Dansatori

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
heyapple
Posts: 74
Joined: 09 Jan 2014, 18:12

Re: Dansatori

Post by heyapple »

mmgg29 wrote:Fetelor, spuneti-mi va rog, este real sa gasesti dansatori pentru nunta cu 50 euro/perechea? :roll:
Ajut pe cineva cu pregatirile (nunta mea deja a trecut :) )
Daca stiti pe cineva, aveti date de contact, va rog, scrieti-mi. Multumesc
eu cred că este real sa gasesti la asa pret, dar nu in chisinau


Gaby
Posts: 73
Joined: 17 Nov 2013, 23:49

Re: Dansatori

Post by Gaby »

mmgg29 wrote:Fetelor, spuneti-mi va rog, este real sa gasesti dansatori pentru nunta cu 50 euro/perechea? :roll:
Ajut pe cineva cu pregatirile (nunta mea deja a trecut :) )
Daca stiti pe cineva, aveti date de contact, va rog, scrieti-mi. Multumesc
daca sincer nu prea cred k e posibil, pentru ca am vazut shi dansatori care iau 100 perechea shi tot mare lucru nu fac, danseaza prost, mai bn cautati dansatori buni, iar cind zic buni nu am in vedere neaparat scumpi, la noi la nunta avem 2 perechi de la soroca, danseaza foarte bn, am vazut la nunta nashilor, shi ne-au placut mult, speram la nunta nopastra tot sa danseze asa cu foc cum au facuto atunci :D, plus la asta pretul la ei e standart-200 euro 2 perechi


Mary08
Posts: 291
Joined: 29 Oct 2012, 23:05

Re: Dansatori

Post by Mary08 »

Gaby wrote:
mmgg29 wrote:Fetelor, spuneti-mi va rog, este real sa gasesti dansatori pentru nunta cu 50 euro/perechea? :roll:
Ajut pe cineva cu pregatirile (nunta mea deja a trecut :) )
Daca stiti pe cineva, aveti date de contact, va rog, scrieti-mi. Multumesc
Dansatorii nostri costa 160 euro, + se achita taxiul ,initial am vrut sa luam o pereche si ne-au zis ca pentru 1 pereche va costa 80 euro, Dar au zis ca nu e acelasi efect cind sint doua, adica nu se priveste la fel de frumos.
Si am luat 2 perechi pina la urma. Sint din Chisinau si au un program vast. 079775820 Radu.
P.S Apropo mi i-a recomandat o fosta mireasa de aici de pe forum, deci cred ca sint de incredere. ;)
Bafta in cautari! ;)


romanct1
Posts: 215
Joined: 22 Dec 2013, 19:30

Re: Dansatori

Post by romanct1 »

mă alătur și eu celor spuse, nu cred că în chișinău poți găsi dansatori la așa un preț, dar chiar dacă și sînt în locul vostru leaș ruga să danseze în fața mea un dans popular și unul din program. Plus am mai spus și mai înainte, un efect aparte îl are costumația lor și cum ei se gătesc, mai bine dau puțin în plus dar știu că dansatorii dispun de costumație frumoasă, călcată și îngrijită, la fel și lookul lor să fie îngrijit decît să vină în terfe decolrate și cu un machiaj strashnic (am văzut și de acestea), asta strică toată imaginea nunții, și cît de bine nar dansa lookul îsi are loc în imagine.

noi am luat 2 perechi de dansatori cu 250 de euro și plus o sa le achităm transportul că restaurantul e înafara orashului.
Last edited by romanct1 on 26 Jun 2014, 19:28, edited 1 time in total.


InnaM
Posts: 170
Joined: 14 Oct 2012, 17:45

Re: Dansatori

Post by InnaM »

mmgg29 wrote:Fetelor, spuneti-mi va rog, este real sa gasesti dansatori pentru nunta cu 50 euro/perechea? :roll:
Ajut pe cineva cu pregatirile (nunta mea deja a trecut :) )
Daca stiti pe cineva, aveti date de contact, va rog, scrieti-mi. Multumesc
50euro/perechea???? Credca shi cu 50euro de fiecare e foarte greu sa gaseshti. Pretzurile achitate de fetele de mai sus imi par chiar foarte rezonabile. Noi am facut nunta anul trecut in Septembrie shi am platit mult mai mult deatit.

Dragi miresici, spuneam in alte rubrici ca am cautat sa economisesc la aproape tot. La dansatori insa am facut exceptzie. Credca au meritat fiecare banutz. Sa nu uitam ca un dansator munceshte fizic 6-8 ore shi inafara faptului ca ofera un program de spectacol, ei sint shi de mare ajutor. Cel mai bun sfat pe care mi l-a oferit nasha in perioada pregatirilor e sa nu ma trec fara dansatori.


User avatar
mmgg29
Posts: 230
Joined: 21 Mar 2013, 04:12

Re: Dansatori

Post by mmgg29 »

Fetelor, multumesc pentru raspunsuri.
De acord, dansatori buni e greu de gasit.
Am fost la o nunta 2 ani in urma si erau niste dansatori asa bravo, imi placuse de ei, incat am zis ca ii voi contacta si eu (atunci rudele mele se tocmisera cu 50 euro/perechea), insa la nunta noastra sotul n-a vrut sa fie cu dansatori (si chiar mi-a parut rau pentru asta).

Sincer, nu am idee de preturi, totusi, va multumesc pentru sfaturi. Deja rudele mele vor decide ce dansatori sa ia.


romanct1
Posts: 215
Joined: 22 Dec 2013, 19:30

Re: Dansatori

Post by romanct1 »

llenusik88 wrote:
romanct1 wrote:mă alătur și eu celor spuse, nu cred că în chișinău poți găsi dansatori la așa un preț, dar chiar dacă și sînt în locul vostru leaș ruga să danseze în fața mea un dans popular și unul din program. Plus am mai spus și mai înainte, un efect aparte îl are costumația lor și cum ei se gătesc, mai bine dau puțin în plus dar știu că dansatorii dispun de costumație frumoasă, călcată și îngrijită, la fel și lookul lor să fie îngrijit decît să vină în terfe decolrate și cu un machiaj strashnic (am văzut și de acestea), asta strică toată imaginea nunții, și cît de bine nar dansa lookul îsi are loc în imagine.

noi am luat 2 perechi de dansatori cu 150 de euro și plus o sa le achităm transportul că restaurantul e înafara orashului.

Buna!Sunt si eu viitoare mireasa si as dori dansatori la nunta. Da-mi te rog datele dansatorilor.Nr de telefon, cum se numesc.
dance-flash.com acolo sunt si contactele si video cu dansurile lor, succese ;)


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Dansatori

Post by catiushka »

dance-flash 150 euro? 2 perechi? :shock: :shock:
eu is socata, mie d-l iurie mi-a zis ca asa ceva niciodata n-o fost, poate o pereche asa pret, cica ei is dansatori profesionali si la 2 perechi era 250 euro mereu pretul


romanct1
Posts: 215
Joined: 22 Dec 2013, 19:30

Re: Dansatori

Post by romanct1 »

catiushka wrote:dance-flash 150 euro? 2 perechi? :shock: :shock:
eu is socata, mie d-l iurie mi-a zis ca asa ceva niciodata n-o fost, poate o pereche asa pret, cica ei is dansatori profesionali si la 2 perechi era 250 euro mereu pretul
oi, da, greseala de tipar :oops: :oops: :oops: sorry, mai concret eu mam uitat strimb in tabelul cu calcule


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Dansatori

Post by catiushka »

credeam ca pe mine o vrut sa ma amageasca :lol: stiu ca ei vor sa scoata bani mai multi din cei care-s peste hotare, de parca eu aicea invatind fac mai multi bani :twisted:
cit v-a luat in total pt ca-i inafara orasului?
eu special atunci am intrebat caci cineva tot imi spuse-se ca platise 150 dar era caatare pt 1 pereche ;)
merci


Post Reply