Starea de spirit... inaintea nuntii

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
henrietta
Posts: 176
Joined: 22 Sep 2013, 19:30

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by henrietta »

catiushka wrote:ce sa mai zic eu, 10 luni inca pina la nunta dar eu deja am cosmaruri si vorbesc prin somn :(
imi fac griji pentru orice, desi o mare parte din lucruri sint puse la punct,
dar totusi imi fac griji de decor, de sala de furset de toate serviciile ... ooof sper sa ma linistesc cu timpul

Koryna : ce era si de asteptat, bravo si bine ca ai avut sustinerea de care aveai nevoie :!:
catiushka ce bravo sunteti...cind faceti nunta si in ce local?? Treb si noi sa ne monitorizam, noi planificam in iunie dar inca nici pe la localuri nu am mers si asa mi-i teama sa nu fie ocupat, dar un lucru ma gindesc ca in iunie nu prea se fac nunti si ma sper sa fie ok


Image
User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by catiushka »

henrietta wrote:
catiushka wrote:ce sa mai zic eu, 10 luni inca pina la nunta dar eu deja am cosmaruri si vorbesc prin somn :(
imi fac griji pentru orice, desi o mare parte din lucruri sint puse la punct,
dar totusi imi fac griji de decor, de sala de furset de toate serviciile ... ooof sper sa ma linistesc cu timpul

Koryna : ce era si de asteptat, bravo si bine ca ai avut sustinerea de care aveai nevoie :!:
catiushka ce bravo sunteti...cind faceti nunta si in ce local?? Treb si noi sa ne monitorizam, noi planificam in iunie dar inca nici pe la localuri nu am mers si asa mi-i teama sa nu fie ocupat, dar un lucru ma gindesc ca in iunie nu prea se fac nunti si ma sper sa fie ok
noi am fost obligati sa hotarim repejor caci nu suntem in tara, am venit vara asta ciTeva saptamini si am incheiat constractele cu majoritatea serviciilor, nunta in august, la gril parc, am mai lasat pe mama sa mai incheie contractul cu dansatorii si alte maruntisuri, noi deja revenim inainte de nunta, in rest totul de la departare,
desigur forumul mi-a fost de mare folos, am citit toate temele, din scoarta in scoarta
pentru iunie da, nu sint multe nunti, o sa aveti de unde alege,
eu facusem o lista de vizitat de pe forum: de ex. pe locul intii era miadora, dar foarte multi cunoscuti si prieteni ne-au zis ca nu face de jucat nunta acolo, si alte sali dar mereu comparam cu miadora deci nu ne placusera,
si pe urma cautam sala cu multa iarba si verdeata imprejur, de tip vila, deci am vizitat vila drago la vadul lui voda dar directorul foarte ambiguu, nu ne-a dat nici un raspuns complet, plus la asta ti se scot bani pe orice chitibus,
deja aproape dezamagiti ca nu gasim, am aflat numele salii unde facuse lilu si am vizitat-o si am ales-o, si speram sa avem nunta viselor noastre cu primirea oaspetilor afara in codri :)


User avatar
henrietta
Posts: 176
Joined: 22 Sep 2013, 19:30

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by henrietta »

noi am fost obligati sa hotarim repejor caci nu suntem in tara, am venit vara asta ciTeva saptamini si am incheiat constractele cu majoritatea serviciilor, nunta in august, la gril parc, am mai lasat pe mama sa mai incheie contractul cu dansatorii si alte maruntisuri, noi deja revenim inainte de nunta, in rest totul de la departare,
desigur forumul mi-a fost de mare folos, am citit toate temele, din scoarta in scoarta
pentru iunie da, nu sint multe nunti, o sa aveti de unde alege,
eu facusem o lista de vizitat de pe forum: de ex. pe locul intii era miadora, dar foarte multi cunoscuti si prieteni ne-au zis ca nu face de jucat nunta acolo, si alte sali dar mereu comparam cu miadora deci nu ne placusera,
si pe urma cautam sala cu multa iarba si verdeata imprejur, de tip vila, deci am vizitat vila drago la vadul lui voda dar directorul foarte ambiguu, nu ne-a dat nici un raspuns complet, plus la asta ti se scot bani pe orice chitibus,
deja aproape dezamagiti ca nu gasim, am aflat numele salii unde facuse lilu si am vizitat-o si am ales-o, si speram sa avem nunta viselor noastre cu primirea oaspetilor afara in codri :)[/quote]

:) eu tot vroiam gril parc si inca vreau insa e in afara orasullui si distanta ne face sa cautam altceva, noi fiind unul de la orhei si celalalt de la donduseni nu vrem sa kinuim foarte tare oamenii pe drumuri. Pentru mine tot e foarte important ca sala sa aiba teritoriu frumos in jur asa ca ma gindesc ca restaurantul La Plopi ar face fata dorintelor mele sau Hanul lui Vasile ...deja ramine sa mergem sa discutam......iar pe tine te felicit cu alegerea facuta si ma bucur nespus pentru tine, ma imaginez un pic in locul tau si imi place ce vad ca chiar sunt indragostita de localul cela

si uite asa am facut un pic de off-top :oops:


Image
User avatar
Fleur de lis
Posts: 57
Joined: 05 Aug 2013, 17:41

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by Fleur de lis »

wildcat soul wrote:fetelor mai am si eu 9 zile pina la cununie si 16 zile pina la nunta dar nu am dispozitie deloc de nunta :( am fost eri si am facut cu moderatoarea planul pt nunta si in genere m-am dezamagit nu se primeste mai nimic din ceea ce am vrut eu.. am vrut intimpinatul oaspetilor afara sa fie si inscriea tot afara asa frumos chiar imi inchipuiam cum va fi, dar mi sa spus ca nu se va primi, la 7 deja se intunica afara (noi la 7 ne-am inteles referitor la inscriere), dar am mai aflat eri ca socri o sa vina abia la 7 jumate la sala, asta va fi inca si mai tirziu:( nustiu deja daca sincer nu mai vreau nimic.. parintii care pin acuma stateau intro parte si doar dadeau sfaturi incep sa intervina si ei, si pe mine asta inca si mai tare ma enerveaza, orice intilnire cu parintii si orice discutie despre nunta ajunge sa fie intro atmosfera foarte tensionata:( nustiu deja ce sa fac, din pregatirile vesele pentru nunta sa prefacut intrun cosmar
Am intrat sa vad ce solutii antistress au gasit miresele si am gasit 90% situatia mea la moment, reflectata, doar cu mici modificari... Wildcat soul, sper ca ai trecut perfect peste toate! (cee ce imi doresc si mie, doar ca mai am 3 luni pana la nunta si nu-mi mai ajung nervi)


Gaby
Posts: 73
Joined: 17 Nov 2013, 23:49

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by Gaby »

fetelor va inteleg perfect, eu mai am pina la nunta mai putin de 5 luni, shi sunt stresata pasiv, asta pt ca inca nu am inceput intensiv pregatirile ce tine de decor, invitatii... dar odata ce incep toate astea simt ca n-o sa am loc. Am lipsit de pe forum ceva timp asta din cauza ca nu mai stiam ce vreau, cum vreau sa fie si daca vreau :( . Acum insa sunt in acea dispozitie de a afec toate deodata :D . Sper la toate sa treaca nunta usor shi frumos :)


Radutu
Posts: 90
Joined: 27 Mar 2014, 15:33

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by Radutu »

miresuicelor eu deja sunt cu nunta pe nas, noi serbam in mai si zic ca aceasta este luna noastra , mereu mi-am dorit sa sarbatorim nunta primavara cind totul in jur e de un verde crud, miroase a primavara , sincer luna trecuta am avut mai multe emotii si chiar insomnii iar acum parca m-am mai linistit deja parca le-am facut pe toate si suntem in asteptare, sper sa iasa tot cum mi-am dorit, dar stiu sigur orice ar fi voi fi cu zimbetul pe buze caci o alta nunta nu va mai fi


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by catiushka »

bravo radutu ca le-ati hotarit pe toate, bafta voua si bine faci ca te-ai mai calmat,
vorbeam cu henrietta la o alta tema (offtop clar) ca sa bea ceaiuri calmante si a zis ca o ajuta, asa o sa fac si eu peste 2 luni :mrgreen:
si sigur cum fara zimbet pe buze, pe mine o sa ma doara falcile de la atita zimbit :D


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by Olecika »

eheheeee fetelor, emotiile pe care le aveti acum is normale si sincer va zic: BUCURATI-VA DE ELE !!!

Cum imi zicea si mie cineva inainte de nunta, lasa nu te mai plinge ca esti stresata si te certi cu VS, daca nu ati anulat nunta, atunci totul e ok :P Dupa nunta insa vin lucrurile cu adevarat serioase, vine casnicia cu bucuriile si necazurile ei. Vine primul an de casnicie, care se zice ca e cel mai greu dintre toti :D dar si cel mai dulceeee :D Savurati fiecare moment ca nu il veti mai trai la fel NICIODATA !!!!

Bafta Bafta si multa rabdare :) Afara e cald si e soare iar voi in curind veti fi mirese, il aveti pe VS alaturi si familiile... ce poate sa isi mai doreasca un om :)


User avatar
crisgirl
Posts: 85
Joined: 22 Oct 2012, 00:34

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by crisgirl »

Am slabit cu 5 kg ... e pentru ca poate am postit, sau poate pentru ca se apropie ziua cea mare? Insa in stomacul meu de 1 luna-ncoace zboara doar ... fluturi, fluturi , fluturi !


Image
Radutu
Posts: 90
Joined: 27 Mar 2014, 15:33

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by Radutu »

crisgirl wrote:Am slabit cu 5 kg ... e pentru ca poate am postit, sau poate pentru ca se apropie ziua cea mare? Insa in stomacul meu de 1 luna-ncoace zboara doar ... fluturi, fluturi , fluturi !

si eu am slabit la fel cu 5 kg iar vs in genere cu 10 ii cade si inelul de pe deget, cred ca isi face griji mai mult ca mine dar nu da pe fata


Post Reply