Invitaţii de nuntă

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Liudocika2012
Posts: 795
Joined: 23 Nov 2011, 00:00

Re: Invitatii la nunta

Post by Liudocika2012 »

Mie imi place a 3 doar ca eu as schimba felul scrisului ori culoarea la textul de baza, a trebuit sa-mi incordez putin ochii sa vad ce scrie. In a 2 e o poza foarte reusita cu voi, sunteti frumosi dar personal optez pentru invitatii fara pozele tinerilor pe ele (exceptie fac invitatiile plasate tot aici de o fosta mireasa in stilul retro stiti voi care,mi-au placut)
Asa cum tu ai un stil aparte, parerea mea subiectiva poti sa nu o iei in consideratie





Nasii nostri la fel vor fi Apostol!


Image
ровно дыши, капитан моей распущенной души.
User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Invitatii la nunta

Post by tancha_ru86 »

Mie tot mi-a placut invitatia in stil retro a Catalinei. Eu insa imi doresc ceva de genul doar ca invitatia sa fie sub forma de puzzle. Piesele de puzzle sa fie pus intr-o pungutza transparenta. Stie cineva daca se fac astfel de invitatii in moldova si cam cat costa. Nici nu poate fi vorba sa le confectionez eu pentru ca nu ma pricep deloc la chestii facute de mana. In romania am gasit pe un singur site genul asta de invitatii insa dezavantajul este ca trebuie sa faci minim 40 de invitatii care ar costa vreo 700 de lei. Nu prea stiu ce preturi se practica la invitatii, eu vreau sa fie ceva deosebit. Cum credeti pretul e mare? Oricum eu nu voi da invitatii la toti cei prezenti la nunta, decat celor mai apropiati prieteni si rude. Nasii isi vor bate capul singuri de invitatii lor si parintii la fel, iar o parte dintre invitatii le voi face on-line.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Invitatii la nunta

Post by Alintush »

Mie tot a 3 mi-a placut cel mai mult...numai ca as mai face putine schimbari...imi pare incarcata...iar mie imi place simpla...dar deja dupa gusturile tale


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Invitatii la nunta

Post by maryLand »

Cristina, ai niste miini de aur...esti foarte inventiva...
inivtatia nr 3 cel mai mult mi-a placut...insa trebuie sa verifici un pic textul si sa schimbi shrift-ul si culorile...este foarte obositor de citit.
Si desigur sa folosesti diacritice. Arata mult mai profesional.

dar curajul tau este de invidiat. Bravo si spor la treaba! Image Image Image

p.s. sper sa nu te superi referitor la mica critica.


Image
User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: Invitatii la nunta

Post by Katina »

fetelor mersi de sfaturi nu ma supar deloc de aia am pus aici ca sa vad ce neajunsuri sunt si eu aveam dubii la scris ca daca fac invitatia .... un pic mai mica pai sigur nu se va intelege nimic... :oops: dar eu vreau sa fac aia cu poza si cu textu o singura invitatie nu din 2 pagini dar pe fata si dos si pun in plic ,sau sa las numai textul si pe spate sa printez un desen doar ?hmmmmm? Image


User avatar
INNA 2012
Posts: 635
Joined: 05 Nov 2011, 00:00

Re: Invitatii la nunta

Post by INNA 2012 »

Katina wrote:fetelor mersi de sfaturi nu ma supar deloc de aia am pus aici ca sa vad ce neajunsuri sunt si eu aveam dubii la scris ca daca fac invitatia .... un pic mai mica pai sigur nu se va intelege nimic... :oops: dar eu vreau sa fac aia cu poza si cu textu o singura invitatie nu din 2 pagini dar pe fata si dos si pun in plic ,sau sa las numai textul si pe spate sa printez un desen doar ?hmmmmm? Image
mie mia placut poza ce vrei s-o pui pe verso,ceea ce tine de cuvinte,varianta a doua imi place mai tare,doar ca eu nu as incarca-o asa tare,mie mi-ar place sa fie,,scurt si clar,,(asta doar e viziunea mea,deja tu decizi).stiu ca iti plac culorile,dar sunt de acord cu maryland


User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Invitatii la nunta

Post by heliga »

si eu sunt de acord cu fetele Cristina e prea colorata si inkarcata ,dar in rest imi place a 2-3 :D


Image
Image
Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Invitatii la nunta

Post by Alintush »

Fetelor, de unde as putea procura plicuri...simple si nu chiar scumpe


Beatrise
Posts: 325
Joined: 14 Nov 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Invitatii la nunta

Post by Beatrise »

Cristina eu as opta la fel varianta 2+3 insa kum au zis si fetele scrisul si culoarea trebuie sa modifici... Oricum esti bravo si ai mini de aur Image


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Invitatii la nunta

Post by maryLand »

Alintush wrote:Fetelor, de unde as putea procura plicuri...simple si nu chiar scumpe
Metro, Azur, Mart...si multe librarii.... Image


Image
Locked