Nunta la Capitoles Park (Catering afara in poienita)

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Design21
Posts: 17
Joined: 05 Sep 2014, 10:27
Location: Chisinau

Nunta la Capitoles Park (Catering afara in poienita)

Post by Design21 »

Salutare fetelor, cine a sarbatorit sau a fost invitat la nunta la Capitoles Park afara la poienita http://tour.virtualtur.md/capitoles-park/teritoriul/

spuneti-mi va rog impresiile bune, minusurile, tot ce mi-ar fi de folos sa stiu. Planificam sa sarbatorim acolo nunta noastra in iulie 2015.
Va multimim. P.A.
Last edited by Design21 on 05 Sep 2014, 16:07, edited 1 time in total.


P.A.
elaanna77
Posts: 16
Joined: 16 Aug 2014, 15:17

Re: Nunta la Capitoles Park (Catering afara in poienita)

Post by elaanna77 »

am fost chiar luni la o nunta la Capitoles Park, impresiile nu chiar pozitive, mincare cam putina in gramaj, si asortimentul slab, dar pretul e maricel, 900 de lei de persoana, si cu nimic nu am ramas impersionati, pe masa nu era nici o salata ( presupun ca asa au ales mirii meniul) deservirea tot cam slabuta, locatia e buna.


Design21
Posts: 17
Joined: 05 Sep 2014, 10:27
Location: Chisinau

Re: Nunta la Capitoles Park (Catering afara in poienita)

Post by Design21 »

Multumesc elaanna77 !!!


P.A.
Inulea87
Posts: 29
Joined: 30 Jul 2014, 11:09

Re: Nunta la Capitoles Park (Catering afara in poienita)

Post by Inulea87 »

si eu am bronat la Capitoles Park nunta noastra care va avea loc pe data de 9 august 2015. Am auzit doar comentarii pozitive despre acest restaurant, deservirea, bucatele, tot la cel mai inalt nivel. Si locul, ceva neobisnuit. Sper sa nu ma dezamagesc...


Design21
Posts: 17
Joined: 05 Sep 2014, 10:27
Location: Chisinau

Re: Nunta la Capitoles Park (Catering afara in poienita)

Post by Design21 »

Pe noi ne intereseaza in special info despre Poienita lor....


P.A.
Kitsurica
Posts: 146
Joined: 06 Sep 2013, 15:21

Re: Nunta la Capitoles Park (Catering afara in poienita)

Post by Kitsurica »

lacatia este buna, departe de zgomotul urban, in sinul parcului, amenajat frumos iti poti pune in executare orice decor, pentru poze este nice, pentru o nunta asa mai neordinara, insa nunta in aer liber are minusurile ei, in primul rind depinde mult de conditiile meteo, intr-o zi cu ploaie si vint mare nu mai faci nimic in poenitsa ceia, nu poti fi incaltata pe tocuri, atit si invitatii, care deja tre sa se gindeasca la tinuta, seara pe malul lacului sunt multi tintari, la lumina vin multe gize, ele o sa fie peste tot, inclusiv si in felurile de mincare, ca sa folosesti baia tre de dus in restaurant, unde posibil sa fie alta nunta, pretul relativ mare, nu vor incapea multi invitati in cort in caz de ploaie. Eu as putea sa-ti recomanda sa aveti prima etapa a nuntii afara in poenitsa, intilnirea invitatiilor, fursetul, dar sa aveti masa inauntru, sau ar fi bine daca nunta ar fi de zi, adica sa se inceapa mai devreme si sa se termine mai devreme, fiindca noaptea e tare umed si frig acolo, daca insa iti doresti mult o nunta in aer liber si ti-a placut locatia atunci trebuie doar sa tii cond de aceste aspecte si sa speri ca o sa aveti timp bun, fiindc ae frumos si ar fi o nunta super.


elaanna77
Posts: 16
Joined: 16 Aug 2014, 15:17

Re: Nunta la Capitoles Park (Catering afara in poienita)

Post by elaanna77 »

Exact cum ai descris a fost si la nunta la care am fost prezenti, erau foarte multi tintari, la furset o multime de insecte, seara s-a lasat cam frig, mai mult stateam pe holurile salii, in interior, inghetasem de tot. Atunci discutam cu sotul si ii ziceam, daca am fi avut o clima ca in Miami, atunci poate s-ar fi putut de organizat nunti in aer liber si tot fara mincare pe mese, care sa stea toata seara, dar peste o ora nu te mai poti atinge de bucate.
Meniul la Capitoles tot mi s-a parut foarte ordinar, mirii au achitat 950 de lei de persoana, dar sincer vorbind nu au avut nimic deosebit.


Design21
Posts: 17
Joined: 05 Sep 2014, 10:27
Location: Chisinau

Re: Nunta la Capitoles Park (Catering afara in poienita)

Post by Design21 »

elaanna77 wrote:Exact cum ai descris a fost si la nunta la care am fost prezenti, erau foarte multi tintari, la furset o multime de insecte, seara s-a lasat cam frig, mai mult stateam pe holurile salii, in interior, inghetasem de tot. Atunci discutam cu sotul si ii ziceam, daca am fi avut o clima ca in Miami, atunci poate s-ar fi putut de organizat nunti in aer liber si tot fara mincare pe mese, care sa stea toata seara, dar peste o ora nu te mai poti atinge de bucate.
Meniul la Capitoles tot mi s-a parut foarte ordinar, mirii au achitat 950 de lei de persoana, dar sincer vorbind nu au avut nimic deosebit.
Elaanna77, spune-mi te rog in ce luna a avut loc nunta la care ai fost prezenta? si cum a fost vremea inainte de petrecere, ziua?


P.A.
elaanna77
Posts: 16
Joined: 16 Aug 2014, 15:17

Re: Nunta la Capitoles Park (Catering afara in poienita)

Post by elaanna77 »

nunta a avut loc la sf lunii august, si seara era mai rece, presupun ca din cauza lacului, dar erau si foarte multi tintari si musculite la furset.


Design21
Posts: 17
Joined: 05 Sep 2014, 10:27
Location: Chisinau

Re: Nunta la Capitoles Park (Catering afara in poienita)

Post by Design21 »

elaanna77 wrote:nunta a avut loc la sf lunii august, si seara era mai rece, presupun ca din cauza lacului, dar erau si foarte multi tintari si musculite la furset.
Multumim elaanna77, ai zis mai sus ca nu v-ati putut atinge de mincare mai tirziu, ce a-ti avut in vedere? ca mincarea era stricata?


P.A.
Post Reply