Prosoapele nashilor

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Prosoapele nashilor

Post by Alintush »

Eu am luat prosoape asemanatoare cu ale lui Heliga...
da, putin sunt scumpe...dar foarte frumosi nasii sunt cu ele...daca vrea sa le scoata poftim...la sala poate sa le scoata dupa masa mare...nu ma va deranja...
eu am vrut niste prosoape de 1000 lei un singur prosop...atit de frumos...insa m-am oprit la altele...
lucrat manual


User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Prosoapele nashilor

Post by perla »

noi am luat prosoapele nasilor de la Calea Basarabiei, era in perioada postului si ne-au costat 400 de lei, sunt de alea 2 in 1.. dar prosoape foarte frumoase si originale, nasilor le-au placut mult...


User avatar
LaSposa
Posts: 58
Joined: 27 Mar 2012, 14:06

Re: Prosoapele nashilor

Post by LaSposa »

Noi am renuntat la propsoape. Nici nasii si nici vorniceii nu vor avea. Nasii singuri ne-au rugat sa renuntam la aceasta traditie. Asadar, nasa si nasul vor avea flori naturale la mina si in piept. Iar vorniceii vor avea buchetele mai deosebite decit ceilalti tineri.:)


clara
Posts: 232
Joined: 24 Feb 2012, 09:11

Re: Prosoapele nashilor

Post by clara »

LaSposa wrote:Noi am renuntat la propsoape. Nici nasii si nici vorniceii nu vor avea. Nasii singuri ne-au rugat sa renuntam la aceasta traditie. Asadar, nasa si nasul vor avea flori naturale la mina si in piept. Iar vorniceii vor avea buchetele mai deosebite decit ceilalti tineri.:)
Exact asa a fost si la noi, frumos si economic. :D


User avatar
LaSposa
Posts: 58
Joined: 27 Mar 2012, 14:06

Re: Prosoapele nashilor

Post by LaSposa »

clara wrote:
LaSposa wrote:Noi am renuntat la propsoape. Nici nasii si nici vorniceii nu vor avea. Nasii singuri ne-au rugat sa renuntam la aceasta traditie. Asadar, nasa si nasul vor avea flori naturale la mina si in piept. Iar vorniceii vor avea buchetele mai deosebite decit ceilalti tineri.:)
Exact asa a fost si la noi, frumos si economic. :D
Clara, spune-mi te rog, dar buchetelel nasilor din ce flori au fost facute si ce culoare?poate ai vrio poza?


User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: Prosoapele nashilor

Post by Katina »

Eu am vrut prosoape brodate insa cd mea placut costa 1700 prea mult pt cateva ore si am gasit cu 700in unic albe frumoase


clara
Posts: 232
Joined: 24 Feb 2012, 09:11

Re: Prosoapele nashilor

Post by clara »

LaSposa wrote: Clara, spune-mi te rog, dar buchetelel nasilor din ce flori au fost facute si ce culoare?poate ai vrio poza?
Din pacate nu am poze, am rugat fotograful sa-mi trimita macar citeva, dar vad ca inca nimic. Eu doream sa le fac butoniere din flori vii, dar au spus ca vor sa le ramina ca amintire si am cumparat artificiale. Buchetele le-am cumparat de la Calea Basarabiei, dar le-am facut si ceva modificari, au fost de culoare alba cu roz -trandafir si cale.


User avatar
LaSposa
Posts: 58
Joined: 27 Mar 2012, 14:06

Re: Prosoapele nashilor

Post by LaSposa »

clara wrote:
LaSposa wrote: Clara, spune-mi te rog, dar buchetelel nasilor din ce flori au fost facute si ce culoare?poate ai vrio poza?
Din pacate nu am poze, am rugat fotograful sa-mi trimita macar citeva, dar vad ca inca nimic. Eu doream sa le fac butoniere din flori vii, dar au spus ca vor sa le ramina ca amintire si am cumparat artificiale. Buchetele le-am cumparat de la Calea Basarabiei, dar le-am facut si ceva modificari, au fost de culoare alba cu roz -trandafir si cale.
merci:)


Diana 2013
Posts: 234
Joined: 17 Nov 2012, 19:18

Re: Prosoapele nashilor

Post by Diana 2013 »

salut fetelor, am nevoie de prosoape frumoase pentru nanasi, ceva de genul crosetate pe margini si cu material natural pe mijloc, sau in totalitate crosetate, care se pot uni, si in final sa se formeze o fata de masa, pe care nasii o pot utiliza si mai tirziu... mersi frumos pu sfaturi...


User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Prosoapele nashilor

Post by heliga »

Diana la caalea basarbiei sunt niste prosoape foarte frumose .Noi de acolo le-am cumparat si erau crosetate pe la margini si doamna ne-a zis ca nasii pot sa vina sa le dea ei si ea le va uni. Am dat undeva vri-o 750 de lei mi se pare,dar sunt si mai scumpe 1500 .Mai pe scurt gasesti pe toate gusturile.


Image
Image
Post Reply