Culoarea nuntii

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
gugusea
Posts: 7
Joined: 12 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Culoarea nuntii

Post by gugusea »

si mie turcoaz imi place, cika e culoarea an 2010, insa nu cred ka va merge la sala mea, prea bate in oki :)
toate nuantele astea chocolate/ivory/oranj/maro anume la ce chestii le vei folosi? in sala, buchetul?


naty83
Posts: 77
Joined: 06 Apr 2010, 23:00
Location: spania

Re: Culoarea nuntii

Post by naty83 »

la noi va predomina 3 culori: bordo, alb si bej


Mariashca
Posts: 338
Joined: 08 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Culoarea nuntii

Post by Mariashca »

fetelor ce fel de culoare e turcoaz? :oops:


Uliana
Posts: 447
Joined: 07 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Culoarea nuntii

Post by Uliana »



Mariashca
Posts: 338
Joined: 08 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Culoarea nuntii

Post by Mariashca »

Uliana wrote:Mariashca uitate aiceea http://www.vreauculoare.ro/culoare/albastru-turcoaz.php
mersi uliana, frumoasa culoare, o stiam dar nu credeam ca se numeste asa, e super de placuta culoarea


Uliana
Posts: 447
Joined: 07 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Culoarea nuntii

Post by Uliana »

tu vrei sa alegi culoare nuntii asa culoare???


Mariashca
Posts: 338
Joined: 08 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Culoarea nuntii

Post by Mariashca »

Uliana wrote:tu vrei sa alegi culoare nuntii asa culoare???
nu, pentru ca nu se cam leaga cu sala, la noi sala e bej, si bantucul de la scaune e auriu, eu vreau la rochie sami cos lenta cu bant bej si cred ca culoarea la noi va predomina bej- auriu, dar nici nu stiu ce sa fac cu culoarea buchetelului ca tare mult imi place violetul nu stiu daca se va asorta cu bejul meu, incer sa pun vreo poza cu buchetelul care imi place mult, dar nu sunt decisa pina in final, mai vad inca Image


Uliana
Posts: 447
Joined: 07 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Culoarea nuntii

Post by Uliana »

Foarte frumoasa culoare si buket mie sincer tare imi place , eu iti dau un svat poti pe masa sa faci bukete cu violet, cravata la mire violet, totul ce o sa mai aduci in sala sa fie violet, invitatiile violet, cardurile de pe masa sa fie violet, poti la mina sa-ti pui o floare violet, tortul cu flori violet, la mine sala tot e bej dar eu o sa fac asa cum tie iti spun numia ca eu inca nu m-am hotarit la culoare dar crde o o sa aleg culoare roz :)


Mariashca
Posts: 338
Joined: 08 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Culoarea nuntii

Post by Mariashca »

Uliana mersi mult de incurajare si de propuneri, chiar o sa ma gindesc in privinta violetului ca e ceva neordinar si imi place mult, mersi inca odata Image Image Image


Uliana
Posts: 447
Joined: 07 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Culoarea nuntii

Post by Uliana »

poftim si cu placere...daca sa te uiti din alte parti atunci practic mai multe sali sau is albe sau is bej, asaca tu iti faci culoare nunti dar nu sala :D


Post Reply