Invitaţii de nuntă

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
User avatar
Admin
Site Admin
Posts: 1498
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Invitaţii de nuntă

Post by Admin »

Cine le face handmade? Noi le-am facut la comanda, insa nashii vor pt invitatii lor sa le faca personalizate. De unde pot procura hartie colorata? Unde se afla acel magazin de langa ASEM si cum se numeste el? Mersi


olesikag
Posts: 98
Joined: 06 Apr 2010, 23:00
Location: chisinau

Re: Invitatii la nunta

Post by olesikag »

Eu le fac hand made (profesia imi permite) :P o sa ma duk la Mart magazinul de linga asem shi o sa kumpar carton deacum am gasit ceva modele prin net! Image


naty83
Posts: 77
Joined: 06 Apr 2010, 23:00
Location: spania

Re: Invitatii la nunta

Post by naty83 »

Eu tot le fac hand made,cind le termin pun o poza .


User avatar
Admin
Site Admin
Posts: 1498
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Invitatii la nunta

Post by Admin »

Noi le-am cumparat din Romania invitatiile. Insa, am facut cu nasha ieri invitatii pt alaiul ei si au iesit superbe. Mai bine le faceam si eu handmade. Desi, pt 15 invitatii cat am facut cu ea, pe hartie si toate cele necesare s-au cheltuit 110 lei:)


kkristina
Posts: 98
Joined: 08 Apr 2010, 23:00

Re: Invitatii la nunta

Post by kkristina »

Noi cred ca v-om da comanda din Romania is mai diverse, a-si fac hand made, dar rabdarea mea nu e mare si cred ca la un moment am sa le botsesc pe toate, dar nici nu prea am timp, eu in genere ma gindeam sa expediezi prin mail, oricum invitatiile se arunca :roll:


DDianKa
Posts: 138
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau, centru

Re: Invitatii la nunta

Post by DDianKa »

am fost la nunta.md şi am văzut atâtea, doar că ceea ce îmi place mie costă binişor
poate că într-adevăr e mai bine handmade? cel puţin cu mărturiile sigur că m-am hotărît să le fac singurică, am deja şi idei multişoare, să dea Domnul să le implementez, că timp cam nu prea am Image


Anusca
Posts: 364
Joined: 07 Apr 2010, 23:00

Re: Invitatii la nunta

Post by Anusca »

Fetelor, iata eu am o nedumerire. Chiar trebuie invitatiile astea? De ce zic asta, pt ca ma gindesc ca is niste bani aruncati in vint, parerea mea. De exemplu, toata oaste socrilor eu idee nu am cine is oamenii ceie, de ce sa cheltui niste bani sa le fac invitatii, dak ei si asa vor veni :P In plus, noi fiind peste hotare n-am de unde sa le stiu adresele la toti, cine precis or sa vina cine nu, si cred ca simplu, la noi cum se face, parintii merg personal si isi invita oaspetii, nasii la fel, deci eu nu vad necesitatea invitatiilor :) Care are sa vina vine el si fara invitatii :P

Asta asa o parere :) Eu prefer sa dau bani mai multi pe foto/video, muzica si sa economisesc pe alte maruntisuri :) Voi ce zice-ti? :?:


Anusca
Posts: 364
Joined: 07 Apr 2010, 23:00

Re: Invitatii la nunta

Post by Anusca »

In ceea ce priveste marturiile am gasit ceva tare original si frumos, insa are un - e scris in engleza si nu cred ca toata lumea v-a intelege mesajul, desigur ca se poate de tradus atunci la nunta insa nush dak se merita :(



olesikag
Posts: 98
Joined: 06 Apr 2010, 23:00
Location: chisinau

Re: Invitatii la nunta

Post by olesikag »

Anusca wrote:Fetelor, iata eu am o nedumerire. Chiar trebuie invitatiile astea? De ce zic asta, pt ca ma gindesc ca is niste bani aruncati in vint, parerea mea. De exemplu, toata oaste socrilor eu idee nu am cine is oamenii ceie, de ce sa cheltui niste bani sa le fac invitatii, dak ei si asa vor veni :P In plus, noi fiind peste hotare n-am de unde sa le stiu adresele la toti, cine precis or sa vina cine nu, si cred ca simplu, la noi cum se face, parintii merg personal si isi invita oaspetii, nasii la fel, deci eu nu vad necesitatea invitatiilor :) Care are sa vina vine el si fara invitatii :P

Asta asa o parere :) Eu prefer sa dau bani mai multi pe foto/video, muzica si sa economisesc pe alte maruntisuri :) Voi ce zice-ti? :?:
in cea ce priveshte cu adresele invitatilor eu klar ca nu la toti transmit!ca pe multi ii am peste hotare!dar oricum pe cei care ii am aici sint la 50 de pereki asha ka nu mii greu sa iau karton sal indoi in doua shi sa pun nishte panglici shi invitatia ii gata! :D :D dar asha se spune ka la tineret asha se poate ceva mai ieftin ca ei oricum le arunca peurma..dar acei mai in virsta le pastreaza! :roll: noi de exemplu o sa mergem pe la ai noshtri ku invitatiile akasa...ca pe telefon ei multe ce zik!treb sa ne uitam la ei in oki :D :D


pops_uk
Posts: 77
Joined: 09 Apr 2010, 23:00
Location: Londra, Marea Britanie

Re: Invitatii la nunta

Post by pops_uk »

Cu invitatiile noi am facut in felul urmator: am luat doar pentru alaiul nasilor si invitatii nostri a tinerilor. Parintii au decis ca o sa mearga personla cu cate o mini sticluta de coniac (25 grame cred) si o mini cutiuta de bomboane, care de fapt e mai mult un suvenir decat ceva de baut si mancat: combinatia arata foarte bine si am auzit ca reactiile sunt pozitive.


Locked