Servicii foto şi video

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
marinka
Posts: 228
Joined: 08 Aug 2011, 23:00

Re: Servicii foto si video

Post by marinka »

m-am uitat pe site si imi plac lucrarile lor, video e Full HD?


User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Servicii foto si video

Post by RoDiNkA »

marinka wrote:m-am uitat pe site si imi plac lucrarile lor, video e Full HD?
Uite, nu sunt profesionist in domeniu... daca iti plac lucrarile, mai bine e sa mergi la ei si sa vorbesti despre tot!!! ;)
VS al meu foarte mult atrage atentie la toata tehnica, la ei tehnica e buna! Ceea ce tine de HD sau FullHD, trebuie sa cunosti exact pentru ce ai nevoie.
Pentru ca, chiar cu format HD e nevoie de TV speciale, chiar si compurile nu toate rezista la asemenea format puternic, ce are mari cerinte! :D
Asa ca, nu trage concluzii doar prin navigarea in net; plus ca calitatea lucrarilor difera de cea naturala.
Un mic sfat, nu te baza doar pe lucrarile ce le vezi pe site; mergi pe la ei, discuta, intilneste-te pe viu, vezi si atitidinea lor, pentru a putea avea o imagine integrala si veridica!
Eu foarte mult am cautat si alegerea mea a ramas la ei, ceea ce ma bucura foarte mult! Bafta!


Image
doina30882000
Posts: 834
Joined: 15 Sep 2011, 23:00
Location: UK

Re: Servicii foto si video

Post by doina30882000 »

noi am ramas la Andrei Turcan ca fotograf si un baiat cameraman pe care ni l-a propus el(si e bine asa ca deacuma ei se vor intelege).... Image Image Image Image


Image
User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Servicii foto si video

Post by tancha_ru86 »

Eu am apelat la serviciile foto oferite de Radu Viorel. Mi-au placut mult lucrarile lui. eu pun accent mai mult pe foto. pozele sunt mai usor de revazut, le pui in rame pe birou sau pe perete, pe net sau in rame digitale si le pot vizualiza mult mai multe persoane chiar si la distanta. asa ca la video am ales ceva care sa-mi convina la pret si calitate buna. Multi cameramani mascheaza sub denumirea FHD sau bleuray niste preturi care dor la buzunar. ca sa pot viziona o filmare in FHD trebuie sa am un ecran care sa permita acest lucru. Nu neg poate o sa mi cumpar un LCD sau alte dracovenii care mai apar, dar asta nu inseamna ca bunica de la tara care va vedea video o va interesa prea mult ca filmarea e HD sau DVD, or peste ani dupa ce s-a pus praful pe inregistrarea de la nunta o sa mai intereseze pe cineva ca e DVD sau e 3D. cel mult o sa se amuze de rochia de mireasa demodata a mamei sau a bunicii :D. Asa ca miresuicelor aveti grija cu preturile astea exagerate, vorba uneia dintre noi ca un fotograf bun face poze frumoase si cu un aparat simplu. Am gasit limba comuna cu Radu Viorel, e de treaba, ne-a dat si un sfat, ca sa nu ne jenam la sedinta foto cu o suta de grame rezolvam, asa mai in gluma mai in serios. Restul vom vedea la nunta deja cum va fi.


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
charnelle
Posts: 306
Joined: 02 Sep 2010, 23:00
Location: Franta

Re: Servicii foto si video

Post by charnelle »

Fetelor, uitati ce idei a avut un cuplu foarte non conformist

http://alttv.md/emisiune/nunta-in-detal ... rie-1.html

au facut un love story si traditia de furare a miresei in stil de film thriller.. personal, impresiile sunt contradictorii...vizionare placuta!


Madalyn
Posts: 154
Joined: 24 Oct 2011, 23:00

Prelucrare poze nunta

Post by Madalyn »

Am o mare neclaritate, fetele care au avut deja nunta va rog mult sa imi raspundeti:
Ce presupune prelucrarea pozelor la nunta?
Prelucrare in photoshop? scoaterea obiectelor din poza care strica poze, etc
Prelucrare doar de contrast?
Sau la ce anume se refera?
Multi fotografi au un numar limitat de poze pe care le prelucreaza, altii spun ca le prelucreaza pe toate, si stiu pe cineva care a primit pozele toate , cica erau prelucrate, dar nu era nici o diferenta fata de materialul original...deci care-i pontul aici?

Multumesc anticipat!


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Servicii foto si video

Post by maryLand »

Prelucrarea (in cazul nostru si nu numai) a fost in primul rind reglarea luminilor din fotografie, culorile, uneori ajusteaza culoarea tenului sau scot efectul fetei stralucitoare.

La noi s-au prelucrat toate pozele. In unele din ele mi s-a scos un semn de pe mina, care se privea inestetic....insa sotului meu i s-a lasat semnul de buna purtare din frunte, deoarece il reprezinta....
sincer, nu inteleg de ce unii fotografi prelucreaza doar un numar de poze... Image


Image
catalina
Posts: 274
Joined: 27 Jul 2011, 23:00
Location: chisinau

Re: Servicii foto si video

Post by catalina »

si noua ne-au prelucrat toate pozele,absolut toate!e vorba de lumini,de fata stralucitoare,de culori,si alte zeci de nuante,cel mai important zgarietura mea de pe nas,facuta proaspat in dimineata nuntii.Eu tot nu inteleg de ce unii fotografi pun numar limita de poze prelucrate?!si cu restul ce fac mirii?!asta deja e impertinenta,ma scuzati...


Madalyn
Posts: 154
Joined: 24 Oct 2011, 23:00

Re: Servicii foto si video

Post by Madalyn »

Aham, foarte bine daca v-a facut asa. Mireasa care s-a plins de aceste servicii a spus ca in pozele ei erau mai multe lucruri, de exemplu are o poza foarte frumoasa cu strampii putin destramati...alta unde se vede un geam urit din incaperea unde a facut sedinta foto..si multe alte lucruri...si spune ca cei care zic ca le prelucreaza pe toate defapt nu prelucreaza nici una pentru ca au aparat profesionist si pozele ies frumoase oricum.


me BRIDE
Posts: 241
Joined: 09 Dec 2011, 00:00

Re: Servicii foto si video

Post by me BRIDE »

Miresicilor, voi cind bronati serviciile foto-video, incheiati pe loc vreun contract sau precontract cu fotograful/cameramanul?
VS i-a dat arvona lui Andrei, dar nu au incheiat contract, voi cum ati facut?


Locked