Dansatori

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Anne
Posts: 20
Joined: 12 Mar 2013, 08:24

Re: Dansatori

Post by Anne »

Multa lume apeleaza la doua perechi de dansatori pentru ca acestia sa invite lumea la dans. In cazul nostru sunt mai mult ca sigura ca nu va fi o problema ca invitatii sa danseze, pentru ca sunt majoritatea prieteni de-ai nostri, o parte din invitatii mei mi-au fost colegi de ansamblu de dans, deci pentru noi e mai importanta partea cu traditiile. Nu stiu insa cum sa ii alegem, pentru ca de dansat, danseaza bine.
La nunta fratelui meu am fost foarte multumita de dansatorii alesi, insa aceiasi dansatori s-au aratat a fi foarte aiurea la o alta nunta, cand mirii i-au ales la recomandarea fratelui meu, nas de data aceasta, iar dansatorii au anuntat cu o zi inaintea nuntii ca ei nu pot veni. Va dati seama soc, iar solutia lor a fost un numar de telefon a altor 4 persoane care poate ar avea posibilitatea sa ii inlocuiasca. Mirii credeau ca au ramas fara dansatori si nici nu vroiau sa mai sune, dar pana la urma nasul a insistat ca dansatorii, daca tot si-au asumat ca vin, sa rezolve cum vor ei problema. Au venit altii pana la urma si a iesit binisor. Eu emotii de acest gen nu vreau, de aia ma gandesc cum avem garantia ca cei pe care ii alegem vor fi si seriosi...


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Dansatori

Post by Olecika »

Anne, cel mai preferabil ar fi sa va intilniti, si sa faceti schimb de copii de buletin sau recipisa in cazul daca oferiti un avans, pentru a fi un pic siguri, pentru orice eventualitate. Daca sincer, nu poate o persoana responsabila sa se comporte asa. Si daca ar fi intervenit ceva urgent (cel mai probabil o alta nunta mai scumpa) ar fi trebuit ei singuri sa caute dansatori, nu sa va puna in alta situatie :) Parerea mea e ca sunt in Chisinau o multime de dansatori, care merg in toate colturile tarii, si poate chiar mai bravo :) Mai cauta, intreaba de cunostinte si hotaraste :) Eu nu as risca ! Bafta


Anne
Posts: 20
Joined: 12 Mar 2013, 08:24

Re: Dansatori

Post by Anne »

M-am gandit si eu k ii poti face sa-ti returneze banii daca nu-si respecta obligatiile, dar asta nu m-ar ajuta cu o zi inainte de nunta. Se merge mult pe incredere si bun simt, deci exista un risc. Vom mai cauta neaparat!


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Dansatori

Post by Olecika »

Viitoare mirese, ce parere aveti de introducerea in programul de dans al dansatorilor a altor genuri de dans : oriental, tango, jazz....


User avatar
tancha_ru86
Posts: 1240
Joined: 13 Jan 2012, 00:00
Location: Londra

Re: Dansatori

Post by tancha_ru86 »

Olecika wrote:Viitoare mirese, ce parere aveti de introducerea in programul de dans al dansatorilor a altor genuri de dans : oriental, tango, jazz....
Ar fi superb, Olecika, ar fi superb!


Ma droghez de 7 ani http://jurnaldesotie.blogspot.com/

Image
Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Dansatori

Post by Olecika »

ta na na naaaaam :)



Nu as vrea sa se interpreteze ca fac publicitate, eu nici macar nu stiu daca voi mai dansa in aceast ansamblu, dar chiar vreau sa aveti la nunta dansatori buni si cu atitudine. Si fiindca sunt doar citeva ansambluri in chisinau care au un repertoriu mai vast decit dansuri tiganesti si populare, ma gindesc ca v-ar prinde bine.

La noi la nunta colegii vor dansa dansul spaniol si oriental. Imi plac foarte mult, deja de popular si tiganesc m-am plictisit :)

Bafta si sper sa nu fie critica foarte dura :)


dimas
Posts: 7
Joined: 19 Mar 2013, 00:23
Contact:

Re: Dansatori

Post by dimas »

Sunt foarte frumoase dansurile populare, si sa aveti niste dansatori care stiu sa danseze normal


http://nuntaonline.md/forums - Forum Nunta
adela.C
Posts: 3
Joined: 25 Jan 2013, 11:34

Re: Dansatori

Post by adela.C »

Olecika ...nu mai fa atita publicitate.....Ce mai intrebi ce parere avem despre dansuri de alt gen...dupa care le faci publicitate????


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Dansatori

Post by Olecika »

mmm, scuze daca am deranjat pe cineva.... Mi-am expus parerea si mai sus referitor la dansatori si la alte teme deasemenea, pt ca eu ma pregatesc de nunta si sunt implicata ca si voi :)

Si... apropo, nu sunt unica care a spus despre ceea ce face si are tangente cu nuntile, doar ca doar eu am fost asa atacata.... Imi pare rau, chiar nu vreau sa am si sa aveti emotii negative pe acest forum. Alta data voi fi mai atenta.

Da pentru dimas as vrea sa zic separat: Noi nu suntem profesionali gen Codreanca sau Joc si nici nu pretindem ca suntem, ne stim locul si pretul. Noi pentru servicii nu luam 300 euro sau mai mult cum o fac ansamblurile enumerate. Daca sincer, am vazut si mai rau, la preturi mai mari ca ale noastre, eu chiar am vrut sa ajut, ca am patzit nu o data, daca am fost inteleasa gresit im cer scuze inca o data si va urez o seara frumoasa !


User avatar
marcelushka
Posts: 700
Joined: 15 Jun 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Dansatori

Post by marcelushka »

"Olecika" cred ca e totul in regula pina la urma fiecare are parerea sa si aici chiar nu vad nimik rau, ce tine de variere de ce nu cred ca pe forum lucru acesta se sustine, intotdeauna suntem in cautare de ceva nou.
Succes si tie in pregatiri.


Post Reply