stiu daca cineva a incercat si sa'mi spuna daca se merita .Pupici :*
eu am incercat ozonoterapia pt par e super, is sigura ca tre sa ajute si in cazul acneei, incearca si aparatul darsonvali, la noi o colega are problema asta si se foloseste de acest aparat sincer ajuta, succese tie ;)
unde ai facut procedura de ozonoterapie pu par? si daca a avut vreun efect?
am facut ozonaterapia la revimed plus, eu am facut cu aburi, dar am inteles ca cu injectii are mai bun efect, da pe o perioada ajuta, dar doar pe o perioada, eu acuma am dat de niste ampule pentru intarirea parului, sincer au un efect mai bun ca ozonoterapia http://www.mr.ru/?action=card&cid=945&i ... wt+methode


Image
Christiana
Posts: 42
Joined: 16 Sep 2013, 18:30

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by Christiana »

marcellla wrote:Merci Aleena, dar eu daca in viitorul apropiat nu planific un bebe stau si ma intreb pot sa iau Prenatal ? Adica ceva rau cred ca nu mi-ar face, dar oricum e pentru viitoarele mamici, si contine anumiti nutrienti anume pentru acea perioada. Deja nu-mi mai suport unghiile, mereu le-am avut dure si frumoase, si acum....uneori imi vine sa pling de ciuda :(
P.S. ce micut e Bogdanel si ce flacau a crescut acum. Sa-ti traiasca!
Buna marcella..si eu am avut asa probleme cu unghiile..nici nu reuseau sa creasca, ca deja si se rupeau,dar mi-a spus vecina ca iau in fiecare dimineata cite o lingurita de ceai de polen de albine...la inceput nu am crezut dar rezultatul nu s-a lasat asteptat...unghiile sau intarit si parul creste mai creste..incearca nu vei regreta :)


Post Reply