lista celor necesare pentru nunta

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Post Reply
cutsa
Posts: 87
Joined: 20 Oct 2014, 07:49

lista celor necesare pentru nunta

Post by cutsa »

fetelor va rog ajutor.nui stiu cum sa ma organizez sa nu uit ceva sa cumpar pentru ziua cea mare .... poate facem o lista de toate cele necesare....si fiecare diin noi mai adauga cite ceva....


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: lista celor necesare pentru nunta

Post by Olecika »

Pentru a nu uita nimic in ziua nuntii, pentru a fi relaxata si pentru a savura fiecare clipa puteti apela la un coordonator de eveniment.

Este foarte comod si tarifele sunt destul de accesibile :)

Coordonatorul isi incepe activitatea cu citeva zile inainte de eveniment, atunci cind ii telefoneaza pe toti prestatorii, concretizeaza toate detaliile legate de eveniment, astfel mireasa cu o zi inainte de nunta poate merge la o sedinta de masaj sau spa :)

In ziua nuntii coordonatorul este mereu alaturi de miri si are grija de tooaaaaate detaliile :) El face timing planul pentru intreaga zi, scenariul serii, coordoneaza fiecare moment al evenimentului cu prestatorii implicati.

Pentru detalii, puteti telefona: 060283388


cutsa
Posts: 87
Joined: 20 Oct 2014, 07:49

Re: lista celor necesare pentru nunta

Post by cutsa »

Olecika wrote:Pentru a nu uita nimic in ziua nuntii, pentru a fi relaxata si pentru a savura fiecare clipa puteti apela la un coordonator de eveniment.

Este foarte comod si tarifele sunt destul de accesibile :)

Coordonatorul isi incepe activitatea cu citeva zile inainte de eveniment, atunci cind ii telefoneaza pe toti prestatorii, concretizeaza toate detaliile legate de eveniment, astfel mireasa cu o zi inainte de nunta poate merge la o sedinta de masaj sau spa :)

In ziua nuntii coordonatorul este mereu alaturi de miri si are grija de tooaaaaate detaliile :) El face timing planul pentru intreaga zi, scenariul serii, coordoneaza fiecare moment al evenimentului cu prestatorii implicati.

Pentru detalii, puteti telefona: 060283388
e bine asa...dar si singuri poate e posibil....fiecare scrim cite ceva ...si deja vedem fiecare ce are in lista sa si ce nu ..:))))


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: lista celor necesare pentru nunta

Post by Olecika »

Sigur ca scriti, eu nu am zis nimic :)

Mai tirziu, voi reveni si eu cu o lista ;) care sa va ajute


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: lista celor necesare pentru nunta

Post by catiushka »

fetelor eu va sfatui sa va faceti o agenda, carnetel, unde scrieti tot de la lista de cumparaturi, date de contact si lista invitatilor,
eu o aveam mereu la indemina, cind imi aminteam ceva scriam, astfel, organizind nunta cu un an inainte nu am uitat nimic si totul a fost perfect

mai intii fa planul zilei aproximativ, si te gindesti ce o sa trebuiasca la fiecare etapa

de ex.
- ziua incepe cu pregatirea mirilor, deci trebuie sa te programezi la coafura si machiaj,
apoi toate lucrurile pentru mireasa (rochie, pantofi, bijuterii etc.) mire la fel
- buchet mireasa, mire si nasi
- buchete tineret

- colaci (pentru traditii, intimpinat oaspetii, pentru nasi, pepntru incuscrit, colacul miresei)
- decor acasa sau chirie hotel
- masa pentru tineret ziua

- fotograf, videograf, care sint alaturi de voi de dimineata
- poate ceva accesorii pentru fotosesie ??

- decor masini
- cadou nasi
- pahare miri, nasi
- invitatii
- daca de decor se ocupa cineva atunci va usureaza munca la sala
- daca nu, pregatiti cartea nuntii, plicuri pentru bani care servesc si de carduri de masa cu numele invitatilor, compozitii pe mesele invitatilor, panou cu asezarea la masa si numerele meselor, compozitie la prezidiu
- cos pentru bani
- ulcior si vas pentru spalatul miinilor la nasi
- bol pentru bani la receptia oaspetilor

- la restaurant :
- bautura pentru mese (sampanie, vin, divin, vodca, apa minerala, plata, bauturi dulci etc.)
- bautura pentru fourchette
- fructe
- dulciuri
- tartine etc. totul depinde de fantezia voastra
- torta foarte important, de dat comanda cu 1 luna inainte de eveniment
- INELE desigur
- pregatirea dansului mirilor

si desigur muzica, moderator, dansatori, alte activitati


Post Reply