Nunta "La Plopi"

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
nataci_u
Posts: 8
Joined: 25 Feb 2014, 23:11

Re: Nunta "La Plopi"

Post by nataci_u »

deci eu am foarte multe idei cum ash vrea sa-mi fie decorul doar ca problema e ca nu sunt sigura daca sa apelez la vreo agentie sau nu.nu shtiu de ce (nu vreau sa par rautacioasa)dar nu prea imi place ce vad la agentii,adica deja e obositor sa vad acelasi lukru la toate nuntile doar ca in culori diferite.shi plus la asta la preturi exaggerate dupa parerea mea.deci am intrebat nu demult o mireasa cit a costat-o decorul shi mia zis ca 1600 euro dar cind mam uitat in pozele de la nunta mai ca nu am vazut nimik décor wow... :roll:


User avatar
K_ID_25
Posts: 556
Joined: 04 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Nunta "La Plopi"

Post by K_ID_25 »

Are sens sa apelezi, dar nu la agentiile care nu fac decit sa jumuleasca in mare parte (si vad ai si un exemplu destul de elocvent). Ar fi mai rational sa imparti ceea ce poti face si ceea ce nu poti face cu minutele tale, iar din ceea ce trebuie sa cumperi - ai putea lua in chirie la pret mai mic , etc. Depinde mult de situatie ... desigur :)
Pentru mine , a apela la agentii suna mai mult a oameni care pur si simplu doresc sa scape de grija pregatirilor sub acest aspect si sunt gata sa plateasca pentru serviciile cuiva numai sa iasa bine cu efort minim. Noi aici pe forum, insa, mai mult punem accent pe forte proprii sau imbinam ceea ce putem cu ceea ce putem gasi la preturi rezonabile - departe de 1600 eur :)


Image
elena.ignat
Posts: 3
Joined: 02 Mar 2014, 16:06

Re: Nunta "La Plopi"

Post by elena.ignat »

nataci_u wrote:deci eu am foarte multe idei cum ash vrea sa-mi fie decorul doar ca problema e ca nu sunt sigura daca sa apelez la vreo agentie sau nu.nu shtiu de ce (nu vreau sa par rautacioasa)dar nu prea imi place ce vad la agentii,adica deja e obositor sa vad acelasi lukru la toate nuntile doar ca in culori diferite.shi plus la asta la preturi exaggerate dupa parerea mea.deci am intrebat nu demult o mireasa cit a costat-o decorul shi mia zis ca 1600 euro dar cind mam uitat in pozele de la nunta mai ca nu am vazut nimik décor wow... :roll:
scriemi e-mailul tau sa vb acolo ,poate iti las si un nr de tel si discutam mai multe detalii.


Radutu
Posts: 90
Joined: 27 Mar 2014, 15:33

Re: Nunta "La Plopi"

Post by Radutu »

nataci_u wrote:deci eu am foarte multe idei cum ash vrea sa-mi fie decorul doar ca problema e ca nu sunt sigura daca sa apelez la vreo agentie sau nu.nu shtiu de ce (nu vreau sa par rautacioasa)dar nu prea imi place ce vad la agentii,adica deja e obositor sa vad acelasi lukru la toate nuntile doar ca in culori diferite.shi plus la asta la preturi exaggerate dupa parerea mea.deci am intrebat nu demult o mireasa cit a costat-o decorul shi mia zis ca 1600 euro dar cind mam uitat in pozele de la nunta mai ca nu am vazut nimik décor wow... :roll:
doamne fereste parca am trai prin Las Vegas cu decor de 1600 euro si eu fac nunta la Plopi si ma costa decorul in jur de 5000 lei moldovenesti caci in Moldova traim , descrierea decorului am facut-o la tema decorul salii, tot cu multe flori naturale si idei frumoase la o fetita simpla care nu are aere si semnele eurului sau dolarului in ochi si chiar ma intreb cine da asa sume nebune :o


Radutu
Posts: 90
Joined: 27 Mar 2014, 15:33

Re: Nunta "La Plopi"

Post by Radutu »

K_ID_25 wrote:O noutate nu prea buna din partea La Plopi pentru miresicile care urmeaza sa faca acolo nuntile.

Administratia in persoana Dnei Maria percepe o taxa -
ujas dar noua nu ne-a spus nimic de aceasta taxa, o sa-i sara capacele lu vs daca aude de asta


User avatar
K_ID_25
Posts: 556
Joined: 04 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Nunta "La Plopi"

Post by K_ID_25 »

Da tu intii suna si verifica daca au mai mentinut si pentru acest am aceasta taxa, si pe urma anunta-l pe VS :D


Image
User avatar
henrietta
Posts: 176
Joined: 22 Sep 2013, 19:30

Re: Nunta "La Plopi"

Post by henrietta »

taxa este dar e minora - 300 de lei, si asta pentru ca cineva (nu stiu cine) mai inainte (din spusele administratoareai) a facut ceva mizerie in timpul decorarii si de asta a pus aceasta taxa...in principiu ei isi fac regulile dupa bunul plac si sunt de acord cu asta atita cit taxa asta e mica.


Image
User avatar
K_ID_25
Posts: 556
Joined: 04 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Nunta "La Plopi"

Post by K_ID_25 »

da da , adevarat, asa imi tipa si mie in fatsa ca cineva din floristi a venit si i-a lasat resturi multe, multe si ea a trebuit sa faca curat cu echipa ... eu cu flori vii nu lucrez defel , si am cu mine matura si saculetse ca sa string si nu numai La Plopi faca asa ci peste tot unde merg - nu vad de ce eu sau miresele ar trebui sa achite aceasta taxa ... 300 lei eu ma uit la ei ca la bani seriosi ... inteleg sa fie 50 poate as mai ignora, dar 300 lei ar fi pretul unui accesoriu de nunta in chirie, ar fi pretul pentru o cina romantica modesta de ce sa ii dai asa pur si simplu


Image
Radutu
Posts: 90
Joined: 27 Mar 2014, 15:33

Re: Nunta "La Plopi"

Post by Radutu »

iata am revenit si eu de la tara , am sarbatorit pastele foarte frumos dar recunosc ca mi-a fost dor de narcoticul asta de forum, iata chiar ma inerveaza taxele astea am sunat-o si eu sa vad daca e adevarat si asa este, a zis ca a uitat sa ma preintimpine, zajralisi cum zice rusul, da ce inseamna asta 300 de lei sigur ca sunt bani, poate pe linga suma totala sigur ca pentru ea sunt banuti dar eu stau la lucru de la 8.00 pina la 17.00 si primesc pe zi 200 lei , cu studii si masterat si ea pentru o deridecatoare care trebuie sa dea cu matura si sa nu sa se gindeasca la nimic 15 min trebuie sa-i dea 300, nu am vrut sa ma cert cu ea inainte de nunta, dar am vorbit cam dur cu ea , faza e ca pina la nunta sa nu mai nascoceasca si alte reguli


User avatar
henrietta
Posts: 176
Joined: 22 Sep 2013, 19:30

Re: Nunta "La Plopi"

Post by henrietta »

Radutu wrote:iata am revenit si eu de la tara , am sarbatorit pastele foarte frumos dar recunosc ca mi-a fost dor de narcoticul asta de forum, iata chiar ma inerveaza taxele astea am sunat-o si eu sa vad daca e adevarat si asa este, a zis ca a uitat sa ma preintimpine, zajralisi cum zice rusul, da ce inseamna asta 300 de lei sigur ca sunt bani, poate pe linga suma totala sigur ca pentru ea sunt banuti dar eu stau la lucru de la 8.00 pina la 17.00 si primesc pe zi 200 lei , cu studii si masterat si ea pentru o deridecatoare care trebuie sa dea cu matura si sa nu sa se gindeasca la nimic 15 min trebuie sa-i dea 300, nu am vrut sa ma cert cu ea inainte de nunta, dar am vorbit cam dur cu ea , faza e ca pina la nunta sa nu mai nascoceasca si alte reguli
Fetelor chiar exagerati un pic - e dreptul lor sa puna aceasta taxa, e localul lor si datorita acestor reguli isi pastreaza ordinea acolo + ca la plopi sunt cele mai rezonabile preturi pentru meniu din tot orasul.


Image
Post Reply