Rochia de mireasa

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
User avatar
Admin
Site Admin
Posts: 1498
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Rochia de mireasa

Post by Admin »

Rochitza mea e o copie (nu chiar identica) a modelului Paraguay din colectia San Patrick 2009. O coase doamna Valentina, un modelier exceptional de la salonul Samira. Voi de unde ati procurat-o, inchiriat-o sau cusut-o? Image


olesikag
Posts: 98
Joined: 06 Apr 2010, 23:00
Location: chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by olesikag »

rokita mea este cea de la lasposa colectia 2009 FUKIEN dar are putin nishte detalii adugate..ka a fost kusuta! Image


naty83
Posts: 77
Joined: 06 Apr 2010, 23:00
Location: spania

Re: Rochia de mireasa

Post by naty83 »

rochita mea http://blog.webboda.es/coleccion-sarah- ... -1a-parte/ modelo 605 detras putin modificata sus.arata fix cum aici.


olesikag
Posts: 98
Joined: 06 Apr 2010, 23:00
Location: chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by olesikag »

naty83 wrote:rochita mea http://blog.webboda.es/coleccion-sarah- ... -1a-parte/ modelo 605 detras putin modificata sus.arata fix cum aici.
naty83 dar cu kit o dai in kirie dupa nunta?shi daca o dai? :D


naty83
Posts: 77
Joined: 06 Apr 2010, 23:00
Location: spania

Re: Rochia de mireasa

Post by naty83 »

Daca o sa fie vreo viitoare miresuica interesata o dau in chirie,dar la pret nu m-am gindit.


olesikag
Posts: 98
Joined: 06 Apr 2010, 23:00
Location: chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by olesikag »

naty83 wrote:Daca o sa fie vreo viitoare miresuica interesata o dau in chirie,dar la pret nu m-am gindit.
ghindeshtete la pret shi imi spsui te rog mult!ca eu acm sint in cautarea rokitei!


naty83
Posts: 77
Joined: 06 Apr 2010, 23:00
Location: spania

Re: Rochia de mireasa

Post by naty83 »

in chirie 400e.Dar vad ca mai sus zici ca ai deja rochie de la lasposa


Mariashca
Posts: 338
Joined: 08 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by Mariashca »

Fetelor eu vreau sami cos rochia dupa modelul Maggie Sottero /Claudette http://www.maggiesottero.com/dress.aspx ... tyle=S5256 imi place mult Image, am in plan sa schimb culoarea lentei de la briu in combinare cu costumul sau cravata mirelui, inca nam dato la cusut , va rog sa spuneti si voi parerea, mersi


Uliana
Posts: 447
Joined: 07 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by Uliana »

Fetelor sinteti bravo la tema rochia, dar eu nu ma nimic, aici e pinace zero....Mariashca, vreu sa spun ca rochia e frumoasa, dar te-as sfatui sa te duci pe la saloane sa masori mai multe rochii si sa vezi ce iti sta mai bine si pe urma poti sa te hotarasti la cusut, cam asa rochita sa cusut o fata cu colanul rozov si mai pufoasa rochita si stii ca e fffrumoasa, asaca bafta..... Image


kkristina
Posts: 98
Joined: 08 Apr 2010, 23:00

Re: Rochia de mireasa

Post by kkristina »

Eu tot inca sunt zero la acest capitol, vreau un model dar nustiu inca nu l-am masurat, nu vreau sa dau un sac de bani, chiar ma tsintesc spre o arenda, ce conteaza daca rokia costa milione si mireasa are o fatsa inacrita, conteaza coafura makiaj si o dispozitie foarte buna cum si rokia tot, nu o mai iai de la piata, dar mai mult de 800 1000 euro nu am de gind sa dau pe rokie:)))


Locked