Starea de spirit... inaintea nuntii

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Buburuza2014
Posts: 82
Joined: 26 Jun 2013, 21:48

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by Buburuza2014 »

La noi, ca sa vezi, lucrurile stau invers. Sincer va spun: ne-am ingrasat ambii. Pt nunta nu ne stresam pt ca e inca devreme. Cu o luna inainte de nunta va fi stres, presupun, dar poate si fara el ne vom trece :lol:


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by catiushka »

La mine mirele e la regim de adaugare in masa sport si mincare de 5 ori pe zi a ajuns la 80 :D
Eu am 52 kile precis ca la nunta o sa am 50 caci azi dimineata ma trezesc cu un vis cum ma ocup de decor la mine in ograda si ceva nu se primea nu reuseam pe toate :D eeei se da startul viselor timpite :D :mrgreen:


InnaM
Posts: 170
Joined: 14 Oct 2012, 17:45

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by InnaM »

ce-am ris de visul tau catiushka! ufffff de perioada viselor chiar nu mii dor, eu ma trezeam in sudori shi cu o rasuflare de parca alergasem vreo 10km :lol: :lol: tot visam ca veneau oaspetzii shi eu ori eram necoafata shi nemachiata etc. ori ca sala era goala fara fir de decor samd.

Bucaratziva de ultima perioada dragele mele, sa shtitzi ca produsul final intradevar merita tot stresul, preocuparile shi noptzile nedormite de dinainte!


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by catiushka »

ce inna ti-ai amintit prin ce ai trecut si tu ? :lol:
inseamna ca nu sint singura careia i se intimpla asta, ma mai linistesti :mrgreen:


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by Olecika »

Nuuu Catiushka, nicicum nu esti singura :)


Radutu
Posts: 90
Joined: 27 Mar 2014, 15:33

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by Radutu »

offfffffffffff miresuicelor iata ca a venit si la noi sarbatoarea cea mare, deja nu im gasesc locul si mereu am senzatia ca voi uita ceva sau imi fac griji ca va ploua si ne va strica sarbatoarea sau ma voi certa cu VS , inebunesc cred ca voi bea o sticla de valeriana sau mai bine vreo 100 gr de coniac bun


InnaM
Posts: 170
Joined: 14 Oct 2012, 17:45

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by InnaM »

Eeeeee Radutu, ce-i cu negativitatea asta???? Parca rezolvasem??? Kind ai nunta, ca nu te vad in listutza??
Fruntea sus!!!! Gindeshte numai pozitiv. Nu te stresa pentru ce nu ai reushit sa faci. Shi nici vremea rea nu-tzi strica nunta (spun din experientza). Ce strica o nunta de obicei este o mireasa botoasa/suparata/stresata, oaspetzi pasivi etc. Pina la urma ziua aceasta nu se va mai repeta, asha ca savureaza din plin, shi nu pune focus pe maruntzishuri. Important este ca totzi cei dragi sint sanatoshi shi-tzi pot fi alaturi, shi ca voi doi vetzi fi impreuna o viatza intreaga. O nunta ca in poveste itzi doresc, plina de voie buna shi oameni frumoshi, iar voua multa armonie in casa!!


Gaby
Posts: 73
Joined: 17 Nov 2013, 23:49

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by Gaby »

Radutu wrote:offfffffffffff miresuicelor iata ca a venit si la noi sarbatoarea cea mare, deja nu im gasesc locul si mereu am senzatia ca voi uita ceva sau imi fac griji ca va ploua si ne va strica sarbatoarea sau ma voi certa cu VS , inebunesc cred ca voi bea o sticla de valeriana sau mai bine vreo 100 gr de coniac bun
Radutu nu lasa moralul la pamint, tu toate le-ai facut, toate au reusit, esti cea mai frumoasa mireasa, ai cel mai frumos mire alaturi, e ziua ta indiferent de vremea de afara, este soare sau nu, ploua sau e vint, gindeste-te ca anume pt tn e vremea asta afara, gindeste-te la tn shi sotul tau, savureaza fiecare secunda ca pe urma sa nu-ti para rau ca au trecut pe linga tn. La nunta nashei mele ea foarte calma era, shi anume de asta shi ia placut nunta ei, fiecare faceau ce aveau de facut, ea insa s-a distrat de minune, e unica mireasa care am vazuto sa nu retraiasca la propia nunta( shi mie tare frica la mn sa nu fie invers, de asta de akm ma pregatesc moral ka totul va fi bn), eu credeam k sunt unica mireasa care asa retraieste. Radutu tu gindestete sa fii frumoasa pt sotul tau, sa radiezi de fericire - anume aceasta stralucire in ochi ca atunci cind esti mireasa nu se mai repeta, iar sotul tau asta vrea sa vada la tn, sa vada ca esti fericita shi nicidecum sa retraiesti k nu a venit un invitat sau ca nu sau asezat florile asa cum trebuia la inceput. astea toate sunt trecatoare. Fii fericita in rochia de mireasa, fii iubita mai mult shi mai mult de sotul tau cu fiecare clipa petrecuta impreuna, fii tu insuti. Asteptam sa ne zici cum ati petrecut nunta. apropo cind e nunta?


VictoriaB
Posts: 12
Joined: 09 Mar 2014, 22:22

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by VictoriaB »

Buna..Uite ca vine cu pasi rapizi si ziua cea mare pt noi...mai sunt cateva ore pana o sa tremur de emotii. Nu,pot spune ca acum sunt calma.Am avut o saptamana groaznica,Noi revenind in tara cu 6zile inaintea nuntii,ne-a fost foarte greu sa le reusim pe toate,mai ales ca facem totul doar noi.Am avut si crize de nervi si de toate,bine ca VS e mai calm si incearca sa ma convinga ca o sa fie totul bine.Azi mai am atatea de facut dar simt ca nu mai reusesc,dar orele trec ca secundele.Asta e deacum, ce nu o sa ne iasa acum o sa facem cu alta ocazie:))Nu,imi vine a crede ca maine voi fi mireasa si voi fi si in centru atentiei toata ziua. Va doresc mult succes in pregatiri celor ce urmeaza. O nunta cat mai frumoasa,ne dorim noua si tuturor celor care o sa o aiba! :)


Gaby
Posts: 73
Joined: 17 Nov 2013, 23:49

Re: Starea de spirit... inaintea nuntii

Post by Gaby »

VictoriaB cum ati petrecut sarbatoarea? te asteptam cu impresii de dupa nunta :) shi poze desigur ;)


Post Reply